Соціальна допомога занедбаним дітям
На сьогоднішній день є різні підходи до означення наслідків педагогічного браку в процесі виховання. Давайте проаналізуємо які соціально-педагогічні умови спричинили появу занедбаних дітей?
Педагогічна занедбаність не залишає уваги людей у продовж її існування. Адже завжди були проблемні діти в яких ми не завжди могли побачити занедбаність та клич на допомогу. Проблеми занедбаних дітей породжувались і породжуються передусім соціальними чинниками. До деяких чинників ми можемо віднести не благополучні сім’ю, оточуючи чинники. До педагогічно занедбаних дітей має бути особлива увага з боку соціальних педагогів, батьків і всіх, хто систематично спілкується та оточує таких дітей.
Перед нами постає наступне питання які ж це занедбані діти? Риси педагогічної занедбаності можуть виявлятися чітко, але можуть і ховатися за благополучною поведінкою. Педагогічно занедбана дитина є психічно нормальною і фізично здоровою, але не має знань та умінь, необхідних для нормальної життєдіяльності.
Педагогічно занедбані діти здебільшого намагаються виправдати свої негативні вчинки, перекласти провину на інших, вважають себе жертвою несправедливості, батьків і всіх хто їх оточує. На педагогічно занедбаних дітей педагоги, батьки, всі, хто спілкується з ними, повинні звертати особливу увагу, аби перевиховання дало позитивні результати.
У роботі з педагогічно занедбаними дітьми варто використовувати такі принципи: зв'язку перевиховання з цікавою продуктивною працею; організації дитячого колективу, який забезпечував би позитивний вплив на вихованця; опори на позитивні якості виховуваного й позитивний соціальний досвід; органічного поєднання поваги до вихованців з існуючою системою вимог; єдності і систематичності педагогічних впливів; індивідуального підходу до неї; гуманного, об'єктивного ставлення до дитини у процесі її перевиховання.
Кожна дитина може змінитися потрібно тільки правильно дати поштовх для цього, вона навіть сама може стати на вірний шлях, потрібно тільки направити ії. Нам тільки залишається знайти підхід до таких дітей та попереджувати їх виникнення.