Чипсети компанії Intel. СПК
|
Зміст
Чіпсет
Чіпсет - набір мікросхем, спроектованих для спільної роботи з метою виконання різних функцій. Так, в комп'ютерах чіпсет, що розміщується на материнській платі, виконує роль сполучного компонента, що забезпечує спільне функціонування підсистем пам'яті, центрального процесора (ЦП), введення-виведення та інших. Чіпсети зустрічаються і в інших пристроях, наприклад, в стільникових телефонах і мережевих медіаплеєрах.
Чіпсети сучасних комп'ютерів
- Контролер-концентратор пам'яті або північний міст - забезпечує взаємодію ЦП з пам'яттю. З'єднується з ЦП високошвидкісною шиною. У сучасних ЦП контролер пам'яті може бути інтегрований безпосередньо в ЦП.
- Контролер-концентратор введення-виведення або південний міст - забезпечує взаємодію між ЦП і жорстким диском, картами PCI, низькошвидкісними інтерфейсами PCI Express, інтерфейсами IDE, SATA, USB і тд.
Чіпсети Intel 8-ї серії(2012 рік)
Загальні риси всіх чіпсетів
- Інтегроване відео на графічному ядрі процесора
- Підключення до 3 незалежних моніторів;
- Інтегрована мережева карта 10/100/1000Base-T;
- Інтегрований звук Intel High Definition Audio;
- Пам'ять DDR3 (до 1600 МГц).
Чіпсети Intel 8-ї серії
Традиційно нові набори системної логіки будуть представлені в двох категоріях:
- для домашніх систем
- рішеня бізнес класу
У першу категорію увійдуть моделі Intel Z87, H87 і H81, а в другу - Intel Q87, Q85 і B85. Моделі Intel Z87 і Intel H87 володіють досить схожими характеристиками , забезпечуючи підтримку:
- 4 модулів оперативної пам'яті , які здатні працювати в двоканальному режимі;
- 16 ліній інтерфейсу PCI Express;
- 14 портів USB , чотири з яких підтримують високошвидкісну специфікацію USB 3.0;
- 6 портів SATA 6 Гб / с;
- технологій Intel RST 12 і Intel Smart Response .
Головні ж відмінності між ними полягають у підтримці рішенням Intel Z87 оверклокерских можливостей для кращої оптимізації параметрів процесорів , а також трьох слотів PCI Express.
Що ж до набору логіки Intel H81 , то він прийде на зміну Intel H61 і буде орієнтований на сегмент бюджетних рішень , забезпечуючи підтримку:
- двох модулів оперативної пам'яті , які зможуть працювати в двоканальному режимі;
- одного слоту PCI Express x16 ;
- двох портів SATA 6 Гб / с і аналогічної кількості інтерфейсів SATA 3 Гб / с;
- 10 портів USB , два з яких підтримуватимуть специфікацію USB 3.0.
Найбільш продуктивним рішенням бізнес-класу стане чіпсет Intel Q87, який буде мати підтримку 6 портів SATA 6 Гб / с, 14 інтерфейсів USB (4 x USB 3.0) і всіх спеціальних технологій: Intel vPro, Intel SBA, Intel RST, Identity Protection, iSIPP Eligible.
За ним буде слідувати модель Intel Q85, що володіє підтримкою лише чотирьох (з шести можливих) інтерфейсів SATA 6 Гб / с і відсутністю підтримки технології Intel vPro. Рішення Intel B85 має ще менші функціональні можливості: максимальна кількість портів USB зменшиться до 12 і буде відсутня підтримка технології iSIPP Eligible.
Чипсети компанії Intel 7 серії
Intel Z77 Express
Intel Z77 є найбільш функціольним рішенням нової лінійки,тому на його прикладі ми проаналізуємо можливості чипсетів Intel 7 Series.
Посилання