Проект з ОІТ та ІФК: "Порівняльна характеристика правил змагань давніх Олімпіад та основних принципів Олімпійської Хартії- № групи ФФВ, 2015

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Порівняльна характеристика правил змагань давніх Олімпіад та основних принципів Олімпійської Хартії

Кольца о. іфк.gif

Автор проекту

Баштовенко Владислав Ігорович

Тема дослідження

Порівняльна характеристика правил змагань давніх Олімпіад та основних принципів Олімпійської Хартії

Проблема дослідження

Чим відрізняються правила змагань давніх Олімпіад від правил та принципів сучасної Олімпійської Хартії?Що є спільного між ними?Які зміни внесла сучасна Олімпійська Хартія?

Гіпотеза дослідження

Сформулюйте гіпотезу дослідження

Мета дослідження

Визначити які зміни внесла в Олімпіади Олімпійська хартія. Порівняти між собою правила змагань давніх Олімпіад та основних принципів Олімпійської Хартії

Результати дослідження

Основні правила змагань давніх Олімпіад

Правила перших Олімпіад, що діють і зараз

Сучасні Олімпіади значно відрізняються від тих, що проводилися більше 3000 років тому. Однак деякі правила збережені дотепер. Головне з них - чесність змагань. Зараз спортсмени приносять клятву на вірність Олімпійським традиціям. Раніше клятв не було, але якщо атлета викривали в обмані, він з ганьбою виганяли, а на штрафні гроші, які він зобов'язаний був заплатити, відливалися мідні статуї Зевса. Перед початком змагань їх демонстрували учасникам на знак повчання. Друге непорушне правило - проводити Олімпіаду раз на чотири роки. Тоді греки ввели особливу літочислення, зване Олімпійським роком. Він якраз і дорівнював чотирьом звичайним. І ще одне важливе правило минулих і нинішніх Олімпіад - на час їх проведення припиняти військові дії. На жаль, і коли була перша Олімпіада, і зараз його зовсім не дотримуються. В іншому перші Олімпіади від нинішніх дуже відрізняються.

   Unknow artist-474897.jpg
Правила перших Олімпіад, вже не існуючі

Зараз змагатися можуть представники всіх країн і народів. Коли була перша Олімпіада, правилами заборонялося брати участь у змаганнях НЕ грекам, малозабезпеченим, а також рабам і жінкам.Жінки не тільки не брали участь в Олімпійських іграх, але їм і заборонялося їх дивитися. Тільки одна жінка - жриця богині Деметри мала право спостерігати за ними з ложі. У разі порушення цієї заборони, винну скидали зі скелі.

Всі бажаючі взяти участь в Іграх, за рік від їх відкриття вносилися в особливі списки. Вони давали клятву, що готуватимуться до майбутніх змагань не менше десяти місяців. Підготовка йшла в спеціальних школах, перебування в яких оплачував сам учасник. Потім за 30 днів до відкриття Ігор всі потенційні їх учасники прибували в Олімпію на централізований збір. Їх розміщували в приміщеннях, що примикали до гімнассіі. Прибулі на змагання атлети приступали до тренувань під наглядом спеціального суддів ("елланодіков"), які потім займалися допуском спортсменів на Ігри.

Спочатку в Олімпіадах брали участь тільки жителі Пелопонессу. Потім у них стали брати участь і представники сусідніх держав - Коринфа, Спарти та ін. У період з VI до II ст. до н. е. в Олімпійських іграх могли брати участь тільки вільно народженні греки. Раби і люди не грецького походження, а також жінки до Ігор не допускалися. Для регулярних тренувань атлетів в Олімпії існували гімнасія і палестра .

Kogda-byla-pervaja-olimpiada-pervaja-olimpiada-v 4 1.jpg

За всю античну історію Олімпіад тільки одна Ферен змогла туди пробратися.Це була Ференіка - дочка знаменитого кулачного бійця, яка керувала підготовкою свого сина до Ігор. Коли юнак відправився в Олімпію, Ференіка, переодягнувшись у костюм вчителя гімнастики, послідувала за ним. Її син отримав перемогу в кулачному поєдинку, і обрадувана мати, забувши про обережність, кинулася його вітати. Всі зрозуміли, що період ними переодягнена жінка, Ференіка загрожувала страта. І тільки прохання глядачів врятували її. Судді помилували жінку, але тут же ухвалили, що надалі тренери, супроводжуючих атлетів, повинні під час Ігор, сидіти голими за особливою огорожею. Атлет, який побажав брати участь у змаганнях, повідомляв про це за рік. Весь цей час він інтенсивно тренувався, здавав встановлені нормативи, і якщо проходив, ще місяць тренувався вже зі спеціальним тренером. Що цікаво, Олімпійського вогню на перших Олімпіадах не було, цю «стародавню» традицію придумали в ХХ столітті. В Елладі ж проводили біг з факелами, але не в Олімпії, а в Афінах - на різних святах.

Olympiskij-marathon-1998.jpg
Види змагань перших Олімпіад

Перша Олімпіада в Греції проходила всього один день і включала в себе біг на 192,14 метрів, так званий один стадій, що дорівнює 600 ступень Зевса. За легендою, дистанцію відміряв сам Геракл. З 14-ї Олімпіади ввели забіги на 2 стадія, а з 15-ї - на витривалість. Дистанція включала від 7 до 24 стадій. З 18-ї до регламенту стали включили боротьбу і пентатлон (п'ятиборство), що складався з боротьби, бігу, стрибків у довжину, метання списа і диска. Атлети стрибали в довжину з місця, тримаючи в руках булижники. Приземляючись, їх кидали назад. Вважалося, що так поліпшується результат. Спис метали в ціль, а диск - зі спеціального піднесення. З 23-й в програмі з'явилися кулачні бої, а з 25-ї - колесничних гонки. 33-тя олімпіада ще більше розширила програму. Тепер спортсмени змагалися в перегонах на конях, жеребятах і ослах і нівечили себе в панкратіоні (щось типу наших боїв без правил).

Img45.jpg

Перемога на Олімпійських іграх розглядалася греками як знак доброго розташування богів до атлета, а також до міста, звідки він був родом. Особливо почесною вважалася перемога на стадіодромі. Ім'ям атлета, який виграв ці змагання, називалася наступна Олімпіада. Олімпіоников (переможців Ігор) вінчали в храмі Зевса оливковою гілкою, зрізаною золотим ножем у священному гаю. Зазначимо, що від кількості атлетів-переможців залежав політичний престиж міста в еллінському державі.

Висновки

Зробіть висновки.

Додайте презентація до проекту

Корисні ресурси

Олімпійська хартія Зарождение олимпийских игр