Кабельна система

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 22:10, 20 грудня 2009; Марина Кандиба (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Максимально допустимий рівень втрат сигналу в кабелі стандарт визначає рівним 11 дБм.

Підстандарт FDDI SMF-PMD (Single-mode fiber Physical medium-dependent layer) визначає вимоги до фізичного рівня при використанні одномодового волоконно-оптичного кабелю. В цьому випадку як передавальний елемент зазвичай використовується лазерний світлодіод, а дистанція між станціями може досягати 60 і навіть 100 км.

Модулі FDDI для одномодового кабелю випускає, наприклад, фірма Cisco Systems для своїх маршрутизаторів Cisco 7000 і AGS+. Сегменти одномодового і багатомодового кабелю в кільці FDDI можуть чергуватися. Для названих маршрутизаторів фірми Cisco є можливість вибору модулів зі всіма чотирма комбінаціями портів: багатомодовий- багатомодовий, багатомодовий -одномодовий, одномодовий- багатомодовий, одномодовий-одномодовий.

Фірма Cabletron Systems Inc. випускає повторювачі Dual Attached - FDR-4000, які дозволяють підключити одномодовий кабель до станції класу А з портами, призначеними для роботи на багатомодовому кабелі. Ці повторювачі дають можливість збільшити відстань між вузлами FDDI кільця до 40 км.

Підстандарт фізичного рівня CDDI (Copper Distributed Data Interface - розподілений інтерфейс даних по мідних кабелях) визначає вимоги до фізичного рівня при використанні екранованою (IBM Type 1) і не екранованою (Category 5) витою парою. Ця значно спрощує процес інсталяції кабельної системи і здешевлює її, мережеві адаптери і устаткування концентраторів. Відстані між станціями при використанні витих пар не повинні перевищувати 100 км.

Фірма Lannet Data Communications Inc. випускає модулі FDDI для своїх концентраторів, які дозволяють працювати або в стандартному режимі, коли вторинне кільце використовується тільки в цілях відмовостійкості при обриві кабелю, або в розширеному режимі, коли вторинне кільце теж використовується для передачі даних. У другому випадку смуга пропускання кабельної системи розширюється до 200 Мбіт/сек.