Класифікація процесорів. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 17:21, 18 листопада 2013; Луцко Андрій (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Процесор — це мікросхема,яка дозволяє виконувати дії над інформацією ,такі як логічну обробку та арифметичі обчислення. А іншими словами процесор-це ,так званий "мозок" комп'ютера.

  Класифікують процеси за їх характеристиками ,а саме:
    1. Розрядність (біт)
    2. Тип
    3. Кількість ядер
    4. Тактова частота (ГЦ)
    5. Розмір кешу (Мб).

Тип — розрізняють процесори Intel (Core2 Duo,Pentium, Celeron, тощо), AMD (AMD64, АthlonDuron, тощо) і багато інших. Розрядність —це так звана максимальна довжина двійкового коду ,який вимірюється в бітах і обробляється процесором. Тактова частота вказує, скільки елементарних операцій мікропроцесор виконує за секунду, тобто швидкодія процесора. Вимірюється в гігагерцах (ГГц). Вона є відносним показником продуктивності персонального комп’ютера. Кеш-пам’ять — внутрішня пам’ять процесора, яка зберігає проміжні дані,вимірюється в Кбайтах ,обсяг може сягать від 256 до 1024 Кбайтів.

   Складові процесора:

1. Пристрій керування — він слугує для виконання команд і потоками даних у персональному комп’ютері. 2. Арифметико-логічний пристрій –за допомгою цього пристрію ,здійснює арифметичні і логічні операції. 3. Регістри процесора — це пам’ять процесора ,яка більш швидкодоступна.

   Проотягом багатьох років процесори все стають новіші і новіші ,ось нещодавно створили процесори ,які можна підключати до працюючих на комп’ютері процесорів. Їх ще називають Overdrive (додатковий). За допомогою цих додаткових процесорів  можна збільшити параметри працюючого процесора.   Наприклад, фірма Intel створила  процесор Pentium Overdrive, за допомогою якого збільшуються обчислювальні можливості системи  на базі процесора i486,які доводять їх до рівня Pentium.
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП