Стаття до проекту "Соціальні мережі" Панасенко Анастасія

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 08:53, 15 жовтня 2013; Панасенко Анастасія (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

[[

На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження від проведеного дослідження із соціальними мережами. Також у статті розмістіть посилання на документи, що Ви створили або розмістили у різних ресурсах, та порівняльну таблицю (зразок поданий у завданні). У висновках статті зробити порівняння досліджуваних соціальних мереж. Посилання на цю статтю розмістити на власній сторінці користувача у розділі "Мої роботи".

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • Як соціальна мережа сприяє професійній самореалізації?
  • Які можливості надає соціальна мережа людині для самопрезентації?
  • Яка справжня мета соціальних мереж?
  • Чи вистачає нам культури підчас спілкування спілкування у соціальних мережах?
  • Чи може міжнародне спілкування в соціальних мережах вплинути на культурний розвиток особистості?
  • Соціальні мережі - це місце для спілкування чи знайомств чоловіків та жінок?
  • Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?
Social-media-image.jpg

Ресурси:

  • Посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі БобрДобр;
  • Посилання на презентацію у Slideshare або Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій Picasa).


Сторінка проекту Соціальні мережі]] Спілкування в соціальних мережах Інтернету набуває все більших масштабів. Як не дивно, але можлива кількість учасників однієї такої мережі може становити населення цілої країни. Все це пояснюється тим, що на сьогодні звичайне спілкування відходить на другий план під тиском глобальних і могутніх систем інтернет-комунікацій. Однак, чи добре це? Яку мету переслідують сьогоднішні соціальні сайти? Як довго існуватимуть вони? На ці питання спробуймо дати відповідь у статті.

Поняття про соціальні мережі з’явилося ще в 30-х рр. ХХ ст. Тоді американський вчений Джейкоб Морено, розвиваючи соціометрію, розпитував людей про їхніх друзів, з’ясовував психологію взаємовідносин. Соціолог створив навіть журнал, який досліджував взаємозв’язок між психологічним благополуччям і «соціологічними структурами». Він вважав, що держава, економіка сформувалися під впливом мікросистем - моделі дружби, неприязні та відносин між людьми.

Морено досліджував взаємозв’язки за допомогою соціопрограм - візуальних діаграм, де окремі люди замальовувались у вигляді точок, а зв’язки між ними - лініями. У цій системі він виділяв соціальних лідерів та ізгоїв, щоб розкрити асиметрію у виборі дружніх стосунків і відобразити ланцюг зв’язків. Окрім Морено, дослідженням соціозв’язків займалися інші американські вчені: Курт Левін і Фрітц Гайдер.

З самого початку створення соціальні мережі передбачали комунікативно-інформаційну функцію. Термін «соціальна мережа» з’явився задовго до появи Інтернету у 1954 році і означав тісні взаємовідносини між двома і більше людьми. Його запропонував соціолог з «Манчестерської школи» Джеймс Барнс. Хто ввів спілкування в Інтернет у світі - версій багато, однак прийнято вважати, що першим є американський веб-портал Classmates.com, створений у 1995 році Ренді Конрадом, власником компанії Classmates Online, Inc. Пізніше ідею соціальних мереж підхопили й в інших країнах.

У 1997 році з’явився sixdegrees.com. З 2001 року почали впроваджуватись сайти, в яких використовувалась технологія під назвою Коло друзів. Ця форма соціальних мереж, яка широко використовується у віртуальних спільнотах, набула широкої популярності в 2002 році та розквітнула з появою сайту Friendster. Наразі існує більш ніж 200 сайтів з можливостями організації соціальних мереж.

Згодом звичайна потреба у комунікації між людьми набула зовсім інших рис. Створені у США в 2003-2004 рр. такі сервіси, як LinkedIn, MySpace и Facebook, мали на меті сприяти індивідуальному самовираженню людини. І ця тенденція триває до нині.

В наш час досить відомим є явище змішування мереж - це підхід до соціальних мереж, який комбінує особисті зустрічі та елементи комунікації в мережі. MySpace, наприклад, будується на основі незалежних музичних та святкових сцен, а Facebook віддзеркалює університетські спільноти. Нові соціальні мережі в Інтернеті все більше зосереджуються на певних галузях, наприклад, на мистецтві, тенісі, футболі, автомобілях, та навіть пластичній хірургії.

Сьогодні як в Росії, так і в Україні діють два найпопулярніші соціальні гіганти Odnoklassniki.ru і Vkontakte.ru. До нас ці сайти дійшли в 2006-2007 рр. Аудиторія двох соціальних мереж сягає більше 30 млн. чоловік - Vkontakte. ru, і 37 млн. чол. - Odnoklassniki.ru. З самого початку соцмережі позиціонувалися як сайти для спілкування між студентами і випускниками вищих навчальних закладів. Нині їх контингент охопив людей від 12 до 40 років, а то і вище.

Так, у «вконтакті» «зависають» щодня понад 4 млн. осіб. 80% - мешканці Росії: 41% - з Москви, 26% - з Санкт-Петербургу. В Україні та ж тенденція. Засновниками популярного серед молоді сайту Vkontakte.ru є брати Павло та Микола Дурови. Зокрема, Павло відомий в петербурзькому сегменті рунету як засновник великого студентського форуму та інших студентських проектів. Один з його проектів Durov.com став сховищем відповідей на екзамени з гуманітарних дисциплін, який користувався особливою популярністю в період сесії.