Проект з інформатики: "Хвороба СНІД" - 17 група ФМФ, 2014

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Як часто люди хворіють СНІДом

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — тяжке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.

Logo1.png 20131028150109.jpg

Автор проекту

Руденко Ольга Володимирівна

DSC09432-1.jpg

Ідея проекту

Що таке хвороба СНІД

Загальні відомості до проекту

2 700.jpg

Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини.

Збудник — вірус, що має вигляд спіралі в трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними в Західній Європі, та ВІЛ 3, від якого страждають переважно американці та африканці. Вірус уражає Т-лімфоцити, що слугують для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.

ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, унаслідок чого активізується так звана умовно-патогенна флора організму й різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛ. Зараження можливе у таких випадках:

-при статевому контакті з інфікованим незалежно від статевої орієнтації

-при кровообміні з інфікованим (у тому числі при ін'єкційному вживанні наркотиків, пересадці органів інфікованої людини здоровій)

-при вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір'ю малюка.

Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то, за останніми дослідженнями, ця дитина не обов'язково має бути носієм вірусу. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передачі вірусу від матері до дитини знижується до 6 відсотків.

ВІЛ не передається у таких випадках:

-через обійми або поцілунок (ВІЛ може передатися, якщо у обох партнерів є відкрита рана в ротовій порожнині)

-через рукостискання

-через кашель та чхання

-при проживанні в одній квартирі; використанні спільної ванни або туалету, спільного посуду для їжі; користуванні спільним басейном

-через укуси комах

-при використанні спільного телефону

-через піт або сльози.

Матеріали проекту

Інтернет ресурси проекту

  1. Загальні відомості про СНІД
  2. Історія відкриття ВІЛ інфекції
  3. Міфи та реальність

Додаткові матеріали проекту

  1. Вагітній жінці поставили діагноз ВІЛ. Шлях зараження - статевий. У чоловіка вірус не знайдено. Як заразилась дружина, і чому не заразився чоловік?
  2. Етапи розвитку ВІЛ
  3. Береги любовь. Прослухати пісню

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.