Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Фаранюк Дар’я
Чернівці
Чернівці — політичний, культурний і релігійний центр Буковини, адміністративний центр Чернівецької області. Чернівці започаткувалися від фортеці, зведеної хоробрими ратниками у долині ріки Прут на південно — західній околиці Галицького князівства у другій половині XII століття. Чернівці розташовані на Передкарпатті на межі між Карпатами й Східно-Європейською рівниною. Місто розкинулося на пагорбах долини річки Прут на висотах від 100 до 250 м над рівнем моря. Чернівці започаткувалися від фортеці, зведеної хоробрими ратниками у долині ріки Прут на південно — західній околиці Галицького князівства у другій половині XII століття. Назва "Чернівці" походить від старослов'янського слова "черн"', "чорний город", оборонні стіни якого з землі та дуба були чорного кольору. Чернівці сьогодні — обласний центр України. Місто простяглося уздовж обох берегів звивистого Пруту більш як на 12 кілометрів і займає площу понад 150 кв. км.
Впродовж віків під впливом історичних подій Чернівці сформувалися як багатонаціональне та багатокультурне місто. Своєю історією, природною красою, дивовижним поєднанням архітектурних стилів, неповторним контрастом старого центру і районів новобудов. Чернівці сьогодні приваблюють багато туристів.В місті є багато визначних місць та пам'яток архітектури. Серед найбільш значимих за своєю красою та архітектурним вирішенням є:
- колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, що зводилася з 1864 по 1882 роки.
У цій дивній за своєю красою споруді вбачаються візерунки української вишивки і буковинського килима, гуцульської писанки, легко вловлюються елементи різних архітектурних стилів, які створюють органічну цілісність неповторного ансамблю. Зараз тут знаходиться головний корпус Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича.
- ратуша, будівництво якої велося у 1843 -1847 рр.
Споруда вирішена в традиційному для міських ратуш поєднанні двох об'ємів — самої споруди та високої стрункої вежі. Ратуша являється пам'яткою архітектури національного значення. Сьогодні в Чернівцях не тільки відновлюють символи і традиції, пов'язані з минулим Чернівецької ратуші, а й започатковують нові. Починаючи з 12 листопада 2004 року, щодня о 12 годині на вежу будівлі піднімається трубач у колоритному буковинському одязі. Трубач на всі чотири сторони світу відтворює мелодію безсмертної пісні «Марічка»
- вірменська католицька церква
діюча вірменська католицька церква східного обряду Святих апостолів Петра та Павла в місті Чернівці. Збудована і освячена 1875 року, функціонує з перервою на час перебування радянської влади на Буковині. Занесена до списку будівель, які охороняються державою.
Завдяки прекрасній акустиці, наявності органу з самого початку і до сьогодні використовується для проведення концертів
та інших культурних заходів.
- дерев'яний храм Святого Миколая.
Збудований у 1607 році та зберігся до наших днів. Це найстародавніша споруда на території міста.
Знайти своє рідне місто або село на карті України за допомогою сервісу Карти Google Google.
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Google Диск;
- Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Моє рідне місто або село
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка