Портфоліо з теми "Медичний канабіс: заборонені ліки" Шиманович Оксани

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

09357 medical marijuana license 177869710 480x480 f11.jpg

Медицина/ Medicine (Doctor at Large)

Medical cannabis: forbidden medicine

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Практика усного та писемного мовлення.

Вік студентів, курс

2 курс (17-19 років)

Стислий опис проекту

Montana-medical-marijuana-thcf-32930293.jpeg

Студенти в курсі практики усного та писемного мовлення в темі «Медицина» (Doctor at Large) ознайомляться та дізнаються про застосування психоактивного канабісу в медицині, досліджуватимуть поставлену перед ними проблему «Чи потрібно легалізувати психоактивний засіб - медичну марихуану та зробити доступ до нього вільнішим?». Для цього потрібно виконати такі завдання:

1. Обговорити тематичні питання із теми:

1. Як ви вважаєте, чому легально створюються штучні хімічні препарати, які часто є шкідливими для здоров'я, в той час як органічні медичні засоби часто залишаються поза законом?

2. Від чого залежить виникнення психологічної залежності від прийняття медичної марихуани?

3. Медична марихуана — новий вид плацебо чи найстаріша панацея?

4. Як можна бути впевненим, що дозволений хімічно виведений препарат більш безпечний, ніж природне знеболююче?

2. Прочитати англомовні наукові матеріали про канабіс.

3. Дізнатися про властивості активних діючих речовин канабісу у якості ліків або як складових медичних препаратів, переглянувши документальний фільм “Clearing the Smoke: the Science of Cannabis” та виконавши вправи до нього.

4. Порівняти вплив на організм марихуани та інших хімічних препаратів, ознайомившись із відповідними статтями.

5. Провести диспут на тему “Психоактивна медицина: використання наркотичних речовин. Марихуана чи опіати та морфій?”.

6. Написати аргументативне есе, взявши за основу цитату “Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit . . . unnatural?” 

7. Написати вікі-статтю на тему “Медичний канабіс: заборонені ліки”, провівши власне дослідження про одну із країн, в яких легалізовано медичну марихуану.

Результатом участі студентів у проекті, окрім кінцевого продукту у вигляді вікі-статті, буде знання нової лексики з медичної сфери, розширення власних знань про світ, усвідомлення неоднозначності використання медичних препаратів та ламання стереотипів про заборонені та дозволені речовини.

План вивчення теми

План впровадження проекту

План проекту

Оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння студентами основних запитань. Визначення попередніх знань студентів щодо теми та того, що саме вони знають про медичне використання психоактивних речовин відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх вікі-статей, які ведуть студенти впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання вікі-статей проекту, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння студентів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Опитувальник "Визначення навчальних потреб учасників проекту"

Результати опитувальника

Завдання до документального фільму “Clearing the Smoke: the Science of Cannabis”

Критерії для оцінювання вікі-статті

Діяльність студентів та викладача

Medical-aid-quotes-hd-wallpaper-2.jpg
Imageуууs.jpg

Робота в проекті починається із заповнення Опитування "Медична марихуана: психоактивна панацея" (результати опитування допоможуть викладачу у плануванні своїх дій). Наступним етапом є проведення бесіди «Медичний канабіс: заборонені ліки », під час якої перед учасниками проекту ставляться запитання і демонструється презентація: Як ви вважаєте, чому легально створюються штучні хімічні препарати, які часто є шкідливими для здоров'я, в той час як органічні медичні засоби часто залишаються поза законом? Від чого залежить виникнення психологічної залежності від прийняття медичної марихуани? Медична маріхуана — новий вид плацебо чи найстаріша панацея? Як можна бути впевненим, що дозволений хімічно виведений препарат більш безпечний, ніж природне знеболююче? На самостійне опрацювання студентам пропонується таке завдання:

1. Прочитати англомовні наукові матеріали про канабіс.

Blurred Boundaries: The Therapeutics and Politics of Medical Marijuana

ASAM Medical Marijuana Task Force White Paper

2. Дізнатися про властивості активних діючих речовин канабісу у якості ліків або як складових медичних препаратів, переглянувши документальний фільм “Clearing the Smoke: the Science of Cannabis” та виконавши вправи до нього.

3. Порівняти вплив на організм марихуани та інших хімічних препаратів, ознайомившись із відповідними статтями:

Cannabis in the Clinic: The Medical Marijuana Debate

Why is marijuana illegal?

4. Підготувати матеріали до диспуту “Психоактивна медицина: використання наркотичних речовин. Марихуана чи опіати та морфій?”.

5. Написати аргументативне есе, взявши за основу цитату “Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit . . . unnatural?”

6.Кінцевий продукт: написати вікі-статтю на тему “Медичний канабіс: заборонені ліки”, провівши власне дослідження про одну із країн, в яких легалізовано медичну марихуану.

Медична марихуана: заборонені ліки

Для виконання завдання підготовлено подано посилання на необхідні джерела. Для проведення оцінювання та самооцінювання Форма оцінювання вікі-статей проекту «Медична марихуана: заборонені ліки». Координатор проекту проводить опитування для визначення навчальних потреб студентів. Також це опитування можна проводити упродовж вивчення курсі для фасилітації. Для комунікації студентів між собою та координатором проекту створюється група у популярній соціальній мережі «ВКонтакте», де будуть опубліковані деякі матеріали, відбуватися певні обговорення, координація сумісних дій тощо. Учасники проекту шукають необхідну інформацію, проводячи власне міні-дослідження та як результат пошуку пишуть статті з обраної теми та розташовують їх на вікі-сайті. Студенти переглядають статті один в одного і пишуть обговорення. Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожен студент доповідатиме результати своїх досліджень.

MM.jpg MM2.jpg

Презентація викладача

Документ для фасилітації "Медичний канабіс: заборонені ліки"

Вікі-стаття студента з теми "Медичний канабіс: заборонені ліки"

Список використаних джерел

Інформація про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Шиманович

Фах, навчальний предмет

Студентка факультету іноземних мов, 6 курс, переклад (англійська, німецька мови).

Навчальний заклад

КДПУ ім. Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м.Кіровоград

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

3-7 лютого 2015 року

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики

Труханова Тетяна Іванівна - викладач кафедри германської філології