Обговорення користувача:Марухно Юлія

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Друга половина 20 в. ознаменувалася великим технологічним ривком науково-технічного прогресу. Поява у середині 20 в. електронно-обчислювальнихмашин-компьютеров відкрило нові можливості обробки інформації і управління.

Соціальне значення комп'ютерів перших поколінь полягала щодо можливості автоматизації інтелектуальних функцій людини. Застосування комп'ютерів для обчислювальних завдань і особливо рішення управлінських проблем різко змінило ситуацію. Створення обчислювальних комплексів дзеркально відбивало жорстко централізовану структури управління нашій країні. Обчислювальний комплекс організували отже споживач «обслуговувався, пристосовувався,подгонялся» щодо нього, а чи не навпаки.

Другий технологічний ривок – це успіхи у мікромініатюризації, нанотехнологіях – дозволив створити персонального комп'ютера.

Третій технологічний ривок у минулому столітті – створення новітніх коштів телекомунікацій, мереж, і мережевих методів передачі. Поява мереж передачі різної труднощі й рівня, включаючи створення «Світовий павутиння» – Інтернету, створило принципово нове середовище – глобальний інформаційний простір без географічних меж. (1)

Під інформаційними ресурсами розуміється комплекс відповідних інформаційних систем, аналізовані, насамперед соціально-економічних рівнях описи застосування.

Інформаційні ресурси грають величезну роль в усіх галузях діяльності, головне у здоров'я людини.

Сьогодні очевидно, що хвороба легше лікувати за досить ранньому її виявленні. І тому необхідно постійний моніторинг фізичного стану. Вочевидь, що традиційні методи обстеження зажадають що у моніторингу дуже багато лікарів, але це дуже складно й дорого. Але сьогодні відомо кілька комп'ютерних (програмних) методів діагностики, які дозволяє вирішення цього питання.

Одне з методів передбачає введення в комп'ютер інформації про проведених аналізах і вимірах людини: температура тіла, артеріальний тиск, вагу, частота пульсу, параметри крові й т.д. Водночас у комп'ютер вводяться і висуваються додаткові відомості, такі як «почервоніння горла», «збільшенілимфоузли» та інших. Також вводяться значення віку і її зростання людини. У комп'ютері ведеться база даних [>1]болезней, у якій описані всі ознаки кожної хвороби. Програмне забезпечення, з урахуванням даних про людину, виробляє пошук через базу видає інформацію про хворобах, котрим характерні дані ознаки.

Проведення аналізів сьогодні автоматизовано, що дозволяє як не залучати до цієї роботи лаборантів, а й отримувати результати у цифровій електронній формі відразу ж передавати в комп'ютер.

Отже, сьогодні створено передумови для автоматичного обстеження людей попередньої діагностикою. Лікарі мають лише займатися неоднозначними питаннями, які вимагають нетрадиційного підходу. Інакше кажучи, інформаційні технології знімають зі фахівців рутинну роботу, що вимагає чимало часу.

Проводити обстеження людини, можна навіть, якщо він перебуває поза стінами лікувального закладу. Досить прості устрою дозволяють вимірювати різні характеристики стану чоловіки й передавати їх за Internet лікаря. Така можливість зовсім дозволяє істотно змінити критерії і життя багатьох – тепер можна жити далеко від обласних центрів - і отримувати необхідне медичного обстеження. (2)

Сьогодні чимало фахівці дійшли висновку, що використання електронних носіїв під час карток і виписуванні рецептів може помітно поліпшити якість обслуговування і скоротити відсоток лікарських помилок. Але втілення цих ідей у життя буде повільним і дорогим процесом. Причому навіть країнах із високий рівень комп'ютеризації.

Тепер роль освіти у світі початку й економіці набула якісних змін – освоєння, й застосування їх величезних накопичених знань вимагають якісно високого рівня освіти практично всіх працівників. Подальший розвиток передбачає дедалі більше використання інтелектуальних здібностей всього суспільства. Систему освіти України шукає і знаходить адекватні відповіді це завдання – перехід до масової індивідуальному освіті. І базисом, які забезпечують розв'язання проблеми, стали інформаційні технології. Сьогодні очевидно, що хвороба легше лікувати за досить ранньому її виявленні. І тому необхідно постійний моніторинг фізичного стану. Вочевидь, що традиційні методи обстеження зажадають що у моніторингу дуже багато лікарів, але це дуже складно й дорого. Але сьогодні відомо кілька комп'ютерних (програмних) методів діагностики, які дозволяє вирішення цього питання. Прохоренко Юлія