Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Дмітрієвої Ольги
Зміст
Олександрійський палац культури
Загальна інформація
Олександрійський палац культури знаходиться у мальовничій частині невеличкого містечка Олександрія, в самому серці України. Це головне місце проведення міських і державних свят, народних гулянь, різноманітних розважальних заходів.
Коротко з історії
За спогадами Марка Кропивницького у 1870-х рр. Олександрія була одним з небагатьох міст в Україні, наряду з Єлизаветградом і Херсоном, де діяли аматорські театральні трупи, що ставили п'єси українського репертуару. Театр в Олександрії з'явився у 1880-х рр. Спочатку це було погано пристосоване складське приміщення. Пізніше театр придбав купець Чибісов, який в 1902 році його повністю реконструював. При перебудові були враховані досягнення вітчизняного та зарубіжного будівництва театрів. Стіни були із порожнистої цегли, підлога та стеля мали визначений кут нахилу по відношенню до стін, а кути стін заокруглені. Все це створювало хорошу акустику. Була розширена сцена, проведено електрику, добудоване фойє.
В театрі грали переважно пересувні акторські трупи. У жовтні 1905 року в Олександрії гастролювало «Товариство малоросійських акторів» під керівництвом Панаса Саксаганського і за участю І. К. Карпенка-Карого, М. Л. Кропивницького, М. К. Садовського і М. К. Заньковецької. Також виступали російськомовні трупи у складі яких грали видатні актори: Олександра Яблочкіна, Олександр Сумбатов-Южин.
Театральне мистецтво було настільки популярне серед жителів Олександрії, що на початку ХХ ст. в місті почала видаватись театральна газета «Олександрійський театральний листок». Це була єдина на всю Російську імперію театральна газета у невеликому провінційному місті.
==
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний фотоальбом у Хмарка-КДПУ;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Моє рідне місто або село
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка