Стаття до проекту"Моє рідне місто або село" Кислов Ілля Артемович

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Австрія.Відень

Австрия.-Вена-О795.jpg

Історія Відня налічує понад три тисячі років. Близько 500 року до н.е. на місці сучасного центрального округу міста було засновано кельтське поселення відун (Vedunia), що означало «ріка в лісах». У 15 році до н.е. Вену завойовують римляни і перетворюють на форпост своєї імперії. Римський табір називався Виндобона (Vindobona) - імовірно «біла земля». Римляни залишалися в Виндобоне аж до 5-го століття, після чого табір був спалений. Пізніше навколо руїн Відня виникають житла, а в 881 році місто вперше згадується під назвою Веніа (Wenia). До 10 століття Відень стає важливим торговим містом, а до середини 12 століття - резиденцією австрійських герцогів Бабенбергів. З 1278 Відень - оплот династії Габсбургів, яким місто зобов'язане своїм імперською величчю і пишнотою. Саме при Габсбургах Відень стає столицею Австрії. Відень двічі піддавалася облозі турками, і обидва рази здобувала рішучу перемогу над Османською імперією.Місто двічі пережив епідемію чуми, про яку тепер нагадують Чумна колона і велична будівля Карлськірхе.Далі слід бурхливий розвиток як мануфактурної промисловості, так і сфер культури і мистецтва. До початку 20 століття Відень стає найбільшим містом Європи і важливим центром світової культури, особливо музичної.Однак Відень втрачає свій вплив після поразки Австро-Угорщини в 1918 році. Перша світова війна призводить до падіння дому Габсбургів і стає причиною занепаду Відня. У наступні роки місто переживає режим австрофашизм і потім аншлюс (вступ до Відня німецько-фашистських військ). 13 квітня 1945 Радянська армія звільняє Відня, але її війська продовжують окупувати північно-східні околиці міста до 1955 року. У другій половині 50-х років у Відні знову починається бурхливий розвиток і розквіт. Відень є третім містом-резиденцією ООН після Нью-Йорка і Женеви. Віденський міжнародний центр (так званий UNO-City) включає в себе МАГАТЕ, УНП ООН, організації ООН з промислового розвитку та ін. У Відні знаходяться штаб-квартири таких міжнародних організацій, як ОПЕК і ОБСЄ. Протягом багатьох сторіч Відень був містом-резиденцією Габсбургів, а в часи їхнього правління і столицею Священної Римської імперії німецької нації, перетворившись на культурний і політичний центр Європи. У 1910 році у Відні проживало два мільйони чоловік, вона займала четверте місце серед найбільших міст світу, поступаючись лише Лондону, Нью-Йорку і Парижу. Після Першої світової війни, що призвела за собою остаточний розвал імперії, населення Відня скоротилося майже на чверть і рости перестало. Старе місто Відня і палац Шенбрунн в грудні 2001 року були внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Згідно з результатами міжнародного дослідження агентства Mercer, опублікованого в травні 2012 року, в якому порівнювався якість життя в 221 місті, Відень вп'яте поспіль посіла перше місце в світі за якістю життя

Пам'ятки

    Віденська опера  
9ab7d2a1.jpg

Побудоване в 1869 році будівлю мало служити виключно як надійний постачальник духовної їжі до королівського двору Австрії. Урочисто відкрита в 19 столітті «Дон Жуаном», Віденська опера стала улюбленим місцем столичної аристократії та інших наближених особ. Життя здавалося легка і приємна, а щорічні бали, які давалися в цій будівлі, і зовсім були блакитною мрією всіх романтичних дівчат тургеневской епохи. Незважаючи на те що ця будова досі перебуває на своєму місці, наші сучасники вже ніколи не дізнаються, яким же був «оригінал» віденської опери. Кривава синусоїда Другої світової пройшлася по столиці Австрії спочатку важкими роками окупації, а «під завісу», в 1945 році, культурний центр і перший предмет гордості австрійців остаточно стерли з лиця землі в ході килимового бомбардування. У 1955 році в Оперу запросили солировать артистів російського походження, знову стали давати бали, будівля була відновлена за старими кресленнями, а голодні до художніх шедеврів небідні громадяни знову рівними рядами потягнулися до Відня. Так що кінець в цій історії можна по праву назвати щасливим.Щоб мати право заявити: «Був у Віденській опері», достатньо сходити на виставу категорії В - буденна продукція з прийнятними цінами на квитки. Для гурманів, інтелектуалів та інших - категорія A: свіжі постановки зі світовими зірками (вартість квитків вже вище на порядок). На прем'єри та спеціальні заходи ціни і зовсім зашкалюють.

