Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Каминіна Влада

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:23, 15 жовтня 2015; 3601118 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Армянськ


Армя́нськ - (крим. Ermeni Bazar; до 1921 року — Вірменський Базар, Армянський Базар) — місто республіканського підпорядкування АР Крим.

Розташування

Місто Армянськ розташоване на Перекопському перешийку між Чорним морем і затокою Сиваш. Через нього проходить Північно-Кримський канал. Розташоване за 141 км на північ від Сімферополя (автошлях E97 Н05). Є залізнична станція на залізниці Херсон-Джанкой.
За даними перепису населення 2001 року, у місті мешкало 24508 осіб

Історія

Поблизу Армянська виявлено крем'яні знаряддя праці доби неоліту. На околицях селища і берегах солоних озер до наших днів збереглася велика кількість курганів з похованням доби бронзи і скіфо-сарматських часів. Виявлено також залишки античного і середньовічного поселень. Неподалік Армянська, через весь Перекопський перешийок від Каркінітської затоки до Сиваша, проходять рів та вал довжиною 8 км, завширшки 40—45 метрів, висотою близько 20 метрів, споруджені, ймовірно, в далекі скіфські часи. Існує думка, що в давнину рів був каналом, який з'єднував Чорне й Азовське моря.

T-34

Ще в XVII століття на місці сучасного Армянська існував перевалочний торговий пункт на так званому Чумацькому шляху, де чумаки міняли різні товари на сіль. У 1730-их роках сюди переселилася значна частина жителів містечка Перекоп, переважно вірмени і греки. 1736 року це поселення назвали Вірменським Базаром (Армянським Базаром). З часом воно стало значним центром збуту овечих шкур і шерсті, перепродажу солі, яку видобували в навколишніх озерах.

Зайнятий нацистськими військами в ході Другої світової війни 26 вересня 1941 року. Вже 27 вересня 1941 49-а кавалерійська дивізія вибила з Армянська німців, проте 30 вересня 1941 року радянські частини відступили до Литовського півострова. Відвойований радянськими військами 11 квітня 1944 року.

Економіка

Провідні підприємства:

  • Кримське державне ЗАТ «Кримський Титан» — виробляє двоокис титану, сірчану кислоту, мінеральні добрива)
  • Завод залізобетонних виробів
Соціальна сфера

У місті 4 загальноосвітніх і музична школи, вище професійно-технічне училище, філіал Херсонського національного технічного університету; центральна міська лікарня; центр культури, 3 бібліотеки, історичний краєзнавчий музей; ДЮСШ, футбольний клуб «Титан», клуб бігунів «Тонус».

Автостанція

Діють відділення «Промінвестбанку», «Укрексімбанку», «Правексбанку», «Ощадбанку», літературно-музичний клуб «Каркиніт», Асоціація живописців, Свято-Георгіївська та Святого Миколая церкви УПЦ МП, мечеть.

Пам'ятники, пам'ятки

  • Пам'ятки архітектури — Християнська церква (XVIII століття), історичний заповідник «Перекопський вал».
  • Пам'ятники — танк Т-34 та "Катюша".

Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Армянськ

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
1968 р селище міського типу, а в 1993 році одержало статус міста.
1954 р у складі Кримської області був приєднаний до Української РСР.
1991 р у складі незалежної України.
2014 р анексований Російською Федерацією.
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка