"Історія розвитку систем опрацювання текстів",Чінчой Валерія, Фізико-математичний факультет, технологічна освіта, 2015 рік

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Актуальність статті

У сучасному світі спостерігається безперервний потік інформації,тому сучасній людині необхідно вміти систематизувати і обробляти цю інформацію,для цього застосовують системи опрацювання текстів. Майже кожна людина вміє користуватись комп`ютером,а відповідно повинна і вміти опрацьовувати великі об`єми текстів.

Матеріали статті

  1. Блокнот
  2. Microsoft Word
  3. StarOffice Writer
  4. Adobe PageMaker
  5. Microsoft Office Publisher
  6. Microsoft FrontPage
Класифікація текстових процесорів
241773 html m5334ae08.png

1) Блокнот.

У програмі Блокнот створюються текстові файли.Текстовий файл - це тип файлу, який можна визначити по розширенню імені файлу TXT.

За допомогою Блокнота можна також створювати і редагувати веб-сторінки, осягаючи ази мови HTML. Хоча, суджу з власного досвіду, такі складні роботи, як осягати ази мови HTML краще в програмі WordPad, а в Блокноті робити роботи простіше.

За замовчуванням, Блокнот створює, відкриває і зберігає документи з розширенням TXT, 

але ви можете відкривати з його допомогою і файли з розширеннями INI, INF, LOG.Щоб запустити файли будь-якого іншого типу, виконайте команду: «Файл» → «Відкрити» → в полі типу файлу вкажіть «Усі файли»,після чого виберіть потрібний файл.Блокнот дозволяє працювати з текстами в кодуваннях ANSI і Unicode,а також виконувати перетворення з одного формату в іншій. Для цього при збереженні документа виберіть потрібне кодування у відповідному полі.

Блокнот - незамінний помічник, для будь-якого,навіть самого недосвідченого, користувача.

2) Microsoft Word. Текстовий процесор, що випускається фірмою Майкрософт, входить до складу офісного пакету «Microsoft Office». Перша версія, «Multi Tool Word», була написана для Xenix і перенесена під DOS у 1983 році. Пізніше створено версії для Apple Macintosh (1984), Microsoft Windows (1989), SCO UNIX, OS/2.

Список використаної літератури

  1. ...
  2. ...

...

Інтернет ресурси до теми

1) http://urok-informatiku.ru/urok_pruznachennya_word/

2) http://zalik.org.ua/index.php?newsid=43571

Додаткові матеріали до теми

Посилання на різні корисні матеріали.

Результати вивчення теми

Посилання на презентації, фотоальбоми та ін.