Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Геви Богдани

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
                                                                      Кемер

Кемер (тур. Kemer) - місто, курорт і порт на середземноморському узбережжі Туреччини, центр однойменного району провінції Анталья. Розташований в 42 кілометрах на північний захід від міста Антальї.

IMG 0120.JPG

Населення складає 22,5 тис. жителів. Кемер знаходиться в історичній області, яка відома як Лікія, земля якої зберігає сліди Олександра Македонського, Марка Антонія і багатьох інших великих полководців давнини. Приголомшлива природа тутешніх місць дозволила легендарному курорту стати одним з найпопулярніших і затребуваних туристичних напрямків у літню пору року. Адже саме в цей часовий період можна буде помилуватися гаями реліктових сосен, мальовничими гірськими пейзажами, цитрусовими садами, а також скупатися в кришталево чистому морі.

DSCN0989.JPG

Історія Аж до 1910 року Кемер являв собою невелике селище і носив назву Ескікёй (тур. Eskiköy - «Старе Село»). З його історії зберігся лише той факт, що в давнину селище згадувався як ликийский місто Ідріос. Протягом багатьох років з гір на сільце обрушувалися селеві потоки, які утворювали спочатку численні озера, які потім перетворювалися у болота. Для запобігання руйнувань місцеві жителі в 1910 році почали будівництво кам'яного муру, яке завершилося тільки в 1917 році. Спорудження простягнулося уздовж гірських схилів на 23 кілометри. З боку це виглядало так, немов стіна опоясує гори, тому село отримало нову назву - Кемер, що в перекладі з турецької означає «пояс».

IMG 0096.JPG


До 1960-х років в Кемер можна було дістатися тільки морем. З перетворенням Анталії у великий міжнародний курорт, було побудовано шосе D400. У 1990-і роки район Кемер перетворився на один з найбільших туристичних центрів. Взимку 2010 року були добудовані 3 нових тунелю від Анталії в бік Кемера (причиною будівництва було велика кількість автомобільних аварій на старій серпантинної дорозі).

FOREIGN201508260637004969836964528 (1).jpg



Мира (грец. Μύρα) - місто в конфедерації стародавньої Лікії. Воно було розташоване в 5 км від берега Середземного моря. Від міста збереглися руїни чудового греко-римського театру і висічені в скелях гробниці. Унікальність і своєрідність гробниць можна пояснити тим, що у народів Лікії існував звичай ховати мертвих на піднесених місцях, оскільки як передбачалося, що це допоможе їм потрапити на небо. Будучи одним з великих міст Лікії, Міра, з часу Феодосія II, була її столицею. У III-II століттях до н. е. вона отримала право чеканити монети (у цей період Мира входила в Лікійский союз). Занепад настав у VII столітті, коли місто піддалося руйнуванню в ході набігів арабів, а також затоплення грязями річки Мирос.

IMG 0054.JPG

IMG 0061.JPG
IMG 0077.JPG







Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка