Моє рідне село Тарасівка
На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження, знайдені матеріали з історії рідного міста або села. Також у статтю добавте посилання на документи, що Ви створили і завантажили у різних ресурсах, таблицю (зразок поданий у завданні та нижче) та фотографії рідного краю.
При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:
- А ви знаєте історію рідного села?
- Які відомі люди Ваші земляки?
- Які історичні події пов'язані із вашим рідним селом?
- Які визначні події, явища і процеси відбувалися на території краю?
- Якими пам’ятками археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва багате Ваше рідне місто?
- Якими пам’ятками природи багатий рідний край?
Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний фотоальбом у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Моє рідне місто або село
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
село Тарасівка Новгородківського району Кіровоградької області.
Історія виникнення Тарасівки губиться в давнині. Воно має спільну історію із селом Губівка,так як раніше це було одне поселення.
Село Губівка Компаніївського району-це давнє колишнє військове поселення,яке виникло у 70-роках XVIII ст. і входило до складу Новгородківської вольності Олександрійського повіту.Село складалось із двох селищ відставних солдат,що розташувались на балках Бітовій і Лозоватці по обидва береги річки Інгул. Мешкали тут також міщани, дворяни, духовні особи, бувші державні та поміщицькі селяни. Назва села(такої назви немає більш в Україні) пішла від того,що в цьому місці річка Інгул робить «губу» з лівого берега на правий. Тому вислів «селитися на губі» переріс у назву с.Губівка. 16 січня 1918 р.на засіданні Губівського ревкому було вирішено розділити село на два по р.Інгул берега.На лівому березі утворилось село Тарасівка. Цей акт знайшов своє остаточне підтвердження лише в 1923 році. Згідно з постановою Всеукраїнського Центрального виконавчого Комітету від 07.03.1923р.»Об административно-териториальном делени» .Також є версія, що село Тарасівка було названо на честь видатного українського письменника та поета Т.Г.Шевченка, який буцімто бував на наших територіях і згодом описував це у своїх творах.[[Файл: