Лабораторна робота №2. Основні поняття Вікі-технології. Вибір теми проекту.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Завдання до виконання

  1. Ознайомитись з основними поняттями Вікі-технології
  2. Ознайомитись з найбільш популярними Вікі
  3. Створити власну сторінку
  4. Ознайомитись з категоріями Вікі
  5. Навчитись редагувати та обговорювати статті
  6. Вибрати тему проекту
  7. Підібрати ключове та тематичні запитання

Поняття про Вікі

Вікі-технологія – потужний інструмент для швидкого створення та редгування колективного гіпертексту. При цьому дописувач або група учасників проекту не відволікаються на html-кодування та встановлення зв‘язків між різними частинами тексту. Цю роботу виконує спеціальний програмний агент. Це дозволяє користувачам, які не мають спеціальних знань ІТ-технологій, створювати та редагувати тексти.

Принципи, історія виникнення та інші поняття Вікі.

Приклади використання Вікі

Вікіпедія

Вікі-ОСВІТА

ITEACH WIKI

Intewiki

Letopisi.ru

Створення сторінки користувача

Після реєстрації Ви повинні створити собі власну сторінку. Зазвичай така сторінка містить інформацію про користувача, посилання на його ресурси та іншу інформацію. При створенні своєї сторінки скористайтесь такими ресурсами:

Приклад сторінки користувача.

Довідка КДПУ-Вікі

Інструкція користувача.

Повний опис Вікі-розмітки

Категорії Вікі

Категорії потрібні для організації статей в групи, які б полегшували орієнтацію в проекті та дозволяли швидко знаходити потрібну інформацію, не користуючись пошуком або алфавітним покажчиком.

Головне правило:Категорії повинні бути інформативними та корисними.

Стаття може належати до декількох категорій. Але слід пам'ятати, що чим більша кількість категорій співставляється зі статтею, тим меншою стає користь від такого співставлення. Тому слід підходити до класифікації тої чи іншої статті дуже зважено. Система категорій сама по собі є ієрархічною. Тобто, деякі категорії можуть бути підкатегоріями іншої категорії. Наприклад, категорія "Фізика" може включати підкатегорії "Класична механіка", "Квантова механіка" та ін. В свою чергу, до категорії "Класична механіка" належать статті "Закони Ньютона", "Імпульс" та інші. Але очевидно, що стаття не може належати до категорії і, одночасно, до підкатегорії цієї категорії. Виключення робиться лише для тих статей, які визначають саму категорію (наприклад, стаття "Україна" може бути віднесена і до категорії "Країни світу", і до категорії "Україна").

Щоб додати сторінку із будь-якого простору імен у категорію слід додати тег категорії, наприклад:

[[Category:Назва категорії]]

Буде створено посилання на відповідну сторінку категорії із простору імен "Категорії".

Сторінка може бути віднесена до більш ніж однієї категорії додаванням кількох тегів категорій. Посилання на категорії до яких відноситься сторінка з'являються у спеціально відведеній області екрану, місцерозташування якої залежить від налаштувань користувача. Теги додають у кінець статті. Посилання на категорії з'являються у порядку їх слідування в тексті. Списки статей що відносяться до даної категорії сортуються на сторінці категорії автоматично.

Додавання зображення у категорію є еквівалентним додаванню до категорії сторінки опису зображення.

Практичне завдання. Створення категорій до власних сторінок. Перегляд категорій

#Додайте власну сторінку користувача до категорії "Студенти". Для цього в кінці статті напишіть [[Category:Студенти]] 
#Додайте своє прізвище, ім'я та по-батькові до списку студентів на сторінці вашої групи:  1 підгрупа та  2 підгрупа 
#На власній сторінці користувача додайте посилання на сторінку групи та сторінку курсу: Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі ПГФ 43 група
#Перегляньте існуючі на КДПУ-Вікі категорії: Головна сторінка -> панель Инструменты -> Спецстраницы -> Категории. 
#Додайте чи доповніть опис вашої групи

Спілкування в Вікі. Обговорення. Налагодження спостереження

Сторінка «обговорення» це спеціальна сторінка що містить дискусії стосовно змісту асоційованої з нею «предметної» статті. Щоб переглянути цю сторінку, перейдіть по посиланню обговорення. Якщо вибрано стиль по замовчуванню, то це посилання розмішено нагорі сторінки у вигляді закладки що відразу слідує за закладкою основної статті.

Сторінки обговорення слугують для покращення змісту основної статті. Питання, претензії, видалені частини тексту (наприклад, по причині упередженості), арґументація на користь зміни тексту основної статті, коментарі — усе це розміщується на сторінці обговорення.

Ваша сторінка користувача також має свою сторінку обговорення. Сторінки обговорення користувачів використовуються для комунікації між користувачами, однак слід пам'ятати, що ці сторінки є загальнодоступними, якщо Ви бажаєте повідомити користувачеві щось приватно, використовуйте електронну пошту.

Якщо інший користувач додасть коментар на Вашу сторінку обговорення, повідомлення Ви маєте нові повідомлення з'явиться нагорі сторінки, яку Ви переглядаєте.

Щоб розмістити повідомлення на сторінці обговорення користувача, перейдіть на його сторінку, та потім на закладку «обговорення». На сторінкі Нові редагування, Ви можете відразу перейти на сторінку обговорення користувача що вніс зміни до статті вибравши посилання Обговорення в дужках після імені користувача.

Більш детальна інформація

Для спостереження за змінами в довільних статтях та зображенях, діяльністю окремих учасників проектів використовується службова сторінка Список спостережень

Більш детальна інформація


Практичне завдання

#Створити коментар до сторінки курсу з Вашою думкою про Вікі-технологію (обов'язково з підписом).
#Організувати спостереження за сторінками курсу та своєї групи.

Вибір теми проекту

При виборі теми використовуйте модулі 1.30-1.32 книги Інтел. Навчання для майбутнього

Ключове та тематичні запитання

Для того щоб підібрати ключове та тематичні запитання скористайтесь модулем 2.04-2.06