Поштові програми

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 21:59, 26 травня 2014; Katya (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
3.5. Поштові програми

Подібно до того, як Firefox відроджує WWW- іпостась Mozilla, Thunderbird повторює - і розширює - поштову складову Mozilla.

Thunderbird

Більшість сказаного про Thunderbird на сьогодні справедливо і для MozillaMail. Так само, як і в Firefox, в Thunderbird використовується частина вихідного коду Mozilla, яка працює з мережею (цього разу - з відсиланням пошти і доступом до поштових скриньок), а інтерфейс і архітектура додатку в цілому - перероблені для того, щоб позбутися від стародавніх частин Netscape і полегшити подальшу розробку.

Початок роботи в Thunderbird

Thunderbird (як і MozillaMail) володіє найпотужнішим на сьогоднішній день вбудованим антиспам-фільтром. Якщо непрохана пошта таки потрапляє у вашу поштову скриньку, просто показуйте її Thunderbird зі словами «це - спам! ». Через деякий час програма сама навчиться відрізняти непрохану пошту від корисною. Як і Firefox, Thunderbird легко розширювати власними модулями, написаними на високорівневих мовах, і можна дуже гнучко налаштовувати.

Ще один поштовий клієнт, декілька поступається Thunderbird за можливостями, але переважаючий його по швидкодії, називається Sylpheed. Інтерфейс цієї програми вельми схожий на стандартну поштову програму для Windows, Outlook Express, що може допомогти уникнути зайвого клопоту при зміні операційної системи. Автор цієї програми, Хіроюкі Ямамото, людина акуратна і пунктуальний, так що деякий недолік можливостей (ця програма вміє стільки ж, скільки і Outlook Express) компенсується безвідмовною роботою і гнучкою системою інтеграції з іншими утилітами системи (антивірусом, антиспам- фільтром і т. п.). Крім того, існує гілка Sylpheed, звана Sylpheed - Claws, в якій проходять перевірку всі нововведення. Стабільна версія Sylpheed - Claws працює нітрохи не гірше авторської Sylpheed, а можливостей у неї більше.

Оскільки управління електронною перепискою - одне із завдань робочого столу, в кожному середовищі робочого столу є свій власний поштовий клієнт. Поштовий клієнт для KDE називається KMail, він підтримує як локальну доставку пошти, так і безліч поштових протоколів (POP3, IMAP, SMTP). Поштовий клієнт для GNOME називається Evolution, він інтегрований з календарем, адресною книгою і претендує на функції індивідуальної «записної книжки».

Електронне листування сама по собі не вимагає графічного інтерфейсу, для читання і написання електронних листів цілком достатньо можливостей терміналу і текстового редактора. Серед текстових поштових клієнтів для Linux найбільш відомі Mutt і Pine, обидва дуже функціональні, підтримують безліч протоколів і форматів поштових скриньок, добре налаштовуються. Вимогливим користувачам, які хочуть мати можливість змінювати зовнішній вигляд і спосіб роботи поштового клієнта, доповнювати його сценаріями і отримувати від поштових служб все, що ті можуть дати, рекомендується Mutt. Тим же, кому головне - просто отримувати, читати і відправляти пошту (з усіма належними зручностями), варто почати з Pine. Любителі Emacs використовують вбудований в нього модуль GNUS, вельми багатий функціями.