Портфоліо з теми "«Економічне диво»: колишні переможені, а нині переможці." Ігнатьєв Ігор Олександрович

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

«Економічне диво»: колишні переможені, а нині переможці.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, Економіка

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект створений для учнів 11 класу, які навчаються за профільною програмою Всесвітньої історії. Вчитель ознайомлює із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні гуртуються в 3 групи. Групи мають право вибрати форму, в якій будуть відображати результати своєї діяльності: презентація, учнівська публікація чи вікі-стаття тощо.
Головною задачею проекту буде дати можливість учням самостійно сформулювати висновок, який би розкрив особливості й сутність економічного піднесення в післявоєнній Німеччині, Італії та Японії. Учні повинні зрозуміти сутність поняття «Економічне диво» й зрозуміти, що стало його причиною й зрозуміти, чому саме в цих країнах й за яких умов.

1. Учні мають виявити основні засади й принципи «Економічного дива»

2. Учасники проекту мають проаналізувати економічну та політичну основу переможених країн до Другої Світової війни й після.

3. Учні мають порівняти економічний розвиток в Німеччині, Італії та Японії і виявити спільні й відмінні риси з іншими країнами що приймали участь у Другій Світовій війні

4. Учні мають визначити роль Західних капіталістичних країн в створенні «Економічного дива» в Німеччині, Італії та Японії.

5. Зрозуміти, як пов`язана «Холодна війна» й економічне піднесення країн «економічного дива»

6. Провести історичне моделювання, в якому спробують відобразити й зрозуміти, чи могло б відбутись стрімке економічне піднесення цих країн під протекцією некапіталістичної держави.

7. Продуктом діяльності стане cпільна презентація під назвою: «Секрет «економічного дива»».

Кінцевим продуктом діяльності учнів буде розкриття «секрету» економічного успіху Німеччини, Італії та Японії в післявоєнні роки. Також, учні мають зрозуміти, яким чином сучасні країни, які були переможеними в Другій Світовій війні, стали передовими країнами в ХХІ ст.. на відміну від країни переможниці – Радянського союзу.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Процес оцінювання учнів варто розпочати із створення таблиці «ЗХД». Учні активізують попередні знання і пишуть на папері 3 колонки: "Що я знаю?", "Що я хочу дізнатись?", "Що я дізнався?". Учні заповнюють перші 2 колонки в процесі урок (останню вже під час закріплення матеріалу, в кінці теми). Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів, їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Оцінювання (Стислий опис)

Критерії оцінювання учнівської публікації

Критерії оцінювання презентації

Критерії оцінювання вікі-сторінки

Таблиця ЗХД

форма Google

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку проекту вчитель готує буклет/публікацію на тему: "Метод проектів"

Игнатьев1.jpg Игнатьев2.jpg


Фасилітація

Діяльність учнів й вчителя розпочинається з пояснення вчителем мети й цілей даного навчального проекту. Вчитель активізує знання учнів шляхом бесіди в якій вони повинні пригадати основні наслідки Другої Світової війни для Німеччини, Італії та Японії. Вчитель демонструє презентацію, в якій уточнютьяся ключове, змістові й тематичні запитання. Далі вчитель пояснює план проекту й ділить учнів на 3 групи за бажанням. Кожна з груп створює свою таблицю «ЗХД», в якій вони визначають що вони знають і хочуть дізнатись (після виконання проекту доповнюють колонку «Що я дізнався?»). Кожна з груп отримує завдання (створити віки-сторінку, учнівську публікацію та презентацію). Вчитель пояснює принципи й особливості завдань й пояснює критерії оцінювання, також зазначається окремо дні консультацій й терміни виконання робіт. Далі учні протягом 2-х тижнів самостійно шукають матеріал й консультуються з викладачем й працюють над виконанням завдань. На 3-му тижні учнівські дослідницькі групи представляють результати своєї діяльності у вигляді презентацій, публікацій та вікі-статей(Приклад учнівської вікі-статті) , згідно з критеріїв, які були оголошені вчителем.Учні завершують заповнення таблиці ЗХД й заслуховують кожну групу. На завершальному етапі всі групи проходять тестування з навчальної теми. Вчитель по завершенню діяльності учнів виводить підсумкову оцінку.

Презентація вчителя

Вікі-стаття учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ігнатьєв Ігор Олександрович

Фах, навчальний предмет

Викладач Історії та Правознавства, Всесвітня історія

Навчальний заклад

КДПУ ім. В. Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кіровоград, Кіровоградська область.

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні

Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

02.02.2015-07.02.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Грінченко Віктор Григорович - кандидат історичних наук, доцент

Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики