Конспект уроку №5(Інтернет)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

МЕТА уроку навчити учнів створювати свій власний веб-сайт.

Обладнання: Навчальний клас персональних ЕОМ класу Pentium, операційна система Windows XP, Outlook Express.

Тип уроку: Урок формування знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ:

1.Організаційна частина.

Перевірка присутніх.

2. Вступне слово

Доброго деня, учні. Сьогодні ми дудемо працювати над веб-сайтами.

Кілька років тому користуватися Інтернет можна було лише тим, хто працював в організації, під'єднаній до мережі: навчальному закладі, дослідницькій лабораторії, урядовій установі.

Сьогодні на першому плані – індивідуальний користувач. Отримати доступ до Інтернет тепер простіше ніж будь-коли, і незабаром Інтернет матиме абсолютну популярність. З структури, що підтримувалася урядом та обслуговувала наукові дослідження, Інтернет перетворилася на потужне комерційне середовище.

Сьогодні в інформаційно-комунікаційних мережах, наприклад в Інтернет, циркулюють обсяги інформації, які значно перевищують усі наявні ресурси традиційних ЗМІ і які в майбутньому будуть основними в області масового інформаційного обміну.

Вже сьогодні Інтернетом користуються близько 200 мільйонів осіб. 1234432112344321.JPG

Інтернет являє собою надзвичайно привабливий засіб комунікації, що може пояснити його безпрецедентний розвиток. Новітні засоби зв'язку дозволили об'єднати розрізнені комунікаційні системи у глобальну мережу. Завдяки цьому людина отримала можливість обмінюватися інформацією в межах всієї планети, не залежно від кордонів і відстаней. Неможливо перерахувати що є в Інтернеті (власне, як і чого нема). Одним словом було б тільки бажання … Причому ці глобальні інформаційні ресурси знаходяться в стані постійної систематизації, тобто людство постійно вишукує найбільш оптимальні способи зберігання і пошуку необхідної інформації. Для цього в Інтернеті існує велика кількість пошукових серверів, спеціалізованих чи загального призначення.

Враховуючи усі переваги Інтернет, питання створення православних сайтів вирішуються однозначно. Перед нами відкривається аудиторія, яку б ніколи ніхто не зміг би зібрати разом. У зв’язку з цим створення сайтів, що закликали б відвідувачів до православного спопобу життя постає, навіть, необхідністю.

З іншого боку, Інтернет став відкритою кватиркою в задушливій кімнаті, де існують українські засоби масової інформації. Якщо на Заході Інтернет-видання майже нічим (крім технічних переваг чи недоліків) не відрізняються від звичайних медіа, то в нас Інтернет виконує роль самвидаву в 60-і роки. Таким чином розміщення на сайтах статті, дипломної роботи монографії тощо стає інколи єдино можливим спобом до публікації, особливо для студенства.

Врешті-решт, Ви вирішуєте таки набути власний сайт, але відразу перед Вами постає велика кількість проблем: з чого слід починати, який хостинг слід обирати, який повинен бути дизайн православного сайту, чому мій сайт не бачить жодна пошукова система тощо.

Веб-початківець, 

зіткаючись з такими проблемами, віддає на їх вирішення багато часу, нервів, коштів і т. д. Уникненню таких ситуацій і присвячена дана стаття.

1. Початкові умови 
Приступаючи до створення сайту, потрібно віршити такі питання: 
1.        Визначення головної теми сайту. 
2.        Визначення доменного імені під дану тему. 
3.        Визначення хостингової компанії. 


З першими двома пунктами все просто, і залежить від Вашої мети та фантазії. Щодо хостингу, то слід пам’ятати, що за безплатний хостинг треба буде платити розміщенням на вашому сайті рекламних банерів, зміст яких Ви не зможете контролювати. Добре якщо це буде реклама відомих чорнильних ручок, або останніх новин, дуже часто ж Ви побачите рекламу речей несумісних з матеріалами Вашого сайту, тому рішення щодо вибору хостингу залишається за Вами. Якщо ж сайт представляє якийсь структурний підрозділ Церкви чи парафію, бажано обрати платний варіант.

2. Дизайн сайту 

Це, більшою мірою, залежить від Вашої уяви. Але, зважаючи на тематику сайту, не треба вдаватися до використання великої кількості графічних елементів, – сайт повинен бути в першу чергу інформативним, а також зовсім відмовитися від флеш-спецефектів (що було помічено на сайті однієї із західних єпархій УПЦ КП), православного відвідувача вони не лише не приваблюють, але й сприяють тому, що вдруге на Ваш сайт він не зайде.

3. Як підняти індекс цитування сайту 

Це, мабуть, найважча та кропітка робота, до того ж періодична, якщо Ви хочете щоб у пошукових системах Ваш сайт не стояв на 323-ій позиції. Як правило, користувач переглядає тільки декілька перших сторінок, шукаючи певний матеріал. Найпростіше звернутись за допомогою до компаній, які пропонують платну індексацію сайту в каталогах, гарантучи перші місця в списках. Проте і без вкладення коштів можна добитися високого результату. Найперше, потрібно правильно заповнити початкові теги Ваших сторінок (на прикладі сайту «Православний погляд»).

Тег <title>

Найважливіший тег. Завжди вписуйте основне ключове слово в початок, повторюючи його в середині і наприкінці тегів <title> </title>. Але ніколи не вписуйте ключове слово (чи два ключових слова) два рази підряд - пошукові системи сприймуть це як спам. Також, зміст тегів </title> є заголовком у результатах пошуку пошукової системи, тобто ви повинні створити заголовок, що читається. От приклад: "Православний погляд: Православний сайт диякона Олександра Трофимлюка".

Тут ми створили заголовок, у якому ключове слово – православний – використовується на початку і повторюється в середині.

Meta-теги

Описові теги Вашого сайту. Їх потрібно уважно заповнити. <meta name="description"> Тут стисло вписуєте інформацію про Ваш сайт, наприклад : «Православний погляд: православний церковний календар поточного року, статті та реферати з богословської бібліотеки,святительські слова Патріарха Філарета на неділі та свята, колекція фото, інтерактивне опитування з життя Церкви та ін.»

<meta name="keywords">

Це ключові слова Вашого сайту. Приклад: «православний, церква, релігія, диякон, УПЦ КП, патріарх, проповіді, церковний календар».

Крім цього, слід дотримуватись наступних правил: 

1) Перше, що необхідно пам'ятати: деякі пошукові системи не читають Meta-теги, і використовують перші слова на сторінці в якості ключових. Тому перші рядки повинні бути якісно складені й зручні для читання відвідувачем.

2) Складіть речення так, щоб у них обов'язково були присутні ключові слова - по одному разі в реченні. При цьому ваші речення повинні мати граматичний сенс, а не являти собою набір фраз. Відвідувач повинен одержати приємне враження при читанні тексту.

3) Не робіть ваші параграфи занадто довгими. Кожний – від сили з 3-4 речень. Відвідувачі веб-сторінок просто не будуть читати великі громіздкі тексти.

4) Спробуйте зробити так, щоб текстові посилання містили в собі ключові слова. Найчастіше пошукачі високо рангують такі сторінки.

5) Якщо можливо, робіть посилання на сторінки які мають ключове слово в імені файлу. Пошукові системи враховують це.

Тепер настала черга індексування вашого сайту в пошукових серверах. 

Хоч деякі сервери роблять це автоматично, більшість без цієї процедури не знатиме про існування Вашого сайту, а отже і не розміщуватиме посилання на Ваш ресурс.

Можу порекомендувати такі пошукові системи та рейтинги:

a) українські: bigmir.net; uaportal.com; meta.ua; search.com.ua; sova.com.ua; e-ratings.com.ua; mycounter.com.ua; upckp.org.ua/top; b) російські: yandex.ru; rambler.ru; mail.ru; aport.ru; c) світові: alltheweb.com; yahoo.com; google.com; altavista.com.

Знаходимо на головній сторінці кожного пошукача щось типу "додати сайт" і коритуємось інструкціями.

Далі, якщо у Вас не десять сторінок, а сто – імовірність того, що пошукач видасть Ваше посилання на якійсь запит вище – збільшується. Що б на повну міць використовувати цю можливість потрібно багато сторінок. А краще – дуже багато. Зрозуміло, вручну стільки сторінок не зробити (навіть якщо Ви знайдете стільки наповнення для сайту). Тут і приходять на допомогу мови програмування. Робимо сайт динамічним і всі сторінки створюються на льоту. Що вже засмутилися?

Ще й програмістом ставати? Утім, це не обов'язково. Можна скористатися готовими двигунами чи зробити звичайні сторінки. Тільки, зрозуміло, не 5 тис., а з сотню.

І нарешті, оновлюйте сайт! В ідеалі – щодня. Змінюйте обов'язково щось на головній сторінці сайту. Додавайте нові сторінки. Пошукач повинен бачити, що сайт росте. Після того, як він проіндексує сайт, через якийсь час пошуковий робот зайде знову - перевірити оновлення. І якщо усе залишилося як і раніше, наступного разу він може зайти через півроку чи не зайти взагалі (якщо сайт маленький). А якщо Ви оновлюєтеся щодня – робот може заходити раз у декілька тижнів і буде тримати у своїй базі актуальну інформацію.

Домашнє завдання:

зробити своъх 2 власних сторінки із посиланнями одна на одну(тему обрати самостійно)