Стаття учня до проекту: "Створення інтерактивних діаграм міф чи реальність?"
Зміст
Назва проекту
"Створення інтерактивних діаграм міф чи реальність?"
Автори проекту
Виконав учень 10-Б класу
Макаренко Микита Ссергійович
Тема дослідження
Створення інтерактивних діаграм міф чи реальність?
Проблема дослідження
Створення і використання інтерактивних документів, які можуть змінювати свій вміст у відповідь на дії користувача.
Гіпотеза дослідження
Інтерактивні документи можна створити, навіть не вміючи програмувати, використавши різноманітні елементи керування – списки, лічильники, смуги прокручування, прапорці, перемикачі тощо, завдяки яким користувач може керувати змінами в документі.
Мета дослідження
Дослідити вставлення, налаштування, застосування різноманітних елементів керування, які можна створювати за допомогою Microsoft Excel, – списки, лічильники, смуги прокручування, прапорці, перемикачі тощо, завдяки яким користувач може керувати змінами в документі.
Навчитися створювати, змінювати, знищувати іменовані діапазони даних в Microsoft Excel і застосовувати їх як динамічні аргументи.
Результати дослідження
Під інтерактивними документами розуміють такі документи, які можуть змінювати свій вміст у відповідь на дії користувача. При цьому припускається що інтерфейс документа має різноманітні елементи керування – списки, лічильники, смуги прокручування, прапорці, перемикачі тощо, завдяки яким користувач може керувати змінами в документі. Найчастіше саме Microsoft Excel є тим додатком, де існує можливість обробляти такі дані. Тому офісні документи, які вимагають інтерактивності, створюються саме в Microsoft Excel.
Елементи управління
Для керування динамічними змінними у Microsoft Excel часто використовують елементи управління, з якими ми вже зустрічалися під час вивчення текстового процесору.
Для того, щоб скористатися послугою цих елементів, спочатку потрібно встановити вкладку Разработчик. Для цього потрібно скористатися послугою вкладки Файл–Параметры–Настройка ленты – встановити прапорець у Разработчик.
Елементи управління вибирають на вкладці Разработчик у групі Элементы управления, скориставшись списком Вставить.
Іменовані діапазони у Microsoft Excel
У Microsoft Excel 2010, як і у попередніх версіях, є можливість надати окремій комірці або діапазону комірок ім’я, яке потім можна використовувати як аргумент у формулах і функціях, або під час виділення певного діапазону комірок. Для того, щоб надати комірці ім’я найпростіший спосіб – це встановити табличний курсор у певну комірку і у полі Имя набрати потрібне ім’я (до 255 символів, починається із літери, знака «_» або знака «\» і не допускаються пропуски, відокремлюють слова за допомогою крапки, знаку підкреслено або знаку тире) та натиснути клавішу Enter.
Було виконано такі завдання:
- За відомими значеннями x і f(x) побудувати графік функції у вигляді точок, вказавши за допомогою лічильника їхню кількість, побудувати лінію тренда, показати рівняння на діаграмі, помістити на діаграмі величину достовірності апроксимації (R2).
- Побудувати точку, яка зможе рухатися по синусоїді в залежності від показника лічильника.
Виконане завдання №1 Завдання 1
Виконане завдання №1 Завдання 2
Висновки
Як бачимо з нашого дослідження можна створити інтерактивні не тільки діаграми, а й функції навіть не вміючи програмування.
Корисні ресурси
http://www.mon.gov.ua/ - офіційний сайт Міністерства освіти та науки України.
http://www.intel.com/education/teach - Intel® Teach
http://www.ccf.kiev.ua/ - соціальна освіта в Україні (організація семінарів, тренінгів, дистанційна освіта у галузі соціальної педагогіки)
http://edu.ukrsat.com/ - для вчителів – методичні розробки, навчальні програми, для учнів – бібліотеки, реферати, олімпіади, адреси шкіл Києва та України
Сторінка проекту Назва проекту
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка