Порівняльна характеристика давньогрецького кулачного бою та сучасного боксу

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Порівняльна характеристика давньогрецького кулачного бою та сучасного боксу.

Додайте логотип проекту

Автор проекту

Удовенко Євгеній Геннадійович

Тема дослідження

Порівняльна характеристика давньогрецького кулачного бою та сучасного боксу.

Проблема дослідження

Чим відрізняється давньогрецький кулачний бій від сучасного боксу.


0b71549743a.jpg
==Результати дослідження==
                                                Історія Боксу

Бокс називають спортом всіх часів. Історія його розвитку налічує близько п'яти тисяч років. Кулачний бій як спортивне єдиноборство виник ще на ранніх ступенях розвитку суспільства і в різних формах був поширений у всі часи серед багатьох народів.

Наскальні малюнки, знайдені на півдні Алжиру, свідчать про існування боксу у народів Африки.

Сцени кулачного бою, зображені на стінах гробниць фараонів, підтверджують, що цей вид єдиноборства існував і в Давньому Єгипті.

До нас дійшли зображення кулачного бою епохи кріто-мікенської культури, що передувала розвитку грецької держави.

Особливо популярний був кулачний бій в Стародавній Греції. Це підтверджується тим, що з 23-ої Олімпіади (688 р. до н. е.) він увійшов до програми олімпійських ігор. Літературні пам'ятники, малюнки дають нам досить повні відомості про правила ведення кулачного бою в Стародавній Греції, про методи тренування бійців. Для ведення бою кулаки бійців обмотувалися м'якими ременями з сиром'ятної шкіри, які захищали руки від пошкоджень подібно до сучасних бинтів. Кулачні бійці вели бій у випрямленій стійці. Від них в основному була потрібна швидкість і спритність.

Греки складали пари по долі, а не по вагових категоріях. Час зустрічі не обмежувався, і вона тривала до того моменту, поки один з супротивників виявлявся не в змозі вести бій далі. Судді (гелланодіки) вибиралися з осіб не молодше 40 років і винні були добре знати техніку бою і умови змагань. На всіх малюнках кулачного бою гелланодік зображався з лозою, розгалуженою на кінці, дотиком якої він втручався в дії бійців

                                                 Навчання та тренування

Навчання і тренування спортсменів проходили під керівництвом фахівців в особливих школах - палестрах. Палестра була замкнутою колонадою без даху, усередині якого знаходився зал для вправ. Пол в палестрі був земляним. Навколо цього залу поміщалися невеликі криті кімнати для обмивання, відпочинку, натирання маслом і піском, жертвопринесень і т.п. На тренуваннях бійці захищали голову маскою з навушниками, яка, ймовірно, робилася з м'якої шкіри.

Подібністю сучасного тренувального мішка був корікос, зроблений з овечої шкури, що вивернула руном всередину, і наповнений фініковими кісточками. Підвішувався він на висоті голови і служив бійцям для вправ в ударах. Досить поширеними вправами було риття землі і мотиження.

В Стародавньому Римі кулачний бій перетворився на видовище для плебсу і проводився на аренах амфітеатрів. Для збільшення руйнівної сили кулака застосовувалися різні способи його озброєння (цести і т. п.). 21313.jpg

                                                    Перші правила боксу
Перші правила боксу розробив в 1743 р. власник цирку Дж. Браутон, щоб запобігти спорам між глядачами. 

Правила складалися всього з 7 пунктів і мало обмежували хід бою. За цими правилами бій починався з середини рингу, позначеною квадратом із стороною в 1 ярд (91 см) і званою «ськретч». Якщо боксер падав від удару або втрачав рівновагу, секундант, що знаходився на рингу, повинен був допомогти йому за півхвилини встати і продовжити бій. Боксерові зараховували поразку, якщо він не встигав встати в «ськретч» або якщо секундант оголошував його переможеним. Правила Браутона проіснували близько ста років майже без змін. Техніка боксу мала мало загального з сучасною. Використання елементів боротьби і підніжок додавало бою силовий характер і обмежувало швидкість пересувань по рингу, оскільки увага боксерів була направлена не тільки на те, щоб захиститися від ударів, але і на те, щоб уникнути захоплень і підніжок. Нові правила, відомі під назвою «Правила лондонського призового рингу», були прийняті в 1838 р. Вони складалися з 29 пунктів і уточнювали в основному не дії боксерів, а юридичну сторону змагань, що мала велике значення для утримувачів парі. 17-1745-SLL3D00Z.jpg

Висновки

Зробіть висновки.

Додайте презентація до проекту

Корисні ресурси

Додайте список гіперпосилань на використані при підготовці проекту сайти