Назва проекту

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Назва проекту

Стародавні і сучасні Олімпіади: за і проти

68796765.gif

Автор проекту

Шмалько Денис

Тема дослідження

Порівняльна характеристика спортивних споруд, інвентарю та екіпіровки давніх олімпіоніків та сучасних олімпійців

Проблема дослідження

Чи є позитивним інтенсивний розвиток сучасних технологій у спорті? Чи не краще було б звернутися до практики олімпійського спорту Давньої Греції?

Гіпотеза дослідження

Припущено, що при дослідженні особливостей спортивних споруд, інвентарю та екіпіровки олімпійців давнини і сучасності буде знайдено, як позитивні, так і негативні складові

Мета дослідження

Обгрунтувати позитивні і негативні риси сучаного і давнього олімпійського спорту на прикладі специфіки споруд, інвентарю та екіпіровки

Результати дослідження

Олімпійські споруди давнини

Всесвітньо відомий давньогрецький стадіон - Стадій - розташований на північно-східній стороні гори Олімпія, у крутих схилів грецького пагорба Крона. Це саме той стадіон, на якому проходили найперші в історії Олімпійські ігри. На сьогоднішній день Стадій розкопаний археологами є прямокутником розмірами 215х31 метр. З трьох його сторін була насипана спеціальна полога насип, яка служила місцем для глядачів. Стадіоном в ті далекі часи називалося далеко не вся споруда, а всього лише смуга, де проходили основні спортивні змагання.

Стадіон в Олімпії (Стадій)

На Олімпійські ігри, які вже в той час проходили через кожні чотири роки, до гори Олімпія прибували спортсмени з усієї Греції і величезна кількість глядачів. Величезна кількість людей товпилося всюди: в портиках, де було відмінно чутно знаменитих ораторів, біля воріт Булевтеріона - головної будівлі Ради, і на іподромі. Люди сходилися до стадіону заздалегідь, щоб встигнути зайняти найзручніше місце для споглядання всього процесу змагань.Булевтеріон - це квадратний двір без даху, посеред якого знаходився цоколь прямокутної форми, на якому височіли вівтар і велична статуя Зевса, який в кожній своїй руці тримав по блискавці. Біля ніг Зевса на спеціальному столі з бронзи було вигравірувано невеликий вірш, який попереджав про покарання за відступ від проголошеної клятви. Пристрасть до незвичайних видовищ у всіх присутніх глядачів була настільки велика, що вони не пропускали жодного жертвопринесення, ні єдиного священного дії, ні бігу, ні боротьби. Народ хотів і насолоджуватися красою скульптур, і стежив за відважністю спортсменів, споглядав пишність природи, і був ближче до Зевсу Олімпійському.

План олімпійського булевтерія

План олімпійського булевтерія.jpg

На південь від стадіону був облаштований іподром, на якому проходили змагання на конях і колісницях - один з улюблених видів змагань греків. Іподром (гіподром) Олімпії мав розміри 600 х 200 м, а на «трибуні», роль якої виконував схил великого пагорба, могли поміститися до 10 тис. глядачів. Довжина одного кола складала близько 770 м (4 стадії). В даний час священні руїни - це чудовий археологічний парк, який усіяний античними уламками, що лежать в заростях папороті.

Іподром в Олімпії

Висновки

Корисні ресурси


Сторінка проекту Назва проекту

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка