Що таке відеокарта? СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 22:58, 10 листопада 2014; Мохонько Аліна (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

Відеокарта

Відеокарта (графічна карта, графічний адаптер, графічний прискорювач) — пристрій, призначений для обробки, генерації зображень з подальшим їх виведенням на екран периферійного пристрою.

Навіщо потрібна відеопам'ять?

Зображення на екрані має періодично поновлюватися (щонайменше 75 разів за секунду тому, це найменша частота оновлення з якою можна працювати), та було б нерозумно при кожному поновленні формувати новий відеосигнал на основі команд центрального процесора. Тому до схеми відеокарток уведено пам'ять, яка зберігає дані про попереднє зображення. Це особливо корисно, якщо картинки на екрані монітора нерухомі або змінюються повільно (наприклад, при роботі з програмами). Cучасні відеокартки мають пам'ять об'ємом від 32 мегабайт до 2 Гігабайт.

V1.jpg V2.jpg

AGP та PCI Express — це спеціальні слоти на материнській платі, призначені для під'єднання відеокартки. AGP — Accelerated Graphics Port вже морально застарілий інтерфейс з'єднання відеокартки і материнської плати, хоча на даний момент ще використовується. PCI Eppress — Peripheral Component Interconnect Express — це новий перспективний інтерфейс. Найпотужніші відеокартки у світі виготовляються лише з підтримкою даного інтерфейсу. За цим інтерфейсом майбутнє. Відеокартки на основі нього швідші, потужніші. Шина — системна магістраль, яка пов'язує графічний процесор із пям'яттю. Виробник графічного процесора. Найбільш дорогі, якісні, продуктивні графічні процесори розробляють дві корпорації: AMD(ATI) і nVidia. Найкращими виробниками в світі на основі обох чіпсетів можна назвати наступні фірми: Asus, Gigabyte.