Текстові написи на зображені

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 14:50, 30 березня 2015; Прядун Тетяна Олександрівна (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Текстові написи на зображенні

Для розміщення текстових написів на графічному зображенні існує кілька способів – текст можна розмістити всередині фігури або створити окремі об’єкти Напис чи WordArt.

1,58.jpg

У внутрішній області більшості фігур можна розмістити текст. Для додавання тексту до фігури слід у контекстному меню фігури вибрати команду Додати текст і ввести його. Якщо повернути або дзеркально відобразити фігуру, розміщення тексту в середині фігури буде відповідно змінюватися (рис.7.37).

Текст, розміщений у фігурі, можна редагувати та форматувати: змінювати його зміст, шрифт і розміри символів, установлювати вирівнювання тощо. Його можна розвертати у горизонтальному або вертикальному напрямі, припасовувати до розмірів фігури. Для цього використовують елементи керування вкладки Основне в групах Шрифт та Абзац.

1,59.jpg

Напрямок розташування тексту (горизонтально чи вертикально) можна змінити послідовним вибором кнопки Напрямок тексту 1,60.jpg яка розташована на вкладці Формат в групі Текст, при виділенні фігури. Можливі варіанти розміщення тексту подано на рисунку 7.38.

Значення деяких інших властивостей тексту всередині фігури (відступи від краю фігури, припасу вання, спосіб вертикального вирівнювання тощо) можна встановити на вкладці Напис діалогового вікна Формат автофігури, яке відкривається однойменною командою контекстного меню об’єкта. Якщо потрібно створити текстовий напис як окремий графічний об’єкт на зображенні, то для цього слід скористатися спеціальним інструментом Напис:

  • Вибрати на вкладці Вставлення у групі Зобра ження кнопку Фігури.

  • Вибрати в розділі основних фігур інструмент Напис.

  • Перемістити вказівник у те місце зображення, де потрібно розмістити текст.

  • Виділити прямокутну ділянку потрібних розмірів.

  • Увести всередину створеного текстового поля текст.

  • Вибрати точку поза межами напису.