Лабораторні роботи Годуна Дмитра: Обробка зображень та мультимедіа

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Лабораторна робота 1

Лабораторна робота 2

BMP

BMP (Bitmap)-формат файлу зображень растрової графіки, в якому зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву пікселів. BMP це стандартний не стиснений бітовий графічний формат, запам'ятовує одно і багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel. BMP-формат використовується в операційній системи Windows та OS/2. Дані цього формату включаються в двійкові файли ресурсів RES і в PE-файли.

Формат файлу BMP здатний зберігати 2D цифрові зображення довільної ширини, висоти та роздільної здатності, як монохромні так і кольорові, різної глибини кольору, і, необов'язково, зі стисненням даних, альфа-каналом та керуванням кольору. Специфікація Windows Metafile (WMF) охоплює формат файлу BMP. Серед іншого, wingdi.h визначає BMP-константи та структури.

Можливості формату BMP

У даному форматі можна зберігати тільки одношарові растри. На кожен піксель в різних файлах може приходити різна кількість біт (глибина кольору). У більшості випадків пікселі зберігаються у вигляді відносно простого двовимірного масиву.

BMP-файли складаються з трьох основних частин:

   заголовок;
   палітра;
   графічні дані.

JPG

JPEG (Joint Photographic Experts Group) — растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення з втратами.

JPEG заснований на 24-бітній колірній палітрі і підтримує 16700000. кольорів. Це формат стиснення з втратами, тобто частина інформації втрачається при стисненні. Ступінь стиснення може бути в діапазоні від 10: 1 до 20: 1, і більшість графічних прикладних програм дозволяють вибрати ступінь стиснення. Формат JPEG часто використовується як формат даних в цифрових камерах. У Інтернеті формат JPEG застосовується для відображення напівтонових ілюстрацій та графічної інформації з плавним переходом тонів. Формат JPEG, на відміну від GIF і PNG, не підтримує ні анімацію, ні прозорість. Область застосування формату досить вузька — розповсюдження високоякісної напівтонової графіки в Інтернеті.

Файл JPEG містить послідовність маркерів, кожен з яких починається з байта 0xFF, що свідчить про початок маркера, і байта-ідентифікатора. Деякі маркери складаються тільки з цієї пари байтів, інші ж містять додаткові дані, які складаються з двухбайтового поля з довжиною інформаційної частини маркера і власне даних. Така структура файлу дозволяє швидко відшукати маркер з необхідними даними

   Посилання:
   fileext.ru
   uk.wikipedia.org
   ru.wikipedia.org

GIF

PNG

Лабораторна робота 3

Лабораторна робота 4

Лабораторна робота 5

Лабораторна робота 6

Лабораторна робота 7

Лабораторна робота 8

Лабораторна робота 9

Лабораторна робота 10

Лабораторна робота 11

Лабораторна робота 12

Лабораторна робота 13

Лабораторна робота 14

Лабораторна робота 15

Лабораторна робота 16