Лабораторна робота №4. Поняття про шаблони Вікі. Створення сторінки проекту.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 20:14, 27 вересня 2009; Андронатій Павло Іванович (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Завдання до виконання

  1. Ознайомитись з поняттями шаблону Вікі
  2. Створити сторінку свого проекту на основі шаблону
  3. Створити та налаштувати сторінку iGoogle
  4. Ознайомлення з Законом про авторське право

Поняття про шаблони Вікі

Шаблони' - спеціальні класи сторінок, вміст яких динамічно підставляється в текст інших сторінок при кожному їх перегляді.

Сторінки шаблонів є повноцінними статтями для яких відведено власний простір імен «Шаблон:». Їх дозволено правити усім користувачам.

Вікі-розмітка для виклику шаблону у статті:

{{Ім'я шаблону}}

При перегляді сторінки, замість цього тегу буде добавлено текст шаблону «Шаблон:Ім'я шаблону». Якщо шаблон ще не існує, то тег відображатиметься як «червоне» посилання на неіснуючу статтю. Щоб уникнути цього, перед збереженням сторінки переконайтесь, що усі використані шаблони існують. Для цього скористайтеся функцією попереднього перегляду.

Якщо у головному просторі імен існує стаття із такою ж назвою що і ім'я шаблону, її можна використати як шаблон за допомогою наступної синтаксичної конструкції:

{{:Назва_статті}}

Якщо назва статті це зображення чи категорія, виклик шаблону поверне опис зображення чи категорії. Така можливість використовувати будь-яку статтю як шаблон дає змогу експериментувати із шаблонами не створюючи зайвих статей у просторі імен «Шаблон:» чи використовувати підписи та пояснення до зображень.

Пам'ятайте що назва статті чи шаблону чутлива до регістру.

Допускається рекурсивне включення шаблонів.

При редагуванні сторінки внизу під віконцем редагування відображається список використаних у статті шаблонів навіть якщо редагується лише секція статті що не містить викликів шаблонів. Якщо шаблони викликаються рекурсивно, у цей список попадуть як шаблони верхнього, так і нижніх рівнів.

Теги noinclude та includeonly

Ці теги застосовуються для відокремлення тексту, що має відображатись лише в самому шаблоні, але не відобпражатися в статтях, в які цей шаблон включено або навпаки.

Наприклад, для розміщення у шаблоні додаткової інформації, яка не повинна відображатись в статтях, в яку включається даний шаблон, таку інформацію слід розмістити наступним чином:

<noinclude>Додаткова інформація </noinclude>.

В протилежному випадку - якщо нам слід закласти в шаблон інформацію, яка має відображатись в статтях, в яких цей шаблон включається, але не повинна впливати на сам шаблон (найчастіше це - категоризація статті) - слід писати

<includeonly>Додаткова інформація </includeonly>