Користувач:3920422

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Прізвище Ім'я По-батькові

Про себе

Мене звати Руслана Охріменко. На даний момент я проживаю в місті Кіровограді, хоча сама я родом із досить милого містечка Сміли. Зараз я навчаюсь на історика; проживаю в гуртожитку, де я знайшла багато нових друзів.

Мої інтереси

.... Я люблю дивитись фільми; слухати музику; проводити весело час із друзями.


Місто Сміла

Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

На мальовничих берегах швидкої річки Тясмину, там де впадає в неї прозора вода річка Сріблянка, поселилися козаки.

Вони побудували хати, справно вели домашнє господарство. Дружно жили люди на хуторі. Щовесни сіяли пшеницю, садили городину, а восени збирали щедрий урожай. Влітку, на Купала, дівчата плели чудові барвисті віночки, пускали їх по сріблястій чистій воді річки, шукали своїх суджених. Любили козаки ці чудові ліси, просторі поля, яскраві квіти, що росли на берегах, а щонайбільше вони любили волю.

Та раптом, як чорна хмара, налетіли на хутір татари, захопили всіх жителів і погнали в неволю. Палали хати, плакали діти, опустів хутір. І тільки маки при дорозі, як великі краплі козацької крові, сумно хитали голівками в слід разом полоненим.

Лише одна дівчина втекла з полону і через непроходиме Ірдинське болото привела допомогу. Воїни здолали тьму-тьмущу татар у кривавій січі, тільки дівчину не вберегли.

Поховали героїню над Тясмином, але ніхто не знав її імені. Тоді назвали козаки її Смілою, а містечко біля річки Сріблянки найменували на її честь.

Так з’явилось на нашій рідній Черкащині місто Сміла.

 ***ІСТОРІЯ СМІЛИ***

Сміла була заснована У 1542 році . Тоді новостворена нереєстровими козаками слобода на річці Тясмин отримала назву Яцькове-Тясмино (згодом – просто Тясмино). І лише з першої половини 17 ст. містечко стало називатися Сміла.

  Серед відомих людей які пов'язані зі Смілою можна сміливо назвати графа Бобринського. Олексій Олексійович відомий своїм внеском у розвиток сільського господарства та цукрової промисловості в Україні, особливо на Черкащині, де отримала маєтки його дружина. Займався селекціонуванням квітів, вивів новий сорт троянд, що отримав його ім'я. Побудувавши цукрові заводи на Смілянщині, Бобринський започаткував цукрово-бурякову промисловість на українських теренах. За десять років Бобринський побудував 4 цукрових заводи:
   1.Балаклійський цукровий завод — 1838
   2.Грушківський цукровий завод — 1845
   3.Капітанівський цукровий завод — 1846
   4.Смілянський пісково-рафінадний завод — 1858
Олексій Бобринський в місті Сміла збудував одну з перших залізниць, яка була названа в його честь але з роками її було перейменовано на станцію імені Т.Г.Шевченка. ВІн зробив великий вклад для розвитку Сміли.