Конспект уроку №1 Дигадюк Ольги.
Конспект уроку на тему:
Тематична атестація
Підготувала:Студентка 32 – ої групи Фізико – математичного Факультету
Дигадюк Ольга
Тема. Тематична контрольна робота.
Тип уроку: оцінювання навчальних досягнень учнів.
Обладнання: програма для тестування.
Мета уроку: — дидактична: систематизація знань учнів, перевірка рівня засвоєння учнями теми «Ехсеl»: —розвивальна: розвиток креативного мислення, розвиток уміння самостійно ставити запитання, розвиток уміння оцінювати й інтерпретувати матеріал; — виховна: виховання толерантності, взаємоповаги.
Зміст уроку
1.Організаційний момент (2 хв.)
2.Виконання тематичної контрольної роботи (43 хв.)
Хід уроку
1.Організаційна частина.
Перевірка присутніх.
2.Виконання тематичної контрольної роботи.
I. Варіант 1
1. Назвіть види операторів Ехсеl
2.Як вставити комірку в таблицю?
3. Скільки комірок входить до виділеної групи комірок В6:Е8?
4. До комірки А2 ввели формулу =(В3+$H$2*С1). Потім цю формулу поширили вниз. Яка формула буде в комірці А5?
5.Що є ознакою тексту?
6. Що таке «сортування списку»?
7. Що фіксується в посиланні G$5?
8. Скласти алгоритм заповнення стовпчика 2 прогресією -1,-2, -3,...
9. Скласти алгоритм копіювання з комірки С6 до комірки В2.
10. Що таке абсолютне посилання?
11. Які з названих посилань є відносними: $В5, В$2, АЗ, А$4, В6, $G$5, L1?
Варіант 2
1. Що таке ЕТ?
2. Як вставити стовпчик до таблиці?
3. Скільки комірок входить до виділеної групи комірок А6:D8?
4.До комірки В2 ввели формулу =($F$3+А2)*С1. Потім цю формулу поширили вниз. Яка формула буде в комірці В6?
5. За яким краєм у комірці вирівнюються числа?
6. Що розуміють під фільтрацією даних?
7. Що фіксується в посиланні $Н5?
8. Скласти алгоритм заповнення рядка 2 прогресією 1,3, 5,...
9. Скласти алгоритм копіювання з комірки В6 до комірки А2.
10. Що таке відносне посилання?
11. Які з названих посилань є абсолютними: $В5, В$2, АЗ, А$4, В6, $G$5, L1?
II. Тестування
Правильну відповідь позначено «*».
1.Найменшою структурною одиницею розміщення даних на робочому аркуші в електронних таблицях є:
а) адреса комірки;
б) стовпчик;
в*) комірка;
г) курсор комірки.
2.Ознакою текстової інформації, що вводиться до комірки, є символ:
а) дорівнює;
б*) апостроф;
в) двокрапка;
г) долар.
3.Відносне посилання на комірку А1 у табличному процесорі Ехсеl записується у вигляді:
а*)А1
б)$A1
4.Файл книги Microcoft Excel має розширення:
а).xlb
б).mse
в).exe
г*).xls
5.До комірки В3 увели формулу =(D2+$F$2)*$G$2. Потім цю формулу поширили вниз. В комірці В6 записана формула:
а)=(D6+$F$2)*$G$2
б*)=(D5+$F$2)*$G$2
в)=(B6+$F$6)*$G$2
г)=(D5+$F$2)*$G$6
6.Посилання — це:
а)місце знаходження комірки в таблиці;
б)рамка;
в*) запис адреси комірки в складі формули,
7.Стовпчики електронної таблиці позначається:
а*)латинськими буквами (А, В, С...);
б)порядковим номером (1,2,3...)
в)адресою (А1, В6, СЗ).
8.Уведення формули в табличному процессоре Excel починається зі:
а)знака «"»;
б*) знака «=»;
в) адреси комірки.
9.Поле імені призначене для вказівки:
а*) даних, занесених до комірки;
б)формули, що знаходиться в комірці;
в)адреси активної Комірки.
10.При переміщенні або копіюванні формул не змінюються:
а*) абсолютні посилання;
б)відносні посилання;
в)змішані посилання.
11.Легенда — це:
а) місце для зберігання та обробки даних;
б*) прямокутник на діаграмі;
в) команда меню.
12.Аркуш електронної таблиці — це:
а)набір команд меню;
б)прямокутник на діаграмі;
в*) місце для зберігання та обробки даних.
13. Окремими елементами вікна програми табличного процесора Excel є:
а) заголовок вікна;
б*) рядок формул;
в)вертикальні й горизонтальні смуги прокрутки;
г)рядок стану;
д) панель Форматирование.
14.Умовою відбору записів, що містять прізвище учня, яке починається на літеру «К» або що мають оцінку з інформатики, більшу або рівну 3, є:
а*)К*ИЛИ>=3;
б)К*И>=3;
в)К*ИЛИ>3.
15.Для виконання операцій над вмістом комірок в Excel використовують:
а)арифметичні операції;
б)функції;
в*) формули.
За роботу виставляють середню оцінку між контрольною роботою й виконаним тестом. Виконавши творчу домашню роботу, учень може одержати 12 балів.
Творча робота
Завдання. Підрахувати кількість балів за семестр й за рік.(Використовувати таблиці, які ви створювали на попередніх уроках)
Вихідні дані й інструкції:
1. Кожний аркуш має бути відповідно перейменований: довідник, січень, лютий, березень, рік. Для цього двічі клікнути мишкою по ярлику аркуша, який потрібно перейменувати, й увести нове ім'я.
2. Поле Кількість робочих годин заповнюється довільно в межах кількості робочих годин на рік.
3. Поле «Сума» обчислюється за формулою: «Сума» = «бали» / «Кількість робочих годин» * «Кількість відпрацьованих робочих годин».
4.При обчисленні поля «Сума» використати кількість балів з Довідника на аркуші 1. Для цього можна одночасно відкрити два вікна з відповідними аркушами: з меню вибрати Окно/ Новое. У меню Окно з'явиться ще одна сторінка цієї книги. З меню вибрати Окно/Разместить. З'явиться діалогове вікно, у якому вибрати спосіб розташування вікон. Натиснути ОК. На екрані з'являться два аркуші однієї книги. В одному вікні клікнути — по ярлику аркуша «Довідник», в іншому по ярлику аркуша «Січень ».
5.Для створення підсумкової таблиці за рік можна скопіювати на аркуш 5 одну з таблиць за місяць і вилучити з неї «зайві» стовпчики.