Перехід на АТМ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 09:54, 10 квітня 2009; Мусієнко Тетяна (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Дослідження застосування оптоволоконних каналів в трансокеанських і трансконтинентальних масштабах виявили ряд особливостей передачі даних різних типів. У сучасних комунікаціях можна виділити два типу запитів:
  1. передача даних, стійких до деяких втрат, але критичним можливих затримкам (наприклад, сигнали телебачення високої чіткості і звукова інформація);
  2. передача даних, не дуже критичних до затримок, але що не допускають втрат інформації (цей тип передачі, як правило, відноситься до міжкомп'ютерних обмінів).

Передача різнорідних даних приводить до періодичного виникнення запитів на обслуговуванню запитів на обслуговування, що вимагають великої смуги пропускання, але при малому часі передачі. Вузол, деколи, вимагає пікової продуктивності каналу, але відбувається це відносно рідко, займаючи, скажімо, одну десяту часу. Для такого виду каналу реалізується одне з десяти можливих з'єднань, на чому, природно, втрачається ефективність використання каналу. Було б чудово, якби існувала можливість передати тимчасово невживаний слот іншому абоненту. На жаль, в рамках моделі STM це неможливо.

Модель АТМ була узята на озброєння одночасно AT&T і декількома європейськими телефонними гігантами. (До речі, це може привести до появи відразу двох стандартів на специфікацію АТМ.)

Головна ідея полягала в тому, що необхідності в жорсткій відповідності з'єднання і номера слота немає. Досить передавати індентіфікатор з'єднання разом з даними на будь-який вільний слот, зробивши при цьому пакет настільки маленьким, щоб у разі втрати втрата легко заповнювалася б. Все це неабияк змахує на комутацію пакетів і навіть називається схоже: "швидка комутація коротких пакетів фіксованої довжини". Короткі пакети вельми привабливі для телефонних компаній, прагнучих зберегти аналогові лінії STM.

У мережі АТМ два вузли знаходять один одного по "віртуальному ідентифікатору з'єднання" (Virtual Circuit Identifier - VCI), використовуваному замість номерів слота і обойми в моделі STM. Швидкий пакет передається в такий же слот, як і раніше, але без яких-небудь вказівок або ідентифікатора.