Охолодження ПК. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 12:13, 10 листопада 2014; Владислав Глімбоцький (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

1. Система охолодження компютера

2. За способом відведеннятепла від нагріваючихсяелементів, системиохолодження діляться на:*1-Системи повітряного охолодження.*2-Системи рідинного охолодження.*3-Фреонова установка.*4-Системи відкритого випаровування.

3. Принцип роботи полягає в безпосереднійпередачі тепла від нагріваючогося компонентана радіатор за рахунок теплопровідностіматеріалу або за допомогою теплових трубок(або їх різновидів, таких як термосифон івипарна камера). Радіатор випромінює тепло внавколишній простір тепловимвипромінюванням і передає теплотеплопровідністю навколишньому повітрю, щовикликає природну конвекцію навколишньогоповітря. Для збільшення випромінюваногорадіатором тепла застосовують чорнінняповерхні радіатора.

4. Поверхні нагріваючогося компонента ірадіатора після шліфування мають шорсткістьблизько 10 мкм, а після полірування - близько5 мкм. Ці шорсткості не дозволяютьповерхням щільно стикатися, в результаті чогоутворюється тонкий повітряний проміжок здуже низькою теплопровідністю. Длязбільшення теплопровідності проміжокзаповнюють теплопровідними пастами. 5. Найбільш поширений тип систем охолодження вданий час. Відрізняється високоюуніверсальністю - радіатори встановлюються набільшість компютерних компонентів з високимтепловиділенням. Ефективність охолодженнязалежить від ефективної площі розсіюваннятепла радіатора, температури і швидкостіпроходить через нього повітряного потоку.

6. На компоненти з відносно низькимтепловиділенням (чіпсети, транзисториланцюгів живлення, модулі оперативноїпамяті), як правило встановлюютьсянайпростіші пасивні радіатори. На деякікомпютерні компоненти, зокрема жорсткідиски, встановити радіатор скрутно, томувони охолоджуються за рахунок обдуваннявентилятором. На центральний і графічнийпроцесори встановлюються переважноактивні радіатори (куллери).

7. Системи рідинногоохолодження Принцип роботи - передача тепла віднагріваємого компонента радіатора задопомогою робочої рідини, якациркулює в системі. В якості робочоїрідини найчастіше використовуєтьсядистильована вода, часто з добавкамимають бактерицидний і / абоантігальваніческий ефект; іноді -масло, антифриз, рідкий метал, абоінші спеціальні рідини.

8. Система рідинногоохолодження складається з: 1- Помпи - насоса для циркуляціїробочої рідини 2- Теплосприймача(ватерблока, водоблоку, головкиохолодження) - пристрої, що відбираєтепло у охолоджуваного елементу іпередавального його робочої рідини 3- Радіатора для розсіювання тепларобочої рідини. Може бути активним чипасивним

9. 4- Резервуара з робочою рідиною, службовцядля компенсації теплового розширеннярідини, збільшення теплової інерції системи іпідвищення зручності заправки і зливу робочоїрідини 5- Шлангів або труб 6- Датчика потоку рідини

10. Холодильна установка, випарник якоївстановлений безпосередньо наохолоджуваний компонент. Такі системидозволяють отримати негативнітемператури на охолоджуваномукомпоненті при безперервній роботі, щонеобхідно для екстремального розгонупроцесорів.

11. 1-Необхідність теплоізоляції холоднійчастині системи та боротьби з конденсатом(це загальна проблема системохолодження працюють при температурахнижче температури навколишньогосередовища) 2-Труднощі охолодження декількохкомпонентів 3-Підвищене електроспоживання 4-Складність і дорожнеча

12. Системи поєднують системи рідинногоохолодження і фреонові установки. У такихсистемах антифриз, що циркулює в системірідинного охолодження, охолоджується задопомогою фреонової установки вспеціальному теплообміннику. Дані системидозволяють використовувати негативнітемператури, досяжні за допомогоюфреонових установок для охолодженнядекількох компонентів (у звичайних фреонкиохолодження декількох компонентівутруднене). До недоліків таких системвідноситься велика їх складність і вартість, атакож необхідність теплоізоляції всієї системирідинного охолодження.

13. Установки, в яких в якості холодоагенту(робочого тіла) використовується сухийлід, рідкий азот або гелій, що випаровується вспеціальній відкритій ємкості(склянці), встановленої безпосередньо наохолоджуваному елементі. Використовуються восновному компютерними ентузіастами дляекстремального розгону апаратури(«оверклокінгу»). Дозволяють отримуватинайбільш низькі температури, але маютьобмежений час роботи (вимагають постійногопоповнення склянки холодоагентом).