    Шенбрунн  
0 87bf6 b830dc3e orig.jpg

Палац Шенбрунн (нім. Schloß Schönbrunn) - віденська резиденція австрійських імператорів, одне з найважливіших архітектурних споруд австрійського бароко (архітектор - Йоганн Бернхард Фішер фон Ерлах). Крім самого палацу з його розкішною архітектурою і унікальною експозицією, у Шенбрунні цікавий Пальмовий будиночок, павільйон Глорієтта, чудовий парк, лабіринтом, найстаріший зоопарк. У місцевому кафе кілька разів на день проводяться штрудель-шоу, під час якого відкривають секрети приготування цього десерту і обов'язково дають спробувати. Для відвідувачів відкриті кілька залів і сорок кімнат (план палацу): Дзеркальний зал (Spiegelsalon), в яким при Марії Терезії приймали присягу міністри. Вольфганг Амадей Моцарт грав у ньому для імператриці. У 1747 ці покої були відведені принцесі Шарлотті Лотарінгське (сестрі Франца I - дружина Марії Терезії). Великий зал Роза (Rosa-Zimmer) названий так по імені художника Йозефа Роза, який оформляв інтер'єр приміщення. На настінних картинах зображені ландшафти Швейцарії та Північній Італії. Примітними є портрет Марії Терезії, багато прикрашені годинник на столику і біло-блакитні підлогові вази з Азії. Велика галерея - приміщення довжиною в 43 метри і висотою в 10 метрів використовувалася для аудієнцій імператорів. Під час Другої світової війни зал був частково зруйнований, але вже в 1947-1949 знову відновлений. Мала галерея, де організовувалися невеликі обідні прийоми, концерти та інші заходи. Прикрашають галерею бюсти Марії Антуанетти і Марії Кароліни з мармуру, а також дві вирізані з дерева і позолочені люстри. Кімната Roesselzimmer, яка задумувалася як приміщення для ігор (Roessel - нім. «Шаховий кінь»). З 19 століття її стали використовувати як їдальні. Церемонний зал (спочатку називався Batagliensaal - «зал битв»). На стінах можна побачити епізоди великих битв, намальовані в другій половині 18 століття. На знаменитій картині Musikfest в лівому куті можна побачити маленького Вольфганга Амадея Моцарта.

    Собор Святого Стефана   
St-stephens-cathedral 1 0.jpg

Собор Святого Стефана в Вене (нем. Stephansdom, в просторечии Steffl) — католический собор, национальный символ Австрии и символ города Вены. Кафедра венского архиепископа — примаса Австрии. Расположен в центре старого города на площади Св. Стефана (Штефансплатц). Первый храм на месте собора построен в 1137—1147 годах; собор в нынешних границах построен в XIII—XV веках и приобрёл современный вид к 1511 году. Протягом трьох століть церква Св. Стефана залишалася не більше ніж парафіяльним храмом. Маркграфи Австрії намагалися заснувати у Відні єпископську кафедру, а єпископи Пассау, тодішні духовні владики Австрії, тому опиралися. Віденська єпархія була заснована тільки в 1469 році, під тиском імператора Фрідріха III. Так церква Св. Стефана стала кафедральним собором. Незабаром після цих подій, в 1476-1487 роках, скульптор і композитор Вільгельм Роллінгер встановив всередині собору унікальні різьблені хори, а в 1513 році в соборі було встановлено орган. XVI-XVII століття, наповнені релігійними та австро-турецькими війнами, мало змінили собор. У цю епоху в Австрії встановилася ідеологія Pietas Austriaca, католицька за духом і барокова за формою, і інтер'єри собору також були перероблені у стилі бароко. Реконструкція почалася в 1647 році - з нового, барочного, вівтаря роботи Йоганна Якоба і Тобіаса Покка (тисячу шістсот сорок сім). У 1693 і 1 697 роках були написані два образу Діви Марії, в 1700 році встановлено два бічні вівтарі. Нарешті, через 40 років після вигнання турків з-під Відня, в 1722 році, статус собору та єпархії був підвищений - до архієпископського. У Собор не постраждав при бомбардуваннях Другої світової війни і витримав перші дні Віденської наступальної операції радянських військ, розпочинання 2 квітня 1945 року. При відступі з Відня комендант міста генерал Зепп Дітріх наказав німецької артилерії знищити центр Відня, але наказ не був виконаний. 11 квітня 1945 місцеві мародери підпалили розграбовані лавки; на наступний день пожежа перекинулася на собор.Покрівля звалилася від вогню; найбільший дзвін «Пуммерін» зірвався і обрушився всередину Північної вежі, в результаті чого розбився; інтер'єри (включаючи роллінгеровскіе хори XV століття) були майже повністю знищені, згорів великий романтичний орган фірми «Walcker». Кафедри і найцінніші реліквії збереглися, тому що були захищені цегляними саркофагами. Собор був відновлений працею добровольців - до 19 грудня 1948 була відновлена ​​покрівля над головним нефом, 23 квітня 1952 (в 689-річчя собору) поновилися служби. Післявоєнне відновлення завершилося тільки в 1960 році. У 1980-і роки було розпочато другий етап повномасштабної реставрації, що триває донині. Основна проблема собору Св. Стефана - поверхневі руйнування вапнякових стін і статуй. Реставратори змушені замінювати окремі камінь та статуї, користуючись як середньовічними інструментами, так і керованими комп'ютерами каменерізними верстатами-копірами.

Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
500 років до н.е. Заснування міста
15 рік до н.е Місто завоював римський легіон
800 рік збудували церкву Св. Рупрехта — найстарішу зі збережених церков Відня
У 1278 році Відень став форпостом династії Габсбурґів
13 квітня 1945 Відень зайняла радянська армія
У 2004 році у Відні вперше був скликаний Віденський економічний форум, створений для розвитку економічного співробітництва і просування інвестицій у країнах від Адріатики до Чорного моря.
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка