Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Фаранюк Дар’я

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
                                                    ==Кам'янець -Подільський замок==

Кам'янець - Подільський - місто -замок, одне з семи чудес України, де за стінами Старої фортеці надійно законсервовано казкове Середньовіччя. Вирушаючи у подорож по надзвичайних місцях, неможливо залишити непоміченим одне з найдавніших міст України - Кам'янець-Подільський - місто в Хмельницькій області .Після Києва та Львова - це третє місто за кількістю пам'ятників архітектури (близько 200 будівель і споруд) та одне з семи чудес України .Кам'янець не один раз переходив з рук в руки до різних завойовників. Велика їх частина розташована в «Старому місті» .Сама велика цінність Кам'янець - Подільського - практично повністю збережений історичний центр без вкраплень архітектури XX століття.Вік цього міста Хмельницької області залишається загадкою і викликає багато суперечок в середовищі сучасних істориків. В свій час ним володіли татаро -монголи, польсько-литовська шляхта, турки, австро-угорці, російські імперіалісти і більшовики, німецькі оккупанти. Звичайно, кожен історичний період наклав свій відбиток на архітектуру старого міста.

Найбільше враження справляє Стара Фортеця. Почали її будувати ще в XI-XII століттях, але неодноразово перебудовували. Найзначніша реконструкція фортеці сталася під керівництвом італійського військового інженера Каміліуса.Замок є музеєм, вхід до нього платний, можна замовити екскурсію.  У дворі фортеці можна оглянути боргову яму, підземні галереї, підземелля, піднятися в вежі.

     Замок вражаюче величезний і досі зберігає міцний дух Середньовіччя. По периметру Стару фортецю оточують 11 веж, побудованих в різний час.Кожна має свою назву та історію. Наприклад, найбільш високу звуть Папською, тому що вона була збудована на кошти Папи Римського Юлія ІІ. Із вікон і бійниць веж відкриваються дивовижні види на долину річки Смотрич, Старе місто і двір фортеці. Невід'ємною частиною ансамблю фортеці є Замковий міст (народна назва - Турецький міст), який неначе продовжує кріпосні стіни і пов'язує фортецю зі Старим містом .Сам міст є однією з найстаріших споруд Центральної та Східної Європи і був побудований в стародавні часи, але в період турецького панування ремонтувався (17ст.), звідси й назва.

Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка