Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Геви Богдани

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
                                                                      Кемер

Кемер (тур. Kemer) - місто, курорт і порт на середземноморському узбережжі Туреччини, центр однойменного району провінції Анталья. Розташований в 42 кілометрах на північний захід від міста Антальї.

IMG 0120.JPG

Населення складає 22,5 тис. жителів. Кемер знаходиться в історичній області, яка відома як Лікія, земля якої зберігає сліди Олександра Македонського, Марка Антонія і багатьох інших великих полководців давнини. Приголомшлива природа тутешніх місць дозволила легендарному курорту стати одним з найпопулярніших і затребуваних туристичних напрямків у літню пору року. Адже саме в цей часовий період можна буде помилуватися гаями реліктових сосен, мальовничими гірськими пейзажами, цитрусовими садами, а також скупатися в кришталево чистому морі.

DSCN0989.JPG

Історія Аж до 1910 року Кемер являв собою невелике селище і носив назву Ескікёй (тур. Eskiköy - «Старе Село»). З його історії зберігся лише той факт, що в давнину селище згадувався як ликийский місто Ідріос. Протягом багатьох років з гір на сільце обрушувалися селеві потоки, які утворювали спочатку численні озера, які потім перетворювалися у болота. Для запобігання руйнувань місцеві жителі в 1910 році почали будівництво кам'яного муру, яке завершилося тільки в 1917 році. Спорудження простягнулося уздовж гірських схилів на 23 кілометри. З боку це виглядало так, немов стіна опоясує гори, тому село отримало нову назву - Кемер, що в перекладі з турецької означає «пояс».

IMG 0096.JPG


До 1960-х років в Кемер можна було дістатися тільки морем. З перетворенням Анталії у великий міжнародний курорт, було побудовано шосе D400. У 1990-і роки район Кемер перетворився на один з найбільших туристичних центрів. Взимку 2010 року були добудовані 3 нових тунелю від Анталії в бік Кемера (причиною будівництва було велика кількість автомобільних аварій на старій серпантинної дорозі).

FOREIGN201508260637004969836964528 (1).jpg



Мира (грец. Μύρα) - місто в конфедерації стародавньої Лікії. Воно було розташоване в 5 км від берега Середземного моря. Від міста збереглися руїни чудового греко-римського театру і висічені в скелях гробниці. Унікальність і своєрідність гробниць можна пояснити тим, що у народів Лікії існував звичай ховати мертвих на піднесених місцях, оскільки як передбачалося, що це допоможе їм потрапити на небо. Будучи одним з великих міст Лікії, Міра, з часу Феодосія II, була її столицею. У III-II століттях до н. е. вона отримала право чеканити монети (у цей період Мира входила в Лікійский союз). Занепад настав у VII столітті, коли місто піддалося руйнуванню в ході набігів арабів, а також затоплення грязями річки Мирос.

IMG 0054.JPG
IMG 0061.JPG
             IMG 0077.JPG


Вшанування Св.Миколая

Церква Святого Миколая в нижніх Мирах - церква святителя Миколая Чудотворця, розташована в Демре (Туреччина), в давнину відомому як Міра (Світи). У IV столітті єпископом міста був святитель Микола; тут же він був похований в мармуровому саркофазі. Саркофаг в якому спочатку перебували мощі святителя Миколая знаходиться в південному нефі церкви, розташованому між двома колонами позаду зруйнованої мармурової перегородки. У ньому, як вважають, і був похований святий. Саркофаг виготовлений з білого мармуру, прикрашений різними рельєфами і орнаментом з рослинним візерунком. У травні 1087 мощі святителя були вивезені італійськими купцями в місто Барі. Зараз саркофаг закритий склом.

IMG 0026.JPG

IMG 0049.JPG

IMG 0022.JPG





















Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка