Стаття до проекту"Моє рідне місто або село" Кислов Ілля Артемович
Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 09:15, 8 жовтня 2015; 3993115 (обговорення • внесок)
Зміст
Австрія.Відень
Історія Відня налічує понад три тисячі років. Близько 500 року до н.е. на місці сучасного центрального округу міста було засновано кельтське поселення відун (Vedunia), що означало «ріка в лісах». У 15 році до н.е. Вену завойовують римляни і перетворюють на форпост своєї імперії. Римський табір називався Виндобона (Vindobona) - імовірно «біла земля». Римляни залишалися в Виндобоне аж до 5-го століття, після чого табір був спалений. Пізніше навколо руїн Відня виникають житла, а в 881 році місто вперше згадується під назвою Веніа (Wenia). До 10 століття Відень стає важливим торговим містом, а до середини 12 століття - резиденцією австрійських герцогів Бабенбергів. З 1278 Відень - оплот династії Габсбургів, яким місто зобов'язане своїм імперською величчю і пишнотою. Саме при Габсбургах Відень стає столицею Австрії.
Відень двічі піддавалася облозі турками, і обидва рази здобувала рішучу перемогу над Османською імперією. Місто двічі пережив епідемію чуми, про яку тепер нагадують Чумна колона і велична будівля Карлськірхе.
Далі слід бурхливий розвиток як мануфактурної промисловості, так і сфер культури і мистецтва. До початку 20 століття Відень стає найбільшим містом Європи і важливим центром світової культури, особливо музичної.
Однак Відень втрачає свій вплив після поразки Австро-Угорщини в 1918 році. Перша світова війна призводить до падіння дому Габсбургів і стає причиною занепаду Відня. У наступні роки місто переживає режим австрофашизм і потім аншлюс (вступ до Відня німецько-фашистських військ). 13 квітня 1945 Радянська армія звільняє Відня, але її війська продовжують окупувати північно-східні околиці міста до 1955 року. У другій половині 50-х років у Відні знову починається бурхливий розвиток і розквіт.
Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Google Диск;
- Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Моє рідне місто або село
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка