Мережі 5G

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
o-lia-lia

5G (5-е покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) назва, що використовується в деяких наукових роботах і проектах для позначення таких основних фаз мобільних телекомунікаційних стандартів після стандартів 4G (як очікується, буде завершена приблизно між 2011 і 2013). В даний час, 5G не є офіційним терміном, використання для будь-якої конкретної специфікації або в будь-яких офіційних документів до опублікування телекомунікаційними компаніями або органами стандартизації, таких як 3GPP, WiMAX Forum і МСЕ-R. Новий стандарт-релізи наступний за 4G в прогресі, органи по стандартизації, але в цей час не розглядаються в якості нового мобільного покоління з реалізації та розгортання систем сумісних з 4G все ще триває;<nowiki>Вставляйте сюди невідформатований текст.

23g.jpg --Максим 16:36, 8 грудня 2013 (EET)

Цілі: 5G основа телекомунікаційної мережі, а в ідеалі, рішення майбутніх проблем, які виникнуть на моделі 4G після того, як стандарт набуде широкого застосування.

Ключові поняття запропонував в обговоренні наукових робіт 5G і за її межами зв'язку 4G бездротової є: Забезпечують розподілених обчислень: користувач може одночасно бути підключені до декількох технологій бездротового доступу і безперешкодно пересуватися між ними (. Дивись ЗМІ незалежної передачі або вертикальної передачі, IEEE 802,21, також повинні бути надані майбутніх версіях 4G Див також множинної адресації.). Ці технології доступу може бути 2.5G, 3G, 4G, 5G або мобільних мереж, Wi-Fi, WPAN, або будь-який інший технології доступу до майбутнього. У 5G, концепція може отримати подальший розвиток у декількох паралельних шляхів передачі даних.

Група співпраці реле: головна проблема в межі 4G систем, щоб зробити високій швидкості передачі даних доступна в більшій частині клітини, особливо для користувачів в піддається положення між декількома базовими станціями. У сучасних дослідженнях, це питання вирішується за допомогою стільникових ретрансляторів і макро-різноманітність методів, також відомі як група співпраці реле, а також промінь множинний доступ з поділом . Когнітивна технологія радіозв'язку, також відомий як смарт-радіо: дозволяє різним технологіям радіо, щоб один і той же спектр ефективно адаптивно знаходження невикористаних спектру та адаптації схеми передачі до вимог технології в даний час спільного спектра. Це динамічне управління ресурсами радіо досягається в розподіленому режимі, і покладається на радіозв'язку з програмованими параметрами. Див також IEEE 802,22 стандарт для бездротових регіональних мереж району. Динамічні Adhoc бездротових мереж (ДОН), в основному ідентичні Мобільний тимчасової мережі (MANET), бездротової комірчастої мережі (WMN) або бездротової мережі, в поєднанні з інтелектуальні антени і гнучкий модуляції. Вандермонда-підпростір з частотним поділом каналів (VFDM): схема модуляції, щоб співіснування макро-клітин і когнітивного радіо малих клітин в дворівневу LTE/4G мережі. IPv6, де відвідини догляду мобільних IP-адреса призначається залежно від місця розташування і підключеної мережі. Висотні стратосферних платформ станції (ССП) систем. Переносні пристрої з можливостями штучного інтелекту.Один єдиного глобального стандарту. Реальна бездротового світу з не більш обмеження доступу та зони питань.


Користувач орієнтовані (або стільникового телефону розробник ініціював) мережі концепції, а не з ініціативи оператора (як у 1G) або розробник системи ініційований (як в 2G, 3G і 4G) стандартів У всьому світі бездротової мережі (WWW), тобто всеосяжного бездротової основі веб-додатків, які включають повні мультимедійні можливості за межами 4G швидкостях.

Прогноз

Незважаючи на те, що LTE досить нова технологія, вже зараз починається проектування мобільних мереж п'ятого покоління (5G), де обіцяна в десятки разів вища пропускна спроможність. Для чого все це? Невже не вистачає нинішньої швидкості? За оцінками ринку зв'язку, передбачається, що до 2020 року підключення до бездротових мереж буде потрібно різних пристроїв, які на поточний момент, цього не потребують. Але розвиток комп'ютерної техніки, її мініатюризація, розробка мініатюрних літієвих акумуляторів, робить можливим вбудовування електроніки і каналів зв'язку в одяг, різні датчики, імплантанти, біосенсори і т.д. 50 мільярдам пристроїв потрібні підключення до бездротових мереж, і швидкість передачі інформації зросте. Поки рано говорити як виглядатимуть технології 5G, але вже зараз для високошвидкісного зв'язку пропонується розглянути використання міліметрового діапазону радіохвиль (3 до 300 ГГц). За розрахунками компанії Samsung, державні та міжнародні регулятори можуть видати дозвіл на використання спектра шириною до 100 ГГц. У цьому діапазоні, теоретично можлива передача інформації зі швидкістю до 10 Гбіт/с , що більш ніж достатньо для будь-яких сучасних потреб. Перевагою міліметрового діапазону є дуже висока пропускна спроможність каналів зв'язку і близька до оптичної форма поширення випромінювання, що виключає інтерференцію і пов'язане з нею порушення стійкості зв'язку через багатопроменевого прийому. Але є звичайно і свої складності, насамперед більшу поглинання міліметрових радіохвиль в атмосфері, опадах і водяній парі.

Винайдення технології

В Samsung припускають обійти складності поглинання міліметрових хвиль, застосувавши спеціалізований масив антен. Компанією розроблений прототип системи з 64 антенами , розміром із сірникову коробку. Система управління прийомопередавачем здатна формувати динамічний сигнал шириною 10 градусів зі зміною напрямку передачі. Приймач і передавач будуть вибирати оптимальну траєкторію передачі сигналу за допомогою направленого пучка радіохвиль. При цьому, так як ці спрямовані пучки хвиль не перекриваються, можливе повторне використання частотного діапазону. Експериментальні оцінки показують, що система дозволить здійснювати обмін даними зі швидкістю більше 1 Гбіт/с з двома мобільними користувачами, що переміщаються зі швидкістю близько 8 км/ч. При цьому відстань стійкого прийому становить порядку 2 км при прямої видимості, і 200 м при її відсутності.

Експерти, відзначаючи перспективність використання міліметрових хвиль, відзначають, що вони, незважаючи на всі свої переваги, не зможуть замінити традиційні, низькочастотні мережі зв'язку. Так як радіус навряд чи буде більше декількох сотень метрів.

У Кореї розроблена і успішно продемонстрована нова мобільна телекомунікаційна технологія, яка дозволяє користувачам викачувати за допомогою мобільних терміналів дані на безпрецедентно високій швидкості.

Нова розробка, що отримала назву кочових Доступ до локальної бездротової зони (Нола) дозволяє викачувати інформацію зі швидкістю до 3,6 гігабіт на секунду. За словами розробників з корейського науково-дослідного Інституту електроніки та телекомунікацій, Нола може бути використана в якості базового рішення в майбутніх мережах 5 покоління (5G).

Мережі третього покоління 3G працюють на частотах діапазону близько 2 Ггц, передаючи дані зі швидкістю 2 Мбіт / с. Вони дозволяють організувати відеотелефонний зв'язок, дивитися на мобільному телефоні фільми та телепрограми і т. д. У світі співіснують два стандарти 3G: UMTS (або W-CDMA) і CDMA2000. UMTS поширений в основному в Європі, CDMA2000 - в Азії і США. 4G - це ще більш нова технологія мобільного зв'язку, що характеризується більшою швидкістю передачі даних і підвищеною якістю сигналу і передачі звуку без спотворення. До 4G відносяться технології, які здатні передавати дані зі швидкістю понад 100 Мбіт / с. 4G заснована на протоколах пакетної передачі даних. Для пересилання даних використовується протокол IPv6, а для передачі даних використовуються частоти 40 і 60 Гц.

Нова ж технологія дозволить завантажити повнометражний фільм в DVD-якості всього за кілька секунд. Досі найшвидшим мобільним чіпом була розробка Samsung, яка працювала на швидкості до 1 Гбіт / с в сторону користувача.

«Змагаючись з багатьма країнами у боротьбі за право бути першим на ринку стандартизації комунікацій четвертого покоління, ми успішно розробили та продемонстрували технології володіють швидкістю 3,6 гігабіт на секунду, тим самим, випередивши своїх суперників», - сказав Чой Мун Кі, голова науково- дослідного Інституту електроніки та телекомунікацій, під час демонстрації, проведеної в штаб-квартирі інституту в Течжоне, розташованому в 160 км від Сеула (Південна Корея).

Союз міжнародних телекомунікацій, директивний орган в галузі інформаційних технологій, докладе зусиль, щоб встановити наступного року стандарти четвертого покоління і завершити цей процес до 2010 року. Корейський інститут прогнозує їх комерціалізацію в 2012 році.

За словами представників інституту, в минулому році була почата розробка технології на загальну суму 18 млрд. вон (19,6 млн доларів), призначених для інвестування протягом наступних 5 років. Це передбачає спільні дослідження з місцевими гігантами в області технологій, таких як Samsung і LG.

За прогнозами інституту, при офіційний запуск стандарту четвертого покоління Нола виникне можливість його застосування в домашній мережі та в інших різних мобільних комунікаціях. Згідно з прогнозами консалтингової компанії Gartner, ринок глобальних домашніх мережі щорічно буде зростати на 16% і до 2010 року досягне 97900000000 доларів.

"П'яте покоління"

Свого часу одні системи мобільного супутникового зв'язку сильно "промахнулися" з передачею даних, а інші в силу різних причин виявилися нерентабельними або нереалізованими. Тим не менш прогресивне людство робить висновки з попередніх помилок, і сьогодні в ряді країн, і зокрема в США, ведуться розробки в напрямку створення перспективної мережі мобільного зв'язку з використанням супутникового сегмента.

Зокрема, в червні 2008 р. на конференції LinkedData Планета представниками компанії M2mi Corp (США) було приведено опис інфраструктури мережі, яку вони (можливо, всупереч сформованій термінології) назвали "5G". Зазначена мережа буде являти собою не що інше, як глобальну захищену уніфіковану широкосмугову мережу передачі даних. Як заявляється, на базі даного рішення M2mi корпорація зможе пропонувати на ринку зв'язку:

- захищені бездротові служби даних (бездротові послуги передачі даних);

- глобальні віртуальні приватні мережі (VPN);

- можливість проведення фінансових операцій з мобільних телефонів;

- мобільний хмарних обчислень.

Мережа "5G" складатиметься з двох основних елементів:

- технологічні розробки компанії машина-машина розвідки (M2mi) Corp, звані "універсальним транслятором";

- транспортна мережа на базі угруповання наносупутників, розробляється ваемих НАСА.

За словами виконавчого директора корпорації M2mi Джеффа Брауна, розробляються технології призначені для створення середовища, в якому мобільні пристрої бесшовно взаємодіють один з одним в єдиному просторі без втручання людини і без використання телекомунікаційного або Інтернет-з'єднання, лише за принципом сітки поверх Wi-Fi. Система "5G" буде поєднувати системи передачі голосу, відео, даних на основі IP-і Wi-Fi, а також інтелект машини до машини. Розробники стверджують, що рішенню будуть властиві безшовна захищеність, швидкісна і мережева гнучкість, стійкість. M2mi уніфікує інфраструктуру "5G" за допомогою власного програмного забезпечення, яке виступає в ролі автономного "універсального транслятора" між машинами.

Cognitive-radio.jpg --Максим 16:36, 8 грудня 2013 (EET) За даними офіційного прес-релізу компанії НАСА, мережа "5G" буде реалізована на основі "транспортної" групи низькоорбітальних наносупутників, їх кількість може бути досить значним. Угруповання забезпечить глобальне космічне покриття нової високошвидкісної мережі для сучасних телекомунікацій. У рамках контракту, анонсованого в квітні 2008 р., НАСА у співпраці з M2mi розробить нове покоління компактних наносупутників вагою від 5 до 50 кг, що відрізняються низькою собівартістю і можливістю масового виробництва.

На думку розробників, рішення M2mi корпорації дозволять здійснити перехід від мереж 3G одразу до мереж "5G", заснованим одночасно на декількох передових технологіях.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