Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Геви Богдани
Кемер
Кемер (тур. Kemer) - місто, курорт і порт на середземноморському узбережжі Туреччини, центр однойменного району провінції Анталья. Розташований в 42 кілометрах на північний захід від міста Антальї.
Населення складає 22,5 тис. жителів. Кемер знаходиться в історичній області, яка відома як Лікія, земля якої зберігає сліди Олександра Македонського, Марка Антонія і багатьох інших великих полководців давнини. Приголомшлива природа тутешніх місць дозволила легендарному курорту стати одним з найпопулярніших і затребуваних туристичних напрямків у літню пору року. Адже саме в цей часовий період можна буде помилуватися гаями реліктових сосен, мальовничими гірськими пейзажами, цитрусовими садами, а також скупатися в кришталево чистому морі.
Історія
Аж до 1910 року Кемер являв собою невелике селище і носив назву Ескікёй (тур. Eskiköy - «Старе Село»). З його історії зберігся лише той факт, що в давнину селище згадувався як ликийский місто Ідріос. Протягом багатьох років з гір на сільце обрушувалися селеві потоки, які утворювали спочатку численні озера, які потім перетворювалися у болота. Для запобігання руйнувань місцеві жителі в 1910 році почали будівництво кам'яного муру, яке завершилося тільки в 1917 році. Спорудження простягнулося уздовж гірських схилів на 23 кілометри. З боку це виглядало так, немов стіна опоясує гори, тому село отримало нову назву - Кемер, що в перекладі з турецької означає «пояс».
До 1960-х років в Кемер можна було дістатися тільки морем. З перетворенням Анталії у великий міжнародний курорт, було побудовано шосе D400. У 1990-і роки район Кемер перетворився на один з найбільших туристичних центрів. Взимку 2010 року були добудовані 3 нових тунелю від Анталії в бік Кемера (причиною будівництва було велика кількість автомобільних аварій на старій серпантинної дорозі).
Мира (грец. Μύρα) - місто в конфедерації стародавньої Лікії. Воно було розташоване в 5 км від берега Середземного моря. Від міста збереглися руїни чудового греко-римського театру і висічені в скелях гробниці. Унікальність і своєрідність гробниць можна пояснити тим, що у народів Лікії існував звичай ховати мертвих на піднесених місцях, оскільки як передбачалося, що це допоможе їм потрапити на небо. Будучи одним з великих міст Лікії, Міра, з часу Феодосія II, була її столицею. У III-II століттях до н. е. вона отримала право чеканити монети (у цей період Мира входила в Лікійский союз).
Занепад настав у VII столітті, коли місто піддалося руйнуванню в ході набігів арабів, а також затоплення грязями річки Мирос.
Вшанування Св.Миколая
Церква Святого Миколая в нижніх Мирах - церква святителя Миколая Чудотворця, розташована в Демре (Туреччина), в давнину відомому як Міра (Світи). У IV столітті єпископом міста був святитель Микола; тут же він був похований в мармуровому саркофазі. Саркофаг в якому спочатку перебували мощі святителя Миколая знаходиться в південному нефі церкви, розташованому між двома колонами позаду зруйнованої мармурової перегородки. У ньому, як вважають, і був похований святий. Саркофаг виготовлений з білого мармуру, прикрашений різними рельєфами і орнаментом з рослинним візерунком. У травні 1087 мощі святителя були вивезені італійськими купцями в місто Барі. Зараз саркофаг закритий склом.
Бульвар Ататюрка
Бульвар Ататюрка є головною вулицею Кемера. На ньому встановлений пам'ятник, який був поставлений на честь першого президента Туреччини - Мустафи Кемаля Ататюрка.
Поруч з пам'ятником розташована Годинна вежа, зведена з білого каменю. Як і бульвар вона є одним з головним символів Кемера.
Прізвище Мустаффи Кемаля Ататюрка відома багатьом, але мало хто включає присвячені йому пам'ятники в свої маршрути. На статуї в Кемері на однойменному бульварі Ататюрк зображений випускаючи з рук голуба в небо. Навколо статуї розташовані танцюючі фонтани, а прямо перед пам'ятником маленька мармурова площа. По вівторках тут відкривається ринок, де продаються свіжі овочі, фрукти і різноманітні прянощі.
Бульвар починається від самого в'їзду в Кемер і розділений на три умовні відрізка. Перший з них проходить уздовж пляжної смуги, де розташовані сучасні п'ятизіркові готелі. Друга ділянка - від автостанції до центру міста. І третій відрізок є вулицею, на якій розташовані сувенірні лавки, магазини, ресторани і кафе.
Ще не так давно офіційних періодів розпродажів в Туреччині не було, і, приїхавши в цю країну в будь-який час року, можна було повсюдно знайти знижені ціни або домовитися про знижки. У 2015 році час розпродажів буде обмежено трьома місяцями в році. Так, офіційний сезон літніх знижок в магазинах і торгових центрах Туреччини буде проходити з липня по вересень, а зимових - з середини січня до березня. Це, однак, не стосується вуличної торгівлі, де найкращим періодом для покупок, безсумнівно, залишається осінь, так як до кінця жовтня багато вуличні продавці згортають лотки і торгові намети, і їдуть додому, але перед цим розпродають свій товар. У цьому випадку можна знайти дуже низькі ціни - іноді нижче закупівлі.
Апельсини з турецьких садів відомі далеко за межами країни, тому не дивно, що одним з яскравих символів Туреччини є цей помаранчевий плід. Щоб зайвий раз нагадати собі і туристам, який фрукт необхідно вжити в першу чергу після прибуття, на багатьох великих автомобільних розв'язках можна побачити помітні фонтани, основою яких є великий помаранчевий апельсин, що омивається кристально чистою водою. Біля Кемера з давніх часів вирощували цитрусові: ароматні апельсини та мандарини. Кемер називають апельсинової столицею Туреччини. Апельсин навіть зображений на гербі міста, а недалеко від порту Кемера знаходиться пам'ятник апельсину. Взагалі, пам'ятники в формі апельсин розташовані по всій території Кемера, але особливо біля порту і в центрі.
Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)
[Файл:Кемер карта.png|1200px|center|Кемер,Туреччина ]]
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний фотоальбом у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Моє рідне місто або село
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка