Стаття до проекту моє рідне місто або село Деренкова Яна

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Географія

Олександрівка розташована у північній частині області в лісостеповій зоні, на річці Тясмин, на відстані 54 км від обласного центру. Територія — 6,025 км².

Північна околиця селища є кордоном між Кіровоградською та Черкаською областями. На південному сході Олександрівка межує з селом Бірки.

Клімат помірно-континентальний. Середньомісячна температура січня — −6,6 °C, липня — +20,2 °C. Середньорічна кількість опадів — 527 мм. Переважають північні і північно-західні вітри.

Ґрунти лугові, лучно-чорноземні, чорноземні звичайні, дерено-глинисті на древньому аллювії. Чорноземи розорані. Неорані ділянки ґрунту на південь покриті степовою рослинністю і лісосмугами. У долині річки Тясмин рослинність болотно-лугова.

Корисні копалини представлені горючими сланцями і бурим вугіллям, що не розробляються.

Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
XVII століття Виникла Олександрівка
XVIII століття В Олександрівці була споруджена церква
1787 рік Олександрівка перейшла у власність російського князя Г. Потьомкіна
1855 рік Селяни Олександрівки, що входила тоді до Чигиринського повіту Київської губернії, протестуючи проти сваволі поміщиків, взяли активну участь у Київській козаччині
1860 р в Олександрівці була відкрита перша церковнопарафіяльна школа. Після реформи 1861 року найродючіші землі залишилися у поміщиків.
1839 рік В містечку був збудований цукровий завод, а в середині XIX століття — тютюнова фабрика, пивоварний і два цегельних заводи
1876 рік Економічному розвитку містечка сприяло відкриття залізничного руху через станцію Фундукліївка, яку назвали на честь київського цивільного губернатора І. Фундуклія.
1874, 1902, 1905 роки Через погані умови праці, мізерну зарплату, тривалий робочий день на цукровому заводі часто відбувалися робітничі страйки
Січень 1918 року У містечку була проголошена радянська влада, яка остаточно затвердилася в січні 1920 року, вже після Громадянської війни.
1970 рік Поблизу Олександрівки було прокладено газопровід «Союз», одну з ділянок якого споруджувала молодь з Німеччини. Поблизу Олександрівки було від­крито газокомпресорну станцію і ремонт­ну базу.[4] Це зумовило будівництво в селищі багатоповерхових будинків за німецьким зразком.
2000 рік На базі колективного сільськогосподарського підприємства «Іскра» створене сільськогосподарське підприємство з обмеженою відповідальністю. В Олександрівці сформувався прошарок дрібних підприємців, які займаються в основному торгівлею.
825242503.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

[[[Файл:Example.jpg|міні]]]