Зборка системного блоку. Установка відеокарти та плат розширення. НІП, 2013-2014

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Установка відеокарти та плат розширення

Установка плат разширения

Після установки в корпус основних комплектующих можна приступить до встановлення плат разширення – відеокарти, TV/FM-тюнера, модема, звукової плати, FireWire-контролера та ін.

Всі плати разширення встановлюються по принципу – вибрати потрібний слот і вставить в потрібний пристрій. Але потрібно звертати увагу на особливості разташування палт розширення відносно одне одного. Обмеження може існувати теплове або електронно-магнітне випромінювання одної плати, яке впливає на работу другої. Наприклад, відеоадаптер сильно нагріваєтся в процесі работи, тому не варто встановлювать близько з ним другий пристрій, особливо TV/FM-тюнер. В іншому випадку відеокарта буде грітися сильніше, а тюнер – працювати з перешкодами.

На материнській платі присутні різні види слотів. Зазвичай це PCI, AGP і PCI Express. Сучасні відеокарти встановлюються в слот AGP або PCI Express, бо тільки вони можуть забезпечити високу швидкість передачі даних між відеоадаптером, процесором і оперативною пам'яттю.


Потрібно визначити, які слоти необхідні для встановлення підготовлених плат розширення. Припустимо, необхідно підключити PCI Express-відеокарту і PCI-модем. У цьому разі кілька варіантів, а кращий - установка PCI-модему на один з нижніх слотів, що забезпечить нормальний режим вентиляції в корпусі.

Карти розширення не мають єдиного стандарту виконання, і друкована плата карти може бути розташована як ліворуч, так і праворуч від планки, на яку вона кріпиться. Щоб правильно вибрати заглушку, яку необхідно вийняти або викрутити, візьміть плату розширення в руки і прикладіть її до потрібного слоту. Це дозволить визначити точне місце розташування потрібної заглушки.

Починайте встановлювати плату з протилежного від задньої стінки корпусу боку. Вставивши цю сторону, акуратно вставте іншу, одночасно поправляючи пальцем лівої руки планку плати таким чином, щоб вона не вийшла за межі корпусу, а потрапила в щілину між материнською платою і задньою стінкою. Після цього акуратно натисніть на плату, щоб вона щільно увійшла у слот . Зафіксуйте планку гвинтом.

Для встановлення відеокарти.

Відключаємо живлення, від'єднуємо всі дроти і штекери з роз'ємів системного блоку і відкриваємо сам блок. Якщо у вас стоїть відеокарта і ви хочете її замінити тоді, перед тим як висмикнути відеокарту з роз'єму, спочатку треба витягнути всі дроти і кабелі, підключені до неї. Запам'ятайте або запишіть всі дроти і кабелі, які потрібно від'єднати і одночасно подивитися куди вони будуть під'єднуватися у новій відеокарті. Деякі материнські плати мають спеціальний закріплюючий механізм для відеокарт. Потім треба відкрутити гвинт, яким кріпиться до блоку стара відеокарта, і акуратно витягнути карту. Витягувати карту треба двома руками. Встановлення нової відеокарти.

Встановлюємо нову відеокарту.

При виборі відеокарти необхідно виходити з того, який роз'єм використовується у вашій материнській платі. Роз'єми можна визначати за кольором ( PCI - зазвичай білого кольору, AGP - коричневий або зелений, ISA - чорний). Як знайти потрібний роз'єм? Потрібно подивитися керівництво по відеокарті - у ньому має бути вказаний потрібний роз'єм. Потім шукаємо в мануалі по материнській платі схему з зазначенням роз'ємів. AGP - застарілий роз'єм. PCI-E (PCI Express) - сучасний стандарт шини для комп'ютерів, який зараз приходить на заміну AGP. Деякі моделі материнських плат дозволяють встановлювати відразу дві відеокарти PCI-E, при цьому потужність графічної системи збільшується майже в два рази. Для точної вставки відеокарти в слот потрібно взятися за обидва кінці відеокарти двома руками і натиснути вертикально вниз, не допускаючи перекосів і погойдувань. Відеокарта має впевнено і міцно стояти прямо в роз'ємі. Тому треба переконатися, що відеокарта встановлена надійно (інтерфейс відеокарти точно потрапив в слот материнської плати). Потім треба прикріпити відеокарту гвинтами до корпусу комп'ютера. Якщо залишити відеокарту незакрепленной, то це може призвести до того, що при підключенні кабелю монітора відеокарта зміститься і навіть вийде з слота. Після закріплення відеокарти треба закрити системний блок і підключити монітор.

Посилання на вибрані джерела

компьютера самостоятельно к установке видеокарты