Лабораторна робота 2,3(зображення)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Растрові формати:

BMP (BitMaP) — bitmap-формат або DIB (англ. device independent bitmap)-формат файлу зображень растрової графіки, в якому зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву пікселів. запам'ятовує одно і багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel. BMP-формат використовується в операційній системи Windows та OS/2. Дані цього формату включаються в двійкові файли ресурсів RES і в PE-файли. Формат файлу BMP здатний зберігати 2D цифрові зображення довільної ширини, висоти та роздільної здатності, як монохромні так і кольорові, різної глибини кольору, і, необов'язково, зі стисненням данних, альфа-каналом та керуванням кольору. Специфікація Windows Metafile (WMF) охоплює формат файлу BMP. Серед іншого, wingdi.h визначає BMP-константи та структури.

Можливості формату BMP У даному форматі можна зберігати тільки одношарові растри. На кожен піксель в різних файлах може приходити різна кількість біт (глибина кольору). Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 і 64. В бітності 8 і нижче він вказується індексом з таблиці кольорів (палітри), а при великих: безпосереднім значенням. Колір же в будь-якому випадку можна задати тільки в колірній моделі RGB, але в бітності 16 і 32 можна отримати Grayscale[ru] з глибиною до 16 і 32-ох біт відповідно. Часткова прозорість реалізована альфа-каналом різних бітностей, але при цьому прозорість без градацій можна побічно отримати RLE-кодуванням.

JPEG (Joint Photographic Experts Group)— растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення з втратами. При необхідності дуже сильного стиснення втрати можуть бути переглянуті за допомогою модуля Matrixmuster (матричний зразок, матричний малюнок). Втрати і спотворення інформації через ступінь стиснення можуть проявлятися вже в призначених для користувача програмах. Допустимий рівень стиснення залежить від характеру зображення та існує, як правило, в межах 1:10. Формат JPEG часто використовується як формат даних в цифрових камерах. У Інтернеті формат JPEG застосовується для відображення напівтонових ілюстрацій та графічної інформації з плавним переходом тонів. Формат JPEG, на відміну від GIF і PNG, не підтримує ні анімацію, ні прозорість. Область застосування формату досить вузька — розповсюдження високоякісної напівтонової графіки в Інтернеті. Формат підтримується практично всіма сучасними графічними програмами та веб-браузерами.

GIF (Graphics Interchange Format File) 8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB. Формат було розроблено компанією CompuServe у 1987 році, і з того часу набув широкої популярності у всесвітній павутині завдяки своїй відносній простоті та мобільності. Одними із головних особливостей формату є підтримка анімації та прозорості. Для стискання файлів використовує LZW-компресію.Зображення у форматі GIF зберігається порядково, підтримується тільки формат з індексованою палітрою кольорів. Яка може містити до 256 кольорів із 24-бітного діапазону RGB. Хоча спочатку формат розроблявся тільки для підтримки 256-кольорової (8-бітної) палітри.

PNG (Portable Network Graphics)— растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат. PNG був створений для заміни формату GIF, графічним форматом, який не потребує ліцензії для використання. Зазвичай файли формату PNG мають розширення .png і використовують позначення MIME-типу image/png.Формат PNG зберігає інформацію у стиснутому вигляді, при чому стиснення проводиться без втрат якості, на відміну від формату JPEG. Формат PNG спроектований для заміни застарілого і простішого формату GIF, а також у деякій мірі, для заміни складнішого формату TIFF.Формат PNG характеризується сильнішим рівнем стиснення для файлів з більшою кількістю кольорів ніж GIF, але різниця становить близько 5-25%, чого недостатньо для абсолютної переваги формату, тому що маленькі картинки GIF стискає принаймні не гірше. Існує також одна особливість GIF, яку не повторює PNG — це можливість збереження множинного зображення, особливо мультиплікації. Призначення PNG — зберігати лише одне зображення. Для передачі множинних зображень використовується розширений формат MNG, опублікований у середині 1999 року, який підтримується у різних прикладних програмах.

Векторний формат:

EPS (Encapsulated PostScript)є стандартом для векторного зображення, яке потрібно помістити в програму макетування сторінок. Файл EPS містить точний опис малюнка програмний код PostScript, який буде використаний при друку. Крім того, в EPS включено зображення низького дозволу для попереднього перегляду (preview, не плутати з thumbnail - мініатюрою на іконці файлу). Preview полегшує ідентифікацію зображень при верстці, дозволяє візуально контролювати його положення, масштаб і повороту). До восьмої версії Adobe Illustrator цей формат використовувався як внутрішній. Подальшу розробку формату припинено. Логічним продовженням формату EPS є формат PDF. Формат Encapsulated PostScript є популярним в різних системах верстки. Формат так само використовується у професійній поліграфії, і може містити як растрові і векторні зображення, так і їх комбінації. Зображення у форматі EPS дозволяє виробляти збереження в різних колірних просторах (Grayscale, RGB, CMYK, Lab).

Порівняння форматів

Формат Розмір Недоліки Переваги Опис
BMP 52489 КБ Стиснення в даному форматі не використовується Копію зображення створює без втрат Формат BMP зберігає растові зображення.Файли з цим форматом мають розширення .bmp, .dib і .rle.
JPEG 6371 КБ Що стосується недоліків, то в даному форматі втрачається якість, а в областях з високою просторовою частотою виникають артефакти у вигляді шумових ореолів. Даний формат зазнав широкого поширення, тому що в в час його створення не було альтернатив передавати так яскраво колір та малі обчислювальні затрати. JPEG — один з популярних графічних форматів, вживаний для зберігання фотозображень і подібних ним зображень. Файли, що містять дані JPEG, зазвичай мають розширення .jpeg, .jfif, .jpg, .JPG, або .JPE.
GIF 10160 КБ Зазвичай GIF-и містять до 256 кольорів. Це дозволяє швидке завантаження графіки, але виходячи з малої кількості кольорів, що можуть використовуватись, мід час роботи з даним форматом ми можемо спостерігати зглажування. Даний формат краще використовувати для зображень, що мають малу кількість кольорів. GIF взагалі є популярним форматом картинок. Зберігає стислі дані без втрати якості у форматі не більше 256 кольорів.
PNG 8828 КБ Недоліком даного формату є те, що в одному файлі може міститись лише одне зображення, тобто він не підтримує анімацію. формат PNG дозволяє створювати зображення з 256 рівнями прозорості, градаціями сірого. Це виділяє його на фоні всіх форматів, що зараз існують. Він є растовим форматом для зберігання граф. інфи , що використовує стискування без втрат .

Зображення в різних форматах :

[1]

Список використаної літератури :

https://uk.wikipedia.org/wiki/