Стаття учня до проекту "Австрія - колиска Європи"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Назва проекту

Відень - серце Австрії

Автори проекту

Роздобудько Катерина Вікторівна, студентка 3 курсу

Тема дослідження

Мовні та культурні особливості Відня.

Мета дослідження

Дослідження мовних та культурних особливостей, які притаманні жителям Відня.

Результати дослідження

Відень (нім. Wien) — столиця Австрії. Є однією з 9 земель Австрії, з усіх боків оточеною територією іншої землі — Нижньої Австрії. Населення — 1,714 млн осіб (2011); разом з передмістями — близько 2,3 млн. Відень є третім містом — резиденцією ООН після Нью-Йорка і Женеви. Міжнародний Віденський Центр (так званий UNO-City) включає МАГАТЕ, УНЗ ООН, Організації ООН з промислового розвитку (ЮНІДО) тощо. У Відні містяться штаб-квартири інших міжнародних організацій: ОПЕК, ОБСЄ тощо. Старе місто Відня в грудні 2001 р. було внесене до переліку Культурної спадщини ЮНЕСКО.

Географія Площа Відня становить 415 км². Таким чином, Відень є найменшою федеральною землею Австрії. Місто розташоване в північно-східній частині Австрії біля підніжжя Альп, за 60 км від кордону зі Словаччиною. Через місто протікає Дунай з своїм рукавом Донауканалом і річка Відень. Історично місто розвивалося на південь від Дунаю, проте в останні два сторіччя, Відень ріс обабіч річки. Найбільша висота міста над рівнем моря в районі Германскогеля (542 м), а найменша — в Еслінґу (155 м). Місто оточує Віденський ліс. Географічно вигідне розташування робить Відень зручним місцем для розвитку відносин з іншими країнами Центрально-Східної Європи. Це стало особливо відчутно після 1989 р., коли впала т. зв. «залізна завіса». Наприклад, до столиці Словаччини Братислави від Відня лише 60 км — це найкоротша відстань між двома європейськими столицями (за винятком Ватикану та Риму).

Структура міста За формою Відень нагадує коло, перетнуте хордою ріки Дунай. З часів Римської імперії місто розширювалося концентричними колами. Його центральна частина, т. зв. «внутрішнє місто» (нім. Innere Stadt), майже збігається з адміністративними межами 1-го міського округу. Рінґ є кільцеподібним ланцюжком бульварів. Історія Рінґу почалася 1857року, коли цісар ухвалив зруйнувати вже непотрібні фортифікаційні споруди. Ґюртель, який утворює концентричне коло навколо Рінґу, виник 1890 року. Він поглинув навколишні села. За Ґюртелем розташований т. зв. «червоний Відень» (робітничі квартали, збудовані соціалістичним урядом у 1923–1934 рр.).

Висновки

Корисні ресурси


Сторінка проекту Назва проекту

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка