Визначення розміру і структури мережі;

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ І СТРУКТУРИ МЕРЕЖІ


Під розміром мережі в даному випадку розуміють кількість об'єднаних у мережу комп'ютерів, так і відстань між ними. Треба чітко уявляти собі, скільки комп'ютерів (мінімально і максимально) потребує підключення до мережі. У будь-якому випадку необхідно залишити можливість для подальшого збільшення кількості комп'ютерів в мережі, хоча б відсотків на 20-50. До речі, зовсім не обов'язково раз і назавжди включати в мережу всі комп'ютери підприємства. Можливо, є сенс залишити деякі з них автономними, наприклад, з міркувань безпеки інформації на їх дисках. Кількість підключених до мережі комп'ютерів сильно впливає як на її продуктивність, так і на складність її обслуговування. Розмір мережі також визначає вартість необхідних програмних засобів. Тому помилки в даному випадку можуть мати досить серйозні наслідки.

Необхідна довжина ліній зв'язку мережі також відіграє важливу роль в проектуванні мережі. Наприклад, якщо відстані дуже великі, може знадобитися використання дорогого обладнання. До того ж із збільшенням відстані різко зростає значимість захисту ліній зв'язку від зовнішніх електромагнітних перешкод. Від відстані залежить і швидкість передачі інформації мережею. Доцільно при виборі відстаней закладати невеликий запас (хоча б 10%) для врахування непередбачених обставин. Подолати обмеження по довжині іноді можна шляхом вибору структури мережі, розбиття її на окремі частини.

Під структурою мережі розуміють спосіб поділу мережі на частини (сегменти), а також спосіб з'єднання цих сегментів між собою. Мережа підприємства може включати в себе робочі групи комп'ютерів, мережі підрозділів, опорні мережі, засоби зв'язку з іншими мережами. Для об'єднання частин мережі можуть використовуватися повторювачі, концентратори, комутатори, мости та маршрутизатори. Причому в ряді випадків вартість цього обладнання може навіть перевищити вартість комп'ютерів, мережевих адаптерів і кабелю, тому вибір структури мережі дуже важливий.

В ідеалі структура мережі повинна відповідати структурі будівлі або комплексу будівель підприємства.

Як і в інших випадках, при виборі структури розумно залишати можливості для подальшого розвитку мережі. Наприклад, краще купувати комутатори або маршрутизатори з кількістю портів, дещо більшою, ніж потрібно в даний момент (хоча б на 10-20%). Це дозволить за потребою легко включити в мережу один або кілька сегментів. Адже будь-яке підприємство завжди прагне до зростання, і це зростання не повинне кожного разу приводити до необхідності проектувати мережу підприємства заново.