Користувач:Моргун Оксана

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Про себе

Моргун Оксана Василівна

Студентка шостого курсу 61 групи

Факультет педагогіки та психології

Y a7c84918.jpg

leftПідпис під зображенням

Мої інтереси

....

Проекти в яких беру участь

В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.


Мої роботи

В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис. РОЛЬ І МІСЦЕ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У МОЄМУ ЖИТТІ

У статті окреслено місце та функції інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та розкрито чотирирівневу систему підготовки студента-практиканта до використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі викладання біології в загальноосвітній школі.

Загальновідомо, що інформатизацію освіти визнано одним із пріоритетних державних завдань. Відповідно до прийнятого Верховною Радою України 9 січня 2007 року Закону України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» одними з основних напрямів розвитку інформаційного суспільства в Україні є створення умов для забезпечення комп’ютерної та інформаційної грамотності усіх верств населення, створення системи мотивацій щодо впровадження і використання ІКТ для формування широкого попиту на такі технології в усіх сферах життя суспільства та надання кожній людині можливості для здобуття знань, умінь і навичок із використанням ІКТ під час навчання, виховання та професійної підготовки.

Аналіз проблеми впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику навчання і виховання свідчить про існування ряду наукових робіт, що окреслюють психолого- педагогічні, соціальні, філософські аспекти інформатизації навчального процесу (О.М. Арестова [1], Ю.І. Машбиць [4], А.В. Минаков [5] та ін.) та фомування інформаційної культури школярів і студентів (Н.А. Водоп’янова, О.В. Києва, А.Л. Столяревська [6] та ін.). Авторами звертається значна увага на вдосконалення змісту й методів навчання з використанням інформаційних технологій. Зокрема, Г.О. Білявський і В.М. Боголюбов [3] вважають, що інформаційні технології можуть стати головними факторами підвищення ефективності екологізації освітнього процесу. Можливості нових інформаційних технологій, на думку багатьох дослідників, суттєво впливають на сучасні коеволюційні процеси. З новими інформаційними технологіями пов’язується і вирішення екологічних проблем (К.К. Колін [2], А.Д. Урсул [7] та ін.).

Проте вітчизняний досвід навчання біології свідчить про недостатнє впровадження комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітньої школи. Недостатньо обґрунтованими досі залишаються роль, місце й основні напрямки впровадження комп’ютерних технологій у навчальний процес з біології, поєднання комп’ютера з традиційними підходами до навчання учнів, відсутня єдина класифікація електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема програмно-педагогічних засобів, не розроблено практичних методик їх застосування у навчанні учнів біології. Все це ускладнює формування інформаційної компетентності майбутніх вчителів біології. Особливо гостро ця проблема постає під час проходження студентами педагогічної практики.