Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Дмітрієвої Ольги

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Олександрійський палац культури

Загальна інформація

Олександрійський палац культури знаходиться у мальовничій частині невеличкого містечка Олександрія, в самому серці України. Це головне місце проведення міських свят, народних гулянь, різноманітних розважальних заходів.

Коротко з історії

За спогадами Марка Кропивницького у 1870-х рр. Олександрія була одним з небагатьох міст в Україні, наряду з Єлизаветградом і Херсоном, де діяли аматорські театральні трупи, що ставили п'єси українського репертуару. Театр в Олександрії з'явився у 1880-х рр. Спочатку це було погано пристосоване складське приміщення. Пізніше театр придбав купець Чибісов, який в 1902 році його повністю реконструював. При перебудові були враховані досягнення вітчизняного та зарубіжного будівництва театрів. Стіни були із порожнистої цегли, підлога та стеля мали визначений кут нахилу по відношенню до стін, а кути стін заокруглені. Все це створювало хорошу акустику. Була розширена сцена, проведено електрику, добудоване фойє.

В театрі грали переважно пересувні акторські трупи. У жовтні 1905 року в Олександрії гастролювало «Товариство малоросійських акторів» під керівництвом Панаса Саксаганського і за участю І. К. Карпенка-Карого, М. Л. Кропивницького, М. К. Садовського і М. К. Заньковецької. Також виступали російськомовні трупи у складі яких грали видатні актори: Олександра Яблочкіна, Олександр Сумбатов-Южин.

Театральне мистецтво було настільки популярне серед жителів Олександрії, що на початку ХХ ст. в місті почала видаватись театральна газета «Олександрійський театральний листок». Це була єдина на всю Російську імперію театральна газета у невеликому провінційному місті.


Природа

Річка Березівка, біля стадіону «Ніка»
Річка Інгулець

Природно-кліматичні умови Олександрійщини сприятливі для вирощування озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших культур, а також садівництва й овочівництва.

Опади за рік розподіляються нерівномірно, за літній період випадає кількість опадів 336 мм, за холодний — 177 мм. Середньорічна кількість опадів становить 510–530 мм.

Літо тривале та спекотне, зима коротка, малосніжна.

Середньорічна температура повітря в Олександрії +7,3 — +7,8 °C.

Переважають вітри північні, північно-західні і північно-східні.

До поверхневих вод міста належать річки Інгулець, Бешка, Березівка, Войнівське водосховище на р. Інгулець, ставки, затоплені відпрацьовані кар'єри і буровугільні розрізи.

Рослинність

Лісова рослинність міста — дуб, клен польовий, клен гостролистий, акація, тополя, ясен, калина, верба. На території міста знаходиться два лісових масиви: Звенигородський лісовий масив загальною площею 287 га і лісовий масив біля Будинку ветеранів загальною площею 83 га. Площа загальних насаджень становить 862,48 га.

Тваринний світ

Тваринний світ лісів представлений досить великою кількістю видів: сарни, дикі кабани, зайці-русаки, лисиці, їжаки, кроти, миші лісові, кажани, багато птахів, а в водоймах риби — карасі, лящі, окуні тощо.

Природа

Історія Олександрії

Рідне місто або село на карті України

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка