Діагностика відеоадаптерів.СПК
|
Зміст
Слоти розширення: AGP і PCI Express
Існує не просто декілька різних типів слотів розширення, але декілька їх версій. Відеокарта вставляється в спеціальний роз'єм розширення на системній платі комп'ютера, через цей слот відеочіп обмінюється інформацією з центральним процесором системи. На системній платі найчастіше є слоти розширення одного-двох (рідше трьох) різних типів, що відрізняються пропускною здатністю, параметрами електроживлення і іншими характеристиками, і не всі з них підходять для установки відеокарт. Дуже важливо знати роз'єми, що є в системі, і купувати тільки ту відеокарту, яка їм відповідає. Різні роз'єми розширення несумісні фізично і логічно, і відеокарта, призначена для одного типу, в іншій не вставиться і працювати не буде. В даній темі не будуть розглядатися роз’єми ISA і VESA Local Bus слотів розширення і відповідних їм відеокарт, оскільки вони безнадійно застаріли, і не кожен фахівець нині знає про них щось більше, ніж їх назви і те, що вони колись існували. Обійдемо увагою і слоти PCI, оскільки ігрових відеокарт для них давно вже не існує.
Сучасні графічні процесори використовують один з двох типів інтерфейсу: AGP або PCI Express. Ці інтерфейси відрізняються один від одного в основному пропускною здатністю, можливостями для живлення відеокарти, а також іншими менш важливими характеристиками. Теоретично, чим вища пропускна здатність інтерфейсу, тим краще. Але практично, різниця в пропускній здатності навіть у декілька разів не дуже сильно впливає на продуктивність, і пропускна здатність інтерфейсу украй рідко є вузьким місцем, що обмежує продуктивність. Лише дуже мала частина сучасних системних плат не має слотів AGP або PCI Express, єдиною можливістю розширення для них є інтерфейс PCI, відеокарти для якого вельми рідкісні і просто не підходять для домашнього комп'ютера. Розглянемо два сучасні інтерфейси докладніше.
AGP
AGP (Accelerated Graphics Port або Advanced Graphics Port) — це високошвидкісний інтерфейс, заснований на специфікації PCI, але створений спеціально для з'єднання відеокарт і системної плати. Шина AGP краще підходить для відеоадаптерів в порівнянні з PCI (не Express!) тому, що вона надає прямий зв'язок між центральним процесором і відеочіпом, а також деякі інші можливості, що збільшують продуктивність в деяких випадках, наприклад, GART — можливість читання текстур напряму з оперативної пам'яті, без їх копіювання у відеопам'ять; вищу тактову частоту, спрощені протоколи передачі даних і ін.
На відміну від універсальної шини PCI, AGP використовується тільки для відеокарт. Інтерфейс має декілька версій, остання з них — AGP 8x з пропускною здатністю 2.1 Гб/с, що в 8 разів більше початкового стандарту AGP з параметрами 32-біт і 66 Мгц. Нові системні плати з AGP вже не випускають, вони остаточно поступилися ринком рішенням з інтерфейсом PCI Express, але AGP дотепер має широке розповсюдження і дає достатню пропускну здатність навіть для нових відеочіпів. Специфікації AGP з'явилися в 1997 році, тоді Intel випустив першу версію опису, що включає дві швидкості: 1x і 2x. У другій версії (2.0) з'явився AGP 4x, а в 3.0 — 8x. Розглянемо всі варіанти докладніше:
- AGP 1x — це 32-бітовий канал, що працює на частоті 66 Мгц, з пропускною здатністю 266 Мбайт/с, що в два рази вище за смугу PCI (133 Мбайт/с, 33 Мгц і 32-біт).
- AGP 2x — 32-бітовий канал, що працює з подвоєною пропускною здатністю 533 Мбайт/с на тій же частоті 66 Мгц за рахунок передачі даних по двох фронтах, аналогічно DDR пам'яті (тільки для напряму "до відеокарти").
- AGP 4x — такий же 32-бітовий канал, що працює на 66 Мгц, але в результаті подальших хитрувань була досягнута збільшена учетверо "ефективна" частота 266 Мгц, з максимальною пропускною здатністю більше 1 ГБ/с.
- AGP 8x — додаткові зміни в цій модифікації дозволили одержати пропускну здатність вже до 2.1 ГБ/с.
Відеокарти з інтерфейсом AGP і відповідні слоти на системній платі сумісні в певних межах. Відеокарти, розраховані на 1.5 В, не працюють в 3.3 В слотах, і навпаки. Але існують універсальні роз'єми, які підтримують обидва типи плат.
Для установки нової відеоплати на застарілу системну, що має роз'єм AGP 1.0, потрібно, щоб нова відеокарта мала універсальний роз'єм AGP 1.0/2.0:
Але якщо нова відеокарта має роз'єм AGP 2.0, то примусити її працювати на старій системі не вийде. AGP 3.0 відеокарти мають такий же роз'єм, як показаний вище, і їх можна встановлювати на материнські плати із слотом AGP 2.0. Існують і відеокарти AGP 3.0 з універсальним роз'ємом, які можна встановлювати у тому числі і на системну плату з портом AGP 1.0.
Не дивлячись на те, що версії AGP дійсно сильно відрізняються один від одного за теоретичними показниками, таким, як пропускна здатність, старіший і повільніший інтерфейс гальмувати роботу відеокарти буде не сильно, різниця в продуктивності в іграх при режимах AGP 4x і AGP 8x складає лише декілька відсотків, а то і ще менше.
Потрібно відзначити, що в перехідний період зміни слотів AGP на PCI Express виходили системні плати з гібридними рішеннями, що надають так звані слоти AGP Express. Ці слоти часто розміщувалися спільно з PCI Express x16 слотом, але вони не є повноцінними AGP слотами і працюють на швидкості звичних PCI слотів, що дає дуже низьку швидкість, яка дозволяє хіба що перечекати час переходу на повноцінне PCI Express рішення.
PCI Express
PCI Express (PCIe або PCI-E, не плутати з PCI-X), раніше відома як Arapaho або 3GIO, відрізняється від PCI і AGP тим, що це послідовний, а не паралельний інтерфейс, що дозволило зменшити число контактів і збільшити пропускну здатність. PCIe — це лише один з прикладів переходу від паралельних шин до послідовних, ось інші приклади цього руху: HyperTransport, Serial ATA, USB і FireWire. Важлива перевага PCI Express у тому, що він дозволяє складати декілька одиночних ліній в один канал для збільшення пропускної здатності. Багатоканальність послідовного дизайну збільшує гнучкість, повільним пристроям можна виділяти меншу кількість ліній з малим числом контактів, а швидким — більше.
Інтерфейс PCIe пропускає дані на швидкості 250 Мбайт/с на одну лінію, що майже удвічі перевищує можливості звичних слотів PCI. Максимально підтримувана слотами PCI Express кількість ліній — 32, що дає пропускну здатність 8 ГБ/с. А PCIe слот з вісьма робочими лініями приблизно співставний по цьому параметру з якнайшвидшою з версій AGP. Що ще більше вражає при врахуванні можливості одночасної передачі в обох напрямах на високій швидкості. Найпоширеніші слоти PCI Express x1 дають пропускну здатність одній лінії (250 Мбайт/с) в кожному напрямі, а PCI Express x16, який застосовується для відеокарт, і в якому поєднується 16 ліній, забезпечує пропускну здатність до 4 ГБ/с в кожному напрямі.
Не дивлячись на те, що з'єднання між двома PCIe пристроями іноді збирається з декількох ліній, всі пристрої підтримують одиночну лінію, як мінімум, але опціонально можуть працювати з великою їх кількістю. Фізично, карти розширення PCIe входять і працюють нормально в будь-яких слотах з рівною або великою кількістю ліній, так, PCI Express x1 карта спокійно працюватиме в x4 і x16 роз'ємах. Також, слот фізично більшого розміру може працювати з логічно меншою кількістю ліній (наприклад, на вигляд звичний x16 роз’єм, але розведені лише 8 ліній). У будь-якому з приведених варіантів, PCIe сам вибере максимально можливий режим, і нормально працюватиме. Найчастіше для відеоадаптерів використовуються роз'єми x16, але є плати і з x1 роз'ємами. А велика частина системних плат з двома слотами PCI Express x16, працює в режимі x8 для створення SLI і CrossFire систем. Фізично інші варіанти слотів, такі як x4, для відеокарт не використовуються. Нагадаємо, що все це відноситься тільки до фізичного рівня, попадаються і системні плати з фізичними PCI-E x16 роз'ємами, але в реальності з розведеними 8, 4 або навіть 1 каналами. І будь-які відеокарти, розраховані на 16 каналів, працювати в таких слотах будуть, але з меншою продуктивністю. До речі, на фотографії вище показані слоти x16, x4 і x1, а для порівняння залишений і PCI (знизу).
PCI Express відрізняється не тільки пропускною здатністю, але і новими можливостями по енергоспоживанню. Ця необхідність виникла тому, що по слоту AGP 8x (версія 3.0) можна передати не більш 40 Ват сумарно, чого вже не вистачало відеокартам останніх поколінь, розрахованих для AGP. По роз'єму PCI Express можна передавати до 75 Вт, а додаткові 75 Вт одержують по стандартному шестиконтактному роз'єму живлення. Останнім часом з'явилися відеокарти з двома такими роз'ємами, що в сумі дає до 225 Вт.
PCI Express 2.0
Надалі, група PCI-SIG, яка займається розробкою відповідних стандартів, представила основні специфікації PCI Express 2.0. Друга версія PCIe удвічі збільшує стандартну пропускну здатність, з 2.5 Гб/с до 5 Гб/с, так що роз'єм x16 дозволяє передавати дані на швидкості до 8 ГБ/с в кожному напрямі. При цьому PCIe 2.0 сумісний з PCIe 1.1, старі карти розширення нормально працюватимуть в новій системній платі.
Специфікація PCIe 2.0 підтримує як 2.5 Гб/с, так і 5 Гб/с швидкості передачі, це зроблено для забезпечення зворотної сумісності з існуючими PCIe 1.0 і 1.1 рішеннями. Зворотна сумісність PCI Express 2.0 дозволяє використовувати минулі рішення з 2.5Гб/с в 5.0Гб/с слотах, які просто працюватимуть на меншій швидкості. А пристрій, розроблений по специфікаціях версії 2.0, може підтримувати 2.5 Гб/с і/або 5 Гб/с швидкості.
Основне нововведення в PCI Express 2.0 — це подвоєна до 5 Гб/с швидкість, але це не єдина зміна, є і інші нововведення для збільшення гнучкості, нові механізми для програмного управління швидкістю з'єднань і т.п. Нас якнайбільше цікавлять зміни, пов'язані з електроживленням пристроїв, оскільки вимоги відеокарт до живлення неухильно ростуть. У PCI-SIG розробили нову специфікацію для забезпечення енергоспоживання графічних карт, вона розширює поточні можливості енергопостачання до 225/300 Вт на відеокарту. Для підтримки цієї специфікації використовується новий 2x4-штирьковый роз'єм живлення, призначений для забезпечення живленням майбутні моделі відеокарт.
Відеокарти і системна плата з підтримкою PCI Express 2.0 були анонсовані і з'явилися у широкому продажу вже в 2007 році. Обидва основні виробники відеочіпів, AMD і NVIDIA, випустили восени-взимку нові лінійки GPU і відеокарт на їх основі, підтримуючі збільшену пропускну здатність другої версії PCI Express і користуються новими можливостями по електричному живленню карт розширення. Природно, всі вони назад сумісні з системною платою, що має на борту слоти PCI Express 1.x.
PCI Express External
У 2007 році група PCI-SIG, що займається офіційною стандартизацією рішень PCI Express, оголосила про ухвалення специфікації PCI Express External Cabling 1.0, що описують стандарт передачі даних по зовнішньому інтерфейсу PCI Express 1.1. Ця версія дозволяє передавати дані із швидкістю 2.5 Гб/с, а наступна повинна збільшити пропускну здатність до 5 Гб/с. В рамках стандарту представлені чотири зовнішні роз'єми: PCI Express x1, x4, x8 і x16. Старші роз'єми оснащені спеціальним язичком, що полегшує підключення.
Зовнішній варіант інтерфейсу PCI Express може використовуватися не тільки для підключення зовнішніх відеокарт, але і для зовнішніх накопичувачів і інших плат розширення. Максимальна рекомендована довжина кабелю при цьому рівна 10 метрів, але її можна збільшити за допомогою з'єднання кабелів через повторювач.
Роз'єми для підключення пристроїв виведення
На вибір відеокарти може вплинути і наявний або передбачуваний до придбання монітор. Так, для сучасних LCD моніторів з DVI входом дуже бажано, щоб на відеокарті був роз'єм DVI. На щастя, практично на всіх сучасних рішеннях зараз є як мінімум один порт DVI. Ще одна тонкість у тому, що якщо потрібна роздільна здатність вище 1920х1200 по цифровому виходу DVI (такі монітори рідкісні і дорогі, але вони існують), тоді потрібно обов'язково вибирати відеокарту з підтримкою Dual-Link DVI, такі моделі є в сімействах ATI RADEON X1000 і NVIDIA GeForce 7 і вище. Розглянемо основні роз'єми, що використовуються для підключення пристроїв відображення інформації.
Аналоговий D-Sub роз’єм (також відомий як VGA вихід або DB-15F)
Це давно відомий нам і звичний 15-контактний роз'єм для підключення аналогових моніторів. Скорочення VGA розшифровується як video graphics array (масив пікселів) або video graphics adapter (відеоадаптер). Роз'єм призначений для виведення аналогового сигналу, на якість якого може впливати безліч різних чинників, таких, як якість RAMDAC і аналогових ланцюгів, тому якість одержуваної картинки може відрізнятися на різних відеокартах. Сучасні відеокарти звичайно використовують якісні компоненти і дають чітку картинку на всіх підтримуваних роздільних здатностях, а ось стара відео плата у високих роздільних здатностях могла давати неякісну картинку. Роз'єми D-Sub були фактично єдиним стандартом до часу широкого розповсюдження LCD моніторів. Такі виходи дотепер найчастіше використовуються для підключення моніторів на електронно-променевих трубках, та і на сучасних телевізорах і проекторах вони зустрічаються і до цього дня, навіть ігрова консоль останнього покоління від Microsoft пропонує саме такий метод підключення. Але для підключення LCD моніторів рекомендується використовувати цифрові інтерфейси, найпоширеніший з яких DVI.
Роз’єм DVI (варіації: DVI-I і DVI-D)
DVI — це стандартний інтерфейс, найчастіше що використовується для виведення цифрового відеосигналу на ЖК монітори, починаючи з 19" моделей, за винятком найдешевших. На фотографії показана відеокарта з трьома різними роз'ємами: D-Sub, S-Video і DVI. Існує три типи DVI роз'ємів: DVI-D (цифровий), DVI-A (аналоговий) і DVI-I (integrated — комбінований або універсальний):
DVI-D — виключно цифрове підключення, що дозволяє уникнути втрат в якості через подвійну конвертацію цифрового сигналу в аналоговий і з аналогового в цифровий. Цей тип підключення надає максимально якісну картинку, він виводить сигнал тільки в цифровому вигляді, до нього можуть бути підключені цифрові LCD монітори з DVI входами або професійні ЕПТ-монітори з вбудованим RAMDAC і входом DVI. Від DVI-I цей роз'єм відрізняється фізичною відсутністю частини контактів, і перехідник DVI-2-D-Sub, про який мова піде далі, в нього не можливо увіткнути. Найчастіше цей тип DVI застосовується в системній платі з інтегрованим відеоядром, на відеокартах він зустрічається значно рідше.
DVI-A — це досить рідкісний тип аналогового підключення по DVI, призначеного для виведення аналогового зображення на ЕПТ приймачі. В цьому випадку сигнал погіршується через подвійне цифрово-аналогове і аналогово-цифрове перетворення, його якість відповідає якості стандартного VGA підключення.
DVI-I — це комбінація двох вищеописаних варіантів, здатна на передачу як аналогового сигналу, так і цифрового. Цей тип застосовується у відеоплаті найчастіше, він універсальний і за допомогою спеціальних перехідників, що йдуть в комплекті поставки більшості відеокарт, до нього можна підключити і звичний аналоговий ЕПТ-монітор з DB-15F входом. От як виглядають ці перехідники: У всіх сучасних відеокартах є хоча б один DVI вихід, а найчастіше універсальних DVI-I роз'єму ставлять по два, а D-Sub взагалі відсутні (але їх можна підключати за допомогою перехідників, див. вище). Для передачі цифрових даних використовується або одноканальні рішення DVI Single-Link, або двохканальні — Dual-Link. Формат передачі — Single-Link використовує один 165 Мгц TMDS передавач, а Dual-Link — два, він подвоює пропускну здатність і дозволяє одержувати роздільну здатність екрану вище, ніж 1920x1080 і 1920x1200 на 60 Гц, підтримуючи режими дуже високої роздільної здатності, на зразок 2560x1600 і 2048x1536. Тому для найкрупніших LCD моніторів з великою роздільною здатністю, таких, як 30" моделі, обов'язково потрібна відеокарта з двохканальним DVI Dual-Link виходом.
Роз’єм HDMI
Останнім часом широке розповсюдження одержує ще новіший інтерфейс — High Definition Multimedia Interface. Цей стандарт забезпечує одночасну передачу візуальної і звукової інформації по одному кабелю, він розроблений для телебачення і кіно, але і користувачі ПК можуть використовувати його для виведення відеоданих за допомогою HDMI роз'єму.
Хоча HDMI виходи на відеокартах зустрічаються поки досить рідко, надалі вони можуть стати поширенішими, особливо на відеокартах середнього рівня, призначених для створення медіацентрів. Проглядання відеоданих високої роздільної здатності на комп'ютері в майбутньому може зажадати відеокарту і монітор, що підтримує систему захисту вмісту HDCP, і сполучених кабелем HDMI або DVI. Відеокарти не обов'язково повинні мати роз'єм HDMI на борту, в деяких випадках підключення HDMI кабелю здійснюється через перехідник на DVI.
HDMI — це чергова спроба стандартизації універсального підключення для цифрових аудіо- і відеододатків. Воно зразу ж одержало потужну підтримку з боку гігантів електронної індустрії (у групу компаній, що займаються розробкою стандарту, входять такі компанії, як Sony, Toshiba, Hitachi, Panasonic, Thomson, Philips і Silicon Image), і більшість сучасних пристроїв виведення високої роздільної здатності є хоча б один такий роз'єм. HDMI дозволяє передавати захищені від копіювання звук і зображення в цифровому форматі по одному кабелю, стандарт першої версії грунтується на пропускній здатності 5 Гб/с, а HDMI 1.3 розширив цю межу до 10.2 Гб/с. HDMI 1.3 — це остання специфікація стандарту із збільшеною пропускної здатності інтерфейсу, збільшеною частотою синхронізації до 340 Мгц, що дозволяє підключати дисплеї високої роздільної здатності, підтримуючі більшу кількість кольорів (формати з глибиною кольору аж до 48-біт). Новою версією специфікації визначається і підтримка нових стандартів Dolby для передачі стислого звуку без втрат в якості. Окрім цього, з'явилися і інші нововведення, в специфікації 1.3 був описаний новий роз'єм mini-HDMI, менший за розміром в порівнянні з оригінальним. У принципі, наявність роз'єму HDMI на відеокарті абсолютно необов'язкова, його з успіхом замінює перехідник з DVI на HDMI. Він нескладний і тому додається в комплекті більшості сучасних відеокарт. Мало того — на відеокартах серії RADEON HD 2000 по DVI через спеціальний перехідник на HDMI виводяться і відео- і аудіодані, оскільки формат цифровий, а його смуги пропускання вистачає і на відео і на звук одночасно.
Вбудований на карту аудіочіп, необхідний для підтримки передачі звуку по HDMI, став одним з очікуваних рішень в серії RADEON HD 2000. На відеокартах з відеочіпами R600, RV610 і RV630 необхідності в зовнішньому аудіорішенні і відповідних з’єднувальних кабелях немає, і передавати аудіосигнал із зовнішньої звукової карти не потрібно. Передача відео- і аудіосигналу поодинці HDMI роз'єму затребувана перш за все на картах середнього і нижчого рівнів, які встановлюють в маленькі і тихі баребони, що використовуються як медіацентри. Через вбудований аудіо, відеокарти RADEON HD 2400 і HD 2600 мають певну перевагу для складальників подібних мультимедійних центрів. Роз’єм DisplayPort
Отже, Single-Link DVI передає відеосигнал з розд.зд. до 1920 х 1080 пікселів, частотою 60 Гц і 8-біт на компоненту кольору, Dual-Link дозволяє передавати 2560 х 1600 на частоті 60 Гц, а вже 3840 х 2400 пікселів за тих же умов для Dual-Link DVI недоступні. У HDMI майже ті ж обмеження, версія 1.3 підтримує передачу сигналу 2560 х 1600 точок з частотою 60 Гц і 8-біт на компоненту кольору, ну а на низьких розд.зд. — і 16-біт. І дуже схоже, що на зміну поширеним відеоінтерфейсам VGA і DVI прийде інтерфейс DisplayPort. Хоча максимальні можливості у DisplayPort дещо більше, ніж у Dual-Link DVI, всього 2560 х 2048 пікселів при 60 Гц і 8-біт на колірний канал, але є підтримка 10-біт на канал при розд.зд. 2560 х 1600, а також 12-біт для 1080p.
DisplayPort — це новий цифровий відеоінтерфейс, перша версія якого була прийнята VESA (Video Electronics Standards Association) весною 2006 року. Вона визначає новий універсальний цифровий інтерфейс, що не підлягає ліцензуванню і не оподатковуваний виплатами, призначений для з'єднання комп'ютерів і моніторів, а також іншої мультимедійної техніки. У групу VESA DisplayPort, що просуває стандарт, входять крупні виробники електроніки: AMD, NVIDIA, Dell, Genesis Microchip, HP, Intel, Lenovo, Molex, Philips, Samsung.
Основним суперником DisplayPort є роз'єм HDMI з підтримкою захисту від запису HDCP, хоча він призначений швидше для з'єднання побутових цифрових пристроїв, на зразок плеєрів і HDTV панелей. Ще одним конкурентом раніше можна було назвати Unified Display Interface — менш дорогу альтернативу роз'ємам HDMI і DVI, але основний її розробник, компанія Intel, відмовилася від просування стандарту на користь DisplayPort.
Відсутність ліцензійних виплат важлива для виробників, адже за використання в своїй продукції інтерфейсу HDMI вони зобов'язані виплачувати ліцензійні збори організації HDMI Licensing, яка потім ділить засоби між утримувачами прав на стандарт: Panasonic, Philips, Hitachi, Silicon Image, Sony, Thomson і Toshiba. Відмова від HDMI на користь аналогічного «безкоштовного» універсального інтерфейсу заощадить виробникам відеокарт і моніторів пристойні засоби, зрозуміло, чому їм DisplayPort дуже сподобався.
Технічно, роз'єм DisplayPort підтримує до чотирьох ліній для передачі даних, по кожній з яких можна передавати 1.62 або 2.7 гігабіт/с. Підтримуються режими з глибиною кольору від 6 до 16 біт на колірний канал. Додатковий двонаправлений канал, призначений для передачі команд і управляючої інформації, працює на швидкості 1 мегабіт/с, і використовується для обслуговування роботи основного каналу, а також передачі сигналів VESA EDID і VESA MCCS. Також, на відміну від DVI, тактовий сигнал передається по сигнальних лініях, а не окремим, і декодується приймачем. DisplayPort має опціональну нагоду захисту контенту від копіювання DPCP (DisplayPort Content Protection), розроблену компанією AMD із використанням 128-бітового AES кодування. Передаваний відеосигнал не сумісний з DVI і HDMI, але по специфікації допускається їх передача. На даний момент DisplayPort підтримує максимальну швидкість передачі даних 10.8 гігабіт/с і WQXGA розд.зд. (2560 x 1600) за допомогою інтерфейсного кабелю завдовжки до трьох метрів.
Оновлена версія стандарту — 1.1, з'явилася через рік після 1.0, в 2007 році. Її нововведеннями стала підтримка захисту від копіювання HDCP, важлива при прогляданні захищеного контенту з дисків Blu-ray і HD-DVD, і підтримка волоконно-оптичних кабелів на додачу до звичних мідних. Останнє дозволяє передавати сигнал ще на великі відстані без втрат в якості. Також планується випуск версії 2.0, але про нього поки що мало відомо, крім того, що там з'явиться підтримка ще більших розд.зд., таких як 3840 x 2400.
Основні відмітні особливості DisplayPort: відкритий і розширюваний стандарт; підтримка форматів RGB і YCbCr; підтримка глибини кольору: 6, 8, 10, 12 і 16 біт на колірну компоненту; передача повного сигналу (2560 х 2048) на 3 метри, а 1080p — на 15 метрів; підтримка 128-бітового AES кодування DisplayPort Content Protection, а також 40-бітового High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP 1.3); велика пропускна здатність в порівнянні з Dual-Link DVI і HDMI; передача декількох потоків по одному з'єднанню (планується в майбутніх версіях); сумісність з DVI, HDMI і VGA за допомогою перехідників; просте розширення стандарту під потреби ринку, що змінюються; зовнішнє (відеокарта до монітора) і внутрішнє приєднання (під'єднування LCD панелі в ноутбуку, заміна внутрішнім LVDS з'єднанням).
Зовнішній роз'єм DisplayPort має 20 контактів, його фізичний розмір можна порівняти зі всім відомими роз'ємами USB. Новий тип роз'єму вже можна побачити на деяких сучасних відеокартах і моніторах. Зовні він схожий і на HDMI, і на USB, але також може бути оснащений клямками на роз'ємах, аналогічним тим, що передбачені в Serial ATA. Перед покупкою AMD, компанія ATI повідомила про поставки відеокарт з роз'ємами DisplayPort вже на початку 2007 року, але злиття компаній відсунуло цю появу на якийсь час. Надалі AMD оголосила DisplayPort стандартним роз'ємом в рамках платформи Fusion, що має на увазі уніфіковану архітектуру центрального і графічного процесорів в одному чипі, а також майбутніх мобільних платформ, що виходять в році, що наступив. У липні 2007 року AMD оголосила про підтримку DisplayPort продуктами, що виходять, на основі чіпсету RS780 і відеочіпів RV670, але для цього повинні використовуватися зовнішні трансмітери. Включення яких до складу чіпа було виконано надалі в GPU, відомих як RV635 і RV620. NVIDIA не відстає, і перші відеокарти від обох виробників поступово починають з'являтися у продажу. Це відеокарти GeForce 8800 GT і RADEON HD 3650, HD 3470 і HD 3450.
З виробників моніторів, що оголосили про підтримку і анонсували DisplayPort продукти, можна відзначити Samsung і Dell. Так, нові монітори Dell: 3008WFP з розміром діагоналі екрану в 30 дюймів, і 24-дюймовий 2408WFP, володіють підтримкою і HDMI і DisplayPort, і вже доступні у продажу. Існування в них відразу двох інтерфейсів пояснюється перехідним періодом і тим, що в ціні великих LCD моніторів вплив вартості ліцензійних відрахувань за HDMI просто непомітний.
Вже існують і перехідники DisplayPort-to-HDMI і DisplayPort-to-DVI, а також DisplayPort-to-VGA, перетворюючий цифровий сигнал в аналоговий. Тобто, навіть у разі присутності на відеокарті винятково роз'ємів DisplayPort, їх можна буде підключити до будь-якого типу монітора. Окрім вищеперелічених роз'ємів, на сучасних відеокартах часто зустрічаються композитний і S-Video (S-VHS) роз'єми з чотирма або сімома контактами. Найчастіше вони використовуються для виведення сигналу на телевізійні приймачі, і навіть на S-Video композитний сигнал часто одержують змішуванням, що негативно впливає на якість картинки. S-Video кращий за якістю, ніж композитний «тюльпан», але обидва вони поступаються компонентному виходу YPbPr. Цей стандартний вихід передбачає три роздільні роз'єми типу «тюльпан» (Y, Pb і Pr), по яких передається розділена колірна інформація. Такий роз'єм є на багатьох моніторах і телевізорах високої роздільної здатності і хоча сигнал по ньому передається в аналоговій формі, за якістю він порівняємий з D-Sub інтерфейсом. Для виведення деяких роз'ємів з перерахованих в цьому абзаці, виробники відеокарт використовують спеціальні перехідники-розгалужувачі.