Растрова графіка

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Растрова графіка означає роботу із зображенням, представленим у вигляді матриці точок («пікселів»). Це означає, що при сильному збільшенні межі будь-якого об'єкта будуть виглядати «драбинкою» з точок (на відміну від векторного уявлення, де збільшення підвищує якість зображення). З іншого боку, растр - зручний для 'ютерної обробки формат подання фотографій, зроблених від руки малюнків та інших зображень, які не можна розчленувати на окремі фігури.

Стартове вікно GIMP

У GNU / Linux є розвинені засоби для редагування растрової графіки. Найпотужнішим з них є GIMP (GNU Image Manipulation Program).З її допомогою користувач зможе редагувати зображення, створювати логотипи та інші графічні елементи, особливо корисні при створенні Web- сторінок.

Програма GIMP

GIMP включає багато інструментів і фільтрів, аналогічних тим, які можна знайти в комерційних графічних редакторах, а також кілька можливостей, ексклюзивних для цієї програми. GIMP надає можливість працювати з колірними каналами, рівнями зображення, накладати ефекти, згладжувати шрифти і конвертувати зображення в різні формати. В GIMP є власний мова програмування сценаріїв (на основі Scheme), на якому можна створювати досить хитромудрі доповнення до основної програми. Такі доповнення можна писати також на Tiny-Fu (полегшена версія Script- Fu), Python, Perl і C #. Недолік GIMP - слабка підтримка колірної моделі CMYK, використовуваної в поліграфії, тому в електронної документації, редагуванні зображень для www - сторінок та інших областях, які не мають справи з папером, його застосовують частіше.

Програма Image Magick

Дуже корисний набір утиліт для обробки графіки з командного рядка - ImageMagick. У цей набір входять утиліти для відображення (display), перетворення (convert) зображень, захоплення зображень з екрану (import) і навіть власний інтерпретована мова програмування, Magick Scripting Language.

Для напівавтоматичного перекладу з растрового представлення в векторне існує кілька спеціальних утиліт, наприклад, autotrace / autofig або potrace.