Кольоровий друк субтрактивним методом

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 15:35, 10 листопада 2014; Довгенко Володимир (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Pr.PNG

Адитивний метод кольорового друку заснований на роздільному експонуванні позитивного фотоматеріалу зображеннями одного і того ж негативу трьох основних кольорів (червоний, зелений і синій).

Це досягається за рахунок використання спектрозональних світлофільтрів, що мають дуже вузьку смугу пропускання (тільки червоний або зелений або синій колір, здатний діяти тільки на один шар кольорової фотопаперу).

Фотоувеличитель повинен мати пристрій для автоматичної зміни світлофільтрів і трьохканальний реле часу. Цветокоррекция здійснюється різною тривалістю експонування за різними світлофільтрами.

Приклад: експонування через червоний світлофільтр становить 3 секунди, через зелений - 4 сек, через синій - 5 сек. Всі три витримки можуть бути однаковими, але яскравість світіння лампи фотоувеличителя можна регулювати. Зміни спектрального складу лампи розжарювання не заважають роботі (так як фільтр має дуже вузьку смугу пропускання). Головне достоїнство аддитивної друку - відсутність спотворень перенесення кольорів за рахунок неточності спектральної смуги пропускання традиційних світлофільтрів. Спектрозональних світлофільтри володіють високою точністю пропускання променів свого кольору і фільтрації всіх інших кольорів, що виключає небажане експонування сусідніх шарів.

В фотолюбітельстве і в малих фотолабораторіях адитивний метод не знайшов застосування через значну дорожнечу обладнання, але зате широко використовувався в автоматизованих мініфотолабораторій, оснащених автоматичними цветоаналізатор, автоматичними експонометрії, автоматичними проявочними машинами.