Підключення кабелів пристроїв введення/виведення. НОП-2013

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 08:53, 26 грудня 2013; Марусенко Роман Вікторович (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Пристрої введеня

Клавіатура та миша

Клавіатуру і мишу звичайно підключають до гнізда USB (у ноутбуках, наприклад, якраз USB підключення), але можна підключити і до гнізда PS/2. Роз'єми у них різні, миша і клавіатура будуть підключатися тільки до одного з них (якщо не використовувати перехідники). На нових материнських платах роз'єму PS/2 може і не зустрічатися. Роз'єми PS/2 спеціально позначені різними кольорами, це зроблено для того, їх не переплутати. Клавіатура позначена - фіолетовим кольором, а миша - бірюзовим.


Сканер

Перш ніж підключати сканер до комп'ютера необхідно встановити драйвер, який знаходяться на компакт-диску. Після установки драйверів переходимо до підключення сканера. Для цього беремо шнур живлення і адаптер змінного струму, з'єднуємо їх один з одним. Один край підключаємо до сканера, другий в електромережу.

При вимкненні сканера з мережі почекайте мінімум 10 секунд, і тільки тоді включайте його знову. Якщо включити сканер відразу, Ви можете його пошкодити.

Тепер підключаємо USB-кабель. Один край під'єднуємо до USB-роз'єму сканера (квадратний роз'єм), другий - у вільний USB-роз'єм на комп'ютері. Більше ніяких дій не потрібно.

Мікрофон

3.5 мікрофонний штекер

Підключити мікрофон до комп'ютера потрібно в роз'єм, який знаходиться на задній, а також на передній панелі системного блоку. Гніздо роз'єму в більшості випадків позначено рожевим кольором, або поряд з роз'ємом буває зображений мікрофон.

Пристрої виведення

Монітор

Для того щоб підключити монітор до ПК необхідно мати 2 кабеля:

  1. Кабель живлення;
  2. Власне кабель для підключення монітора в ПК.

Кабель живлення

Кабель живлення, як правило, підключається у розетку після того, як ви підключите монітор до системного блоку.

Кабель для підключення монітора в ПК

Цей кабель підключається у гніздо відеокарти. Роз'єми бувають різних типів, вони відрізняються формою і кількістю "штирків" зовні. Найбільш популярними роз'ємами є:

  1. VGA (Video Graphics Adapter або 15-pin D-sub), цей роз'єм потрібний для підключення моніторів на базі електронно-променевої трубки.
  2. DVI (Digital Visual Interface), цей роз'єм слугує для підключення ЖК-моніторів.


Підключення монітора до комп'ютера треба робити акуратно, щоб штирі увійшли в пази. Ніякої зайвої фізичної сили прикладати не варто, якщо Ви все робите правильно. Після того, як гніздо "сіло" необхідно акуратно закрутити 2 гвинтика по краях за годинниковою стрілкою, занадто туго затискати не варто, не перестарайтеся ! Після цього треба переконатися, що в гнізда монітора теж підключені обидва кабелі і підключити кабель живлення в розетку. Все, монітор підключений до комп'ютера!

Принтер

Існує 2 види портів в які можна підключити принтер:

  1. LPT - порт старого зразка, знаходиться на задній стінці системного блоку. У нових комп'ютерах LPT-порти практично не зустрічаються.
  2. USB - може знаходитися як на передній, так і на задній стінках, у випадку з ноутбуком - по обох боках.

Рекомендується підключати принтер при вимкненому комп'ютері. Для установки принтера потрібно провести 2 дії:

  1. Підключити принтер до електромережі і комп'ютера;
  2. Встановити драйвер принтера.

Якщо принтер новий, то потрібно відповідно до інструкції видалити всі транспортні стрічки, які зазвичай оранжевого або жовтого кольору. Підключити принтер до електричної мережі і включити його. У новий принтер згідно інструкції або ілюстраціям на кришці потрібно встановити картриджі, які йдуть в комплекті з принтером. Вимкнути принтер, з'єднати USB кабель з USB портом комп'ютера, і включити принтер. Комп'ютер знайде принтер і Windows видасть приблизно таке повідомлення «Знайдено нове обладнання». Потім відкривається вікно майстера нового обладнання, де попередньо вставивши диск з драйверами в дисковод, потрібно натиснути «Далі». Після установки драйвера можна зайти через меню «Пуск» в «Принтери і факси» або якщо там немає такої опції через «Панель управління» і у вікні «Принтери і факси» подивитися чи встановився принтер. Для перевірки друку потрібно правою кнопкою миші клацнути за назвою принтера і вибрати зі списку «Властивості», у вікні, натиснути кнопку «Пробний друк».

Акустичні системи

6-канальна звукова карта з можливістю підключення 5.1 систем

Акустичні системи 2.0 та 2.1 можна без проблем підключити до будь-якого комп'ютера, в тому числі і до ноутбука. Для правильного підключення системи 5.1 потрібна 6-канальна звукова карта, як мінімум, з трьома аналоговими аудіо-виходами, а для більш просунутих 7.1 систем - 8-канальна. Більшість сучасних материнських має інтегровану звукову плату, у якої вже є можливість підключення систем 5.1. Якщо така можливість не підтримується, то необхідно докупити окрему звукову карту.

Для підключення акустичних систем до комп'ютера найчастіше використовується аналоговий роз'єм TRS 3,5 мм (mini-jack). Щоб кожен штекер був точно приєднаний до відповідного гнізда, застосовується кольорове маркування роз'ємів.

Не дивлячись на те, що у різних виробників кольорове маркування роз'ємів звукової плати може дещо відрізнятися, але в загальному випадку колонки до комп'ютера можна підключити таким чином:

зелений -підключаються дві фронтальні колонки (називаються FrontLeft (ліва) і FrontRight (права), і позначаються FL і FR відповідно); системи 2.0 та 2.1 підключаються тільки до цього гнізда.

чорний - підключаються дві задні колонки (називаються або Rear Left (ліва) і Rear Right (права), або SurroundLeft / SurroundRight (RL / RR або SL / SR).

помаранчевий - підключається центральна колонка (Center - позначається CNT) і сабвуфер (SubWoofer - позначається SW / SUB).

сірий або коричневий роз'єми використовуються для підключення бокових каналів систем 7.1 і вище.

Таким чином, при підключенні систем 2.0 і 2.1 задіяний тільки 1 вихід на звуковій платі, при підключенні систем 5.1 використовуються вже 3 роз'єми, а у 7.1 - відразу 4.

У дорогих моделях акустичних систем часто використовується цифрове підключення. Таке підключення можливо, тільки якщо звукова карта оснащена спеціальним цифровим виходом S / PDIF (оптичним або коаксіальним). Для підключення через S / PDIF використовується всього лише 1 кабель, але якість звуку при такому цифровому підключенні помітно краще.