Зборка системного блоку. Установка відеокарти та плат розширення. НІП, 2013-2014

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Установка відеокарти та плат розширення

Установка плат разширения

Після установки в корпус основних комплектующих можна приступить до встановлення плат разширення – відеокарти, TV/FM-тюнера, модема, звукової плати, FireWire-контролера та ін.

Всі плати разширення встановлюються по принципу – вибрати потрібний слот і вставить в потрібний пристрій. Але потрібно звертати увагу на особливості разташування палт розширення відносно одне одного. Обмеження може існувати теплове або електронно-магнітне випромінювання одної плати, яке впливає на работу другої. Наприклад, відеоадаптер сильно нагріваєтся в процесі работи, тому не варто встановлювать близько з ним другий пристрій, особливо TV/FM-тюнер. В іншому випадку відеокарта буде грітися сильніше, а тюнер – працювати з перешкодами.

На материнській платі присутні різні види слотів. Зазвичай це PCI, AGP і PCI Express. Сучасні відеокарти встановлюються в слот AGP або PCI Express, бо тільки вони можуть забезпечити високу швидкість передачі даних між відеоадаптером, процесором і оперативною пам'яттю.


Потрібно визначити, які слоти необхідні для встановлення підготовлених плат розширення. Припустимо, необхідно підключити PCI Express-відеокарту і PCI-модем. У цьому разі кілька варіантів, а кращий - установка PCI-модему на один з нижніх слотів, що забезпечить нормальний режим вентиляції в корпусі.

Карти розширення не мають єдиного стандарту виконання, і друкована плата карти може бути розташована як ліворуч, так і праворуч від планки, на яку вона кріпиться. Щоб правильно вибрати заглушку, яку необхідно вийняти або викрутити, візьміть плату розширення в руки і прикладіть її до потрібного слоту. Це дозволить визначити точне місце розташування потрібної заглушки.

Починайте встановлювати плату з протилежного від задньої стінки корпусу боку. Вставивши цю сторону, акуратно вставте іншу, одночасно поправляючи пальцем лівої руки планку плати таким чином, щоб вона не вийшла за межі корпусу, а потрапила в щілину між материнською платою і задньою стінкою. Після цього акуратно натисніть на плату, щоб вона щільно увійшла у слот . Зафіксуйте планку гвинтом.

Для встановлення відеокарти.

Відключаємо живлення, від'єднуємо всі дроти і штекери з роз'ємів системного блоку і відкриваємо сам блок. Якщо у вас стоїть відеокарта і ви хочете її замінити тоді, перед тим як висмикнути відеокарту з роз'єму, спочатку треба витягнути всі дроти і кабелі, підключені до неї. Запам'ятайте або запишіть всі дроти і кабелі, які потрібно від'єднати і одночасно подивитися куди вони будуть під'єднуватися у новій відеокарті. Деякі материнські плати мають спеціальний закріплюючий механізм для відеокарт. Потім треба відкрутити гвинт, яким кріпиться до блоку стара відеокарта, і акуратно витягнути карту. Витягувати карту треба двома руками. Встановлення нової відеокарти.

Встановлюємо нову відеокарту.

Mac im4543dsfdgdfgfigenbau30 big resize.jpg

При виборі відеокарти необхідно виходити з того, який роз'єм використовується у вашій материнській платі. Роз'єми можна визначати за кольором ( PCI - зазвичай білого кольору, AGP - коричневий або зелений, ISA - чорний). Як знайти потрібний роз'єм? Потрібно подивитися керівництво по відеокарті - у ньому має бути вказаний потрібний роз'єм. Потім шукаємо в мануалі по материнській платі схему з зазначенням роз'ємів. AGP - застарілий роз'єм. PCI-E (PCI Express) - сучасний стандарт шини для комп'ютерів, який зараз приходить на заміну AGP. Деякі моделі материнських плат дозволяють встановлювати відразу дві відеокарти PCI-E, при цьому потужність графічної системи збільшується майже в два рази. Для точної вставки відеокарти в слот потрібно взятися за обидва кінці відеокарти двома руками і натиснути вертикально вниз, не допускаючи перекосів і погойдувань. Відеокарта має впевнено і міцно стояти прямо в роз'ємі. Тому треба переконатися, що відеокарта встановлена надійно (інтерфейс відеокарти точно потрапив в слот материнської плати). Потім треба прикріпити відеокарту гвинтами до корпусу комп'ютера. Якщо залишити відеокарту незакрепленной, то це може призвести до того, що при підключенні кабелю монітора відеокарта зміститься і навіть вийде з слота. Після закріплення відеокарти треба закрити системний блок і підключити монітор.

Як вибрати відеокарту?

6e3a007e79a8d61ergtrsegtr54057fafcd95b19e thumb ed3ee8ef571196f9.jpg

Всім відомо, що відеокарта є дуже важливим елементом у комп’ютері. Особливо, якщо мова йде про ігрове ПК. Якщо Ви хочете, щоб ігри «літали», а графіка вражала своєю красою, то не варто економити на відеокарті. Також слід знати, за якими саме критеріями потрібно вибирати відеокарту. Тому, саме про те, як правильно вибрати відеокарту, на які її характеристики звертати увагу в першу чергу, ми і поговоримо.

Виробники відеокарт Одразу слід сказати, що правильну пораду по конкретному виробнику відеокарт дати неможливо. Надто вже багато що тут залежить від конкретних характеристик відеокарти, їх моделей і так далі. Головною рекомендацією буде: купуйте відеокарту у фірмовій коробці, щоб не було потім ніяких сюрпризів.

Що стосується виробників, то в даний час на ринку співіснують два гіганти:

AMD (Radeon) NVIDIA (GeForce) Тому орієнтуйтеся тільки на продукцію цих двох виробників. На всіх інших не варто навіть звертати свою увагу.

Слоти розширення Якщо Ви вирішили проапгрейдить свій комп’ютер, то при покупці відеокарти слід обов’язково враховувати те, що нові моделі можуть просто не підійти до застарілої материнській платі. З тієї причини, що існують не тільки різні типи слотів розширення, але і різні їх версії. Тому дуже важливо знати те, які роз’єми є в системі Вашого комп’ютера і купувати ту відеокарту, яку можна підключити до цих роз’ємів. На щастя, все більш-менш сучасні процесори використовують єдиний тип інтерфейсу, який називається PCI Express. Якщо ж у Вашій системі використовується AGP-інтерфейс, який є більш застарілим, то купити одну лише відеокарту не вийде. Доведеться міняти і материнську плату теж.

Обсяг відеопам’яті Як правило, недосвідчені користувачі переоцінюють значення об’єму відеопам’яті. Саме тому, багато людей, не знаючи, як вибрати відеокарту, вибирають її виключно по цій характеристиці. Ми говоримо про перебільшення з тієї простої причини, що зростання продуктивності, яку забезпечує відеокарта з великим об’ємом відеопам’яті, буде зростати лише до певного об’єму. Просто кажучи, відеокарта з 1,6 ГБ відеопам’яті працює точно з такою ж швидкістю, як і карта з 3 ГБ. Виняток становлять дуже вимогливі ігри при надвисокому дозволі. Таким чином, можна сказати, що у відеокарти існують більш істотні характеристики, ніж обсяг відеопам’яті.

Тактова частота графічного процесора (GPU) Такий процесор, розміщений безпосередньо на відеоадаптер, виконує графічний рендеринг. Частота графічного процесора завжди вимірюється в мегагерцах. Така характеристика впливає на продуктивність відеочіпа самим що ні на є прямим чином. І чим ця частота буде вище, тим більший обсяг роботи зможе бути виконаний в одиницю часу, буде можливість обробити більше пікселів і так далі. Буває ще й так, що різні частини графічного процесора працюють в різних частотах. Зроблено це виключно для збільшення продуктивності відеокарти.

Посилання на вибрані джерела

компьютера самостоятельно к установке видеокарты