Чіпсети Z87, Q87, H87, B85 і їх відмінності. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Введення


Intel з випуском четвертого покоління процесорів (Haswell) і переходом на новий сокет (LGA 1150) запустили нову лінійку материнських плат (Lynx Point). Тепер є п'ять різних чіпсетів Z87, H87, Q87, Q85, B85 (не з'явилося приймача у Z75), поділених, як і завжди, на два сегменти: бізнес і споживчий. Споживчий сегмент (Z87, H87) з рядом особливостей, призначених для підвищення загальної продуктивності. Бізнес сегмент (Q87, Q85, B85), з одного боку, має менше опцій, але зате містить багато корисного для IT відділів великих і малих компаній.


Останні процесори Intel (включаючи Haswell) розроблені з метою переміщення все більшого функціоналу з материнської плати на сам процесор. Наприклад, вбудована графіка (там де була), контролер RAM (ОЗУ), контролери шин PCI-E .і DMI, а так само управління живленням процесора більше не розташовані на материнській платі. Це означає, що такі речі як вбудована відеопідсистема і сумісність RAM тепер залежать більшою мірою від ЦПУ, ніж від чіпсета конкретної материнської плати. Виходячи з цієї відмінності між чіпсетами тепер будуть невеликі основному в опціях, кількості підтримуваної периферії.

Найголовніші зміни по факту в новому чіпсеті це підтримка до шести SATA 6Gb / s і до шести USB3.0. Thunderbolt поки ще не інтегрується в чіпсетах покоління Haswell, але може бути доданий окремим контроллером на материнській платі.

Споживчий сегмент (Z87, H87) Z87

4ipset 19 11 13.jpg