Робота з PostScript і PDF
Сучасна поліграфія вже не мислиться у відриві від комп'ютерів, все печатні матеріали зазвичай існують в електронній формі, і саме електронні документи подаються на друкуючі пристрої для виводу. Причому для сучасної поліграфії de facto стандартом є формат PostScript. PostScript - це мова опису сторінки, що дозволяє представити будь-які поліграфічні матеріали у векторному форматі (однак він допускає і включення растрових фрагментів). Файл у форматі PostScript фактично являє собою програму, що описує, які дії потрібно провести, щоб отримати необхідний висновок. Професійні друкують устрою вміють самостійно інтерпретувати документи на мові PostScript.
PDF (Portable Document Format, стерпний формат документів) створений на основі мови PostScript. Його основне завдання - забезпечити однаковий зовнішній вигляд документа в будь-якій операційній системі. У PDF є спеціальні можливості для публікації документів в Мережі, зокрема, підтримка гіперпосилань, а деякі можливості мови PostScript звідти, навпаки, виключені.
Ghostscript - інтерпретатор мови опису сторінок PostScript і файлів у форматі PDF (формат переносимих документів). Ghostscript перетворює PostScript в багато растрові формати, які підходять для виведення даних на екран або на принтер, який не підтримує PostScript. Зазвичай Ghostscript використовується для перегляду файлів PostScript і для друку на принтерах, які не підтримують мову PostScript, GhostScript використовується безліччю додатків для виведення даних на друк. Графічний інтерфейс для GhostScript надає програма GhostView (команда gv), вона дозволяє відображати документи у форматах PostScript і PDF в графічному середовищі X Window System. Для різних маніпуляцій з файлами у форматі PostScript призначений пакет утиліт командного рядка psutils, з їх допомогою можна вибрати, перевпорядковувати, масштабувати сторінки в PostScript-файлах, змінювати параметри тексту і робити багато чого іншого.
Спеціально для перегляду PDF - файлів призначена програма xpdf, вона дозволяє переходити за гіперпосиланнями в документі, переглядати структуру документа, проводити пошук і підтримує згладжування шрифтів. На основі вихідних текстів xpdf створена бібліотека poppler, призначена для відтворення PDF, яка стала основою інших популярних додатків для перегляду PDF: kpdf (компонент графічної середовища KDE, відрізняється більш багатими інтерфейсними можливостями) і Evince. Багато дистрибутиви Linux включають Acroread - версію відомого програми Adobe Acrobat для Linux, проте, на відміну від названих вище, воно є невільним програмним продуктом.